Skocz do zawartości

Coś z niczego. Detailingowe patenty


Tomas-sg

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc nie wiem jak dać link 😅

Stosowałem  Boll'a

 

Boll.PNG

6 minut temu, Fredi88 napisał:

@PawelKRZ będziesz używał tej wody z beczki z myjką parkside phd 170 a1? Gdzieś na yt mi się obiło, że właśnie ona zaciąga sama wodę ze zbiornika. Daj znać jak przetestujesz jak to się sprawdza.

Juz przetestowałem 🙂

Tak, mam PHD 170 A1. Najpierw miałem węża od góry beczki ale to takie troche upierdliwe - nie pasowało mi. Teraz jest super. Jestem Mega zadowolony. Nie ma problemów z poborem - bo mała myjka.

Jeszcze dodam 2 zdjecia polaczenia - troche pociapałem (zwłaszcza od środka bo dostęp średni) ale jest szczelne i bardzo mocne.

Z02.jpg

Z03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ta masa uszczelnia trwale i sztywno czy jest miękka jak silikon ?

1 godzinę temu, PawelKRZ napisał:

Nie ma problemów z poborem - bo mała myjka.

A wode masz deszczówkę jak ja ? Czy dowozisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa twardnieje i jest sztywna. Jak w starej Astrze kombi uszczelniłem np 3-ci stop to na amen. I przez lata byl już spokój. Ta masa jest tez np uzywana do klejenia blach w samochodach wiec dosc mocna i nie ma tendencji do odklejania sie po czasie jak silikon. Trzeba uwazac przy stosowaniu bo strasznie brudzi. Chyba sa inne kolory nie tylko czarny.

Z woda to mam na razie tak, ze donosze. Mieszkam w takich segmentach i w zasadzie okno łazienki mam nad garazem wiec jak bedzie cieplo to waż przez okno i zasilanie z sieci. Puki chlodno to woda z beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 20:16, Fredi88 napisał:

@PawelKRZ będziesz używał tej wody z beczki z myjką parkside phd 170 a1? Gdzieś na yt mi się obiło, że właśnie ona zaciąga sama wodę ze zbiornika. Daj znać jak przetestujesz jak to się sprawdza.

Skleciłem jakiś filmik. Oczywiście to nie mycie a opłukanie - ale tak na szybko byłem ciekaw jak to działa.

 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ dzięki. Daj jeszcze jakiś namiar na te dysze. Ori pistolet jest zdecydowanie za długi.
Ja również poproszę o informacje o adapterze i dyszach. Oraz pytanie do@PawelKRZ oraz@Domel jak sobie radzicie z przelewaniem beczki? Jak za dużo wody odbierze i chce się przelać w garażu?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka centymetrów od brzegu beczki robisz przelew jak w umywalce lub zlewie, czyli montujesz rurę którą przelewa się woda jak poziom wody do niej dotrze . 

 

PS: ciekawe czy tak mała wydajność wody (345L/min) spowodowana jest zasileniem z beczki, czy po prostu ten Parkside tak ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
40 minut temu, Arkadio_Gdansk napisał:

jak sobie radzicie z przelewaniem beczki? Jak za dużo wody odbierze i chce się przelać w garażu?

7173271390 zbieracz wody ma też system przelewowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie Panowie do myślenia, ja niby dostęp do wody mam ale ma sporo "kamienia" (minusy Jury Krk-Cz) a deszczówka wiadomo git do mycia...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, #kris napisał:

Dajecie Panowie do myślenia, ja niby dostęp do wody mam ale ma sporo "kamienia" (minusy Jury Krk-Cz) a deszczówka wiadomo git do mycia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, #kris napisał:

Dajecie Panowie do myślenia, ja niby dostęp do wody mam ale ma sporo "kamienia" (minusy Jury Krk-Cz) a deszczówka wiadomo git do mycia...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Filtr sobie zamontuj cos ala brita.

Ps.W Czewie az takiej mineralnej nie ma jak typowo w moich okolicach.Ale filtr polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pretor auta myje w innym miejscu niż Częstochowa i jest gorzej.

O którym filtrze mówisz, bo albo filtrować wodę do beczki i mieć na końcowe płukanie albo filtr musi mi dawać ponad 11L/minutę przy bezpośrednim podłączeniu.

Pzdr

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, #kris napisał:

@pretor auta myje w innym miejscu niż Częstochowa i jest gorzej.

O którym filtrze mówisz, bo albo filtrować wodę do beczki i mieć na końcowe płukanie albo filtr musi mi dawać ponad 11L/minutę przy bezpośrednim podłączeniu.

Pzdr

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Mialem na mysli filtr narurowy fachowo sie to nazywa,3 stopniowy,przy takiej wodzie jaka u mnie na jurze jest daje dosc dobry efekt.

Wiadomo ze kwestia funduszy ale warto sprobowac nawet takie najtansze z allegro wpiac chocby w samo zlacze co na zewnątrz wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel nie wiem jak ta włóknina ale moj tata również lubi zbierać deszczówke i on zamontował zwykłą ścierke tetrową na odpływie rynny to po około 3 tygodniach ta ścierka tak zaleciałą brudem że nic wody nie przepuszczała 😕 także może byc ciezko z takim brudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.