Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jakbym widział swój problem. Kilka miesięcy temu byłem zdecydowany kupić B&D jednak zakup z różnych przyczyn musiałem odłożyć. Aktualnie jestem już zdecydowany na zakup tylko właśnie pytanie co kupić. Po przeczytaniu ostatnich postów wybór pada (tak jak u kolegi wyżej) na NILFISK tylko właśnie który model (oznaczenia modeli są dość zagmatwane i laikowi jest ciężko się w tym odnaleźć). Razem z pianownicą PA chce się zamknąć w max 600zł.

Kolego jestem miesiąc po zakupie jeżeli mógłbym Ci doradzić, a uważam że po te te forum po to jest :D jestem zadowolony stosunek cena/jakość.

Kupiłem Nilfisk C 120.6-6 PCD X-TRA do tego pianownica PA. Koszt ok 430zł(myjka) + 150zł (PA + piana) + 25zł (filtr wody).

Myjka mała, kompaktowa, poręczna, dobrze wykonana niezbyt głośna, dużo akcesorii i przede wszystkim 5lat gwarancji (bez FV.) Nie spodziewaj się że wyrwie Ci lance z ręki ale do opłukania z większego brudu auta, umycie kostki ławek w ogrodzie czy płotu na moje potrzeby wystarczy.

Jeżeli miałbym dołożyć do myjki i kupić lepszą niestety w gre wchodziła by dopiero K5 premium lub kranzle one mają 130bar robocze i dobre opinie ale coś za coś cena x3. Wiec sam zdecyduj na co Cię stać lub ile będziesz używał sprzętu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ostrylok, ja bym chciał zamiast C 120 dołożyć i kupić C130 https://www.mall.pl/myjki-cisnieniowe/n ... a?v=737810 - tylko ze względu na wygodny bęben na wąż

 

Dodane po 5 minutach 26 sekundach:

... i nawet nie upuszcza ciśnienia po skończonej robocie,

Możesz rozwinąć temat ? Kiedyś ktoś mi opowiadał jak powinno sie obsługiwać poprawnie myjki. Cos ala: trzymać włącznik lancy podczas podłączania węża z woda żeby ciśnienie nie wybiło, po skonczonej pracy "jakos" spuszczac cisnienie... etc etc.

generalnie możesz rozwinąć temat jak poprawnie użytkować myjkę żeby pompa nie siadła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy napewno dobrze napisze, najwyżej ktoś poprawi ale ja jak rozpoczynam prace to po podłączeniu węża z woda naciskam pistolet i czekam aż układ się odpowietrzy, po to żeby pompa po uruchomieniu nie pracowała "na sucho". Po skończonej pracy też naciskam pistolet aby nabite ciśnienie upuscic z ukladu: pompa-lanca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam makite hw131, mosiężna pompa z tłokami z pokryciem ceramicznym tak jak w karcher hd, jej waga tez większa niż np. w karcher z serii k w podobnej cenie wiec myśle że jest też z lepszych materiałów i wąż 15m. Posiadam ją od pół roku i myje nia 3-4 samochody co sobote i koste na placu, nie mam z nią żadnych problemów, jedyna wada jaka zauważyłem to brak systemu który wyłącza myje po zwolnieniu spustu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boT, Interesuje mnie bezpośrednie porównanie ;) O jednej i drugiej dowiedziałem się dość dużo ale może przypadkiem miał ktoś obie. Mam rozeznanie w sklepie, który sprzedaję jedną i drugą i na 99% zdecydowany jestem na Nilfiska ale może ktoś całkowicie postronny chciałby się wypowiedzieć.

W stawce w sumie jest też cały czas używany K HD 6/15... Ale Nilfisk daje 5 lat gwarancji... Pewnie do HD dostanę każdą część, a do Nilfiska to już nie wiem. Pewnie niekoniecznie. W sumie mam pod nosem serwis Stihla, a oni mają wspólne myjki z Nilfiskiem.

Gorzej ze mną jak z babą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam myjki ciśnieniowej(jak wszyscy w tym temacie) koszt to 500-800zł co możecie polecić, zależy mi na czasie(święta idą) :)

 

Z własnego doświadczenia mogę polecić Nilfiska C120.6-6, dostaniesz za około 500 złotych w Castoramie, ewentualnie bliżej górnej granicy możesz poszukać podobnego modelu ale ze zwijanym wężem, C120.6-6 tego nie ma. Nie jest to bardzo mocny sprzęt, ale na własny użytek radzi sobie bardzo dobrze, PA też spokojnie podłączysz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na temat tej myjki: numer aukcji 5831629289. Będzie ona używana w gospodarstwie rolnym i do mycia 4 samochodów. Czy ktoś z Was może coś o niej powiedzieć? Czy lepiej kupić jakąś porządną na zimną wodę z mosiężną pompą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym wyborem i jednak idę w używkę HDS. Wszystkie części dostępne prawie od ręki. Tanio niby nie jest ale jak nie ma się dwóch lewych rąk to idzie wszystko samemu zregenerować. 4-5 tysi i masz HDSa po regeneracji (przynajmniej teoretycznie)

Sprawę ułatwia tutaj manometr. Jeżeli wskazuję wartość nominalną taką jak powinna mieć myjka to wiadomo, że na 90% jest wszystko okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myjka kupiona. Wybór padł na karcher HDS Super. Jakie jest bezpieczne ciśnienie i temperatura wody dla lakieru samochodowego? Ciśnienie jakie jest na manometrze podczas pracy 180 bar, temp. do 155 i wydatek 900l tam mi powiedział sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.