Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ma ktos STIHL RE98 czy lepiej cos z NILFISKA wybrac ?

- C 125.3

- C 120.6-6 Pcd X-tra (W128470361)

- Alto C 120.6-6 Pc x-Tra (128470360)

 

jest z 5 wersji tego 120.6-6 http://www.ceneo.pl/Ogrod;szukaj-Nilfisk+C+120+6-6

Czym sie to do cholery rozni i ktora by wybrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - Stihl RE98 ma już silnik indukcyjny - czyli Nilfiskowy odpowiednik modelu C130.1-6. Natomiast RE88 to mniej-więcej odpowiednik Nilfiska C125.3-8.

W podobnych pieniądzach dostaniesz albo gołego Stihla, albo Nilfiska z wyposażeniem (dodatkowe dysze, patio cleaner, szczotka) - wybór należy do Ciebie.

A co do oznaczeń Nilfiska to chyba wygląda to jakoś tak:

PC - patio cleaner do tarasów

PCD - patio cleaner + dren do udrażniania rur

PCA - patio cleaner + szczotka

PCAD - Patio cleaner + dren + szczotka

 

Jest jeszcze wersja CAR - szczatka do mycia auta + dysza auto i kątowa do podwozia.

 

Osobiście mam C125.3-8 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Osobiście mam C125.3-8 i jestem zadowolony.

Mocniejszy i nowszy niz 120.6-6. ?

Mysle jeszcze nad ta Nilfisk C 130.1-6 CAR X-TRA bo ma fajny bęben na szlauch ale nie wiem czy jest sens jak myjka będzie używana moze 4 razy w miesiacu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C130 - naprawdę niezły wybór. C120 ma ciśnienie robocze ok. 85 bar a C125 - już chyba 105. C130 - chyba też koło 100-110. Więc różnica powinna być odczuwalna. Poza tym w wersji C125.3.8 jest wąż ciśnieniowy 8m, a C120 ma "tylko" 6m. Niby niewielka różnica, ale jednak te 2 dodatkowe metry pozwalają na opłukanie dużego sedana bez przestawiania myjki - 6 metrów raczej na to nie pozwoli. W dodatku te seryjne węże w serii Compact są dosyć twarde więc ciężko jest go swobodnie rozciągnąć. Bęben na waż raczej przydatny - ja muszę swojego zwijać " w kółko' i wieszać gdzieś na obudowie myjki. Już się do tego przyzwyczaiłem, ale chyba bęben byłby wygodniejszy (chociaż nie wiem jak szybko na taki bęben się nawija).

 

Też długo się zastanawiałem nad C120 i już prawie dokonałem zakupu, ale znalazłem dobrą ofertę właśnie na C125 w wersji PCCAR. Sprzedałem dyszę kątową, szczotkę auto (według mnie raczej się nie sprawdzi do mycia osobówki) i za niecałe 500 złotych mam niezłą myjkę z przyzwoitym ciśnieniem, dobrym przepływem, 8 metrowym wężem, przystawką patio cleaner i 3 dyszami, w tym do mycia auta.

 

C125 wygląda prawie tak samo jak C130 - jest po prostu nieco mniejsza gabarytami i nie ma bębna na wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemka, przeczytałem cały wątek i dalej jestem w d..... dalej nie wiem co wybrać, mam nadzieje że pomożecie bo większość ludzi szuka myjki typowej do domu na mycie 2 aut w "sobotę".

a więc tak - poszukuje myjki do mycia co najmniej 4-5 aut dziennie czasem jest tak że muszę umyć wszystkie jedno po drugim czasem nie. mamy dość dużą firmę i dość dużą ilość aut które śmigają wiecznie trasy, mamy wielką hale ogrzewaną więc zima nie straszna a auta trzeba gdzieś myć. co polecicie ? myślałem nad NILFISK e140 albo NILFISK p150 da rade na dłuższą metę czy jednak szukać czegoś typu Karcher HDS 859? na którym kiedyś pracowałem i powiem szczerze że niestety jak dla mnie ciśnienie ma słabiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz myl auta codziennie to tylko seria profesjonalna z karcher czyli HD , na długą metę także dobra marka są myjki z wurth, bardzo dobre wytrzymałe ja wybrałbym coś z wurtha aktualnie mam wurth hpc1450 zimnowodna 160 barów 10l/min , i karcher k7 160 bar 9l /min . Wurth jest wykonany bardzo porządnie parametry prawie takie same co karcher , na lancy czuć ze wurth jest dużo mocniejszy ma baniak na chemie i jest na wozeczku co ułatwia transport ;)

Celuj w wurtha będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o model HDS895. Jakie ciśnienie dawała skoro twierdzisz, że niskie. Mam taką myjkę w wersji zimnowodnej czyli HD895 (895l/h) i przy dyszy 0.45 daje mi prawie 200bar, przy 0.5 coś ponad 160. Albo myjka była bardzo wyeksploatowana albo dysza już była do wymiany (też się zużywa). Ja sobie tą myjkę bardzo chwalę, a lekko też nie ma. Zdarza się że pracuje po 8 godzin dziennie i daje rady. Części zamienne łatwo dostępne i w miarę w rozsądnych pieniądzach. Przykładowo uszczelnienia tłoków ok 240zł, zaworek zwrotny 50zł/sztuka, tłoczek 100zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o model HDS895. Jakie ciśnienie dawała skoro twierdzisz, że niskie. Mam taką myjkę w wersji zimnowodnej czyli HD895 (895l/h) i przy dyszy 0.45 daje mi prawie 200bar, przy 0.5 coś ponad 160. Albo myjka była bardzo wyeksploatowana albo dysza już była do wymiany (też się zużywa). Ja sobie tą myjkę bardzo chwalę, a lekko też nie ma. Zdarza się że pracuje po 8 godzin dziennie i daje rady. Części zamienne łatwo dostępne i w miarę w rozsądnych pieniądzach. Przykładowo uszczelnienia tłoków ok 240zł, zaworek zwrotny 50zł/sztuka, tłoczek 100zł szt.

 

sory za błąd - bo akurat gadałem ze znajomym właśnie o HDS 895 i też tak napisałem a chodziło mi o HDS 601- dla mnie dość słaba fakt HDS 895 "czuć" że lanca rękę odpycha w HDS 601 lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam B&D 1700 zakupioną w lutym 2015.

Mam problem z pianownicą PA...od kilku dni pistolet nie chce jej trzymać...wciskając ją do pistoletu nie można jej przekręcić aby się trzymała, tak jakby sprężyna nie działa...oryginalna końcówka wchodzi ale tez z trudem a wyciąga się ją bardzo ciężko, trzeba mocniej pociągnąć.

Czy ktoś miał taki problem?

Ile jest gw na pistolet?

Jak myślicie-uznają to na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem taki sam problem co Ty rozkręciłem posprawdzałem wszystko i potem było ok, sprężyna owszem jest ale przy zaworku, nie ma nic wspólnego z wkładaniem końcówek. Pistolet ma 1rok gwarancji tak było u mnie. Od niedawna jestem posiadaczem nowego pistoletu i radzę Ci jak go nie naprawisz kup z innej firmy lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to koro pistolet ma 1rok gwarancji to go oddam do naprawy. Jak nie naprawią to sam rozkręcę a jak się nie da naprawić to kupię nowy.

Zdjecie pistoleta w miejscu montazu akcesoriów. W głębi widać srebrną sprężynę.

http://images69.fotosik.pl/1269/5d0a9dda25ed7e54.jpg

http://images68.fotosik.pl/1270/eaad4e08bbedbd1e.jpg

 

 

Jak przed chwilą wyciągałem końcówkę z pistoleta to zauważyłem, że końcówka nie sprężynuje tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przesmarować koniec pistoletu (na około tej metalowej rurki w pistolecie, tam gdzie wchodzą "skrzydełka" lancy itd.) + oring w lancy i PA?

Swego czasu miałem podobny problem z dociśnięciem do końca lancy i obróceniem jej, do tego stopnia, że konieczne było opieranie pistoletu o ziemię.

Po przesmarowaniu, jak ręką odjął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim czymś , planuje coś niedrogiego a w miarę dobrego ?

 

[mod=Piotrek]Kolega od 4 dni na forum i już nie pamięta co jest napisane w regulaminie na temat linkowania aukcji ? ;) Na przyszłość, możesz to zrobić tak: oferta nr 5683294673[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.