Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

-ADBL Roller pad DA 125mm

-Royal Air Pads 130mm

-Honey seria U 130mm

-Evoxa Sleeker Hi-Flat 130mm/150mm

-Rupes Big foot 130mm/150mm

 

Od najtańszych czyli około 21zł za sztuke do najdroższych 38zł za sztuke.  Na żadne droższe mój budżet nie pozwala niestety.

Które z nich będą najtrwalsze bo w sumie na tym mi zależy. Polerka Evoxa HDC15 125mm (nie wiem czy wspominałem). 

Najbardziej kuszą mnie te Evoxa, tak co by nazwa pod maszynke pasowała, ale nie wiem czy warto w nie inwestować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2020 o 23:07, Corbi95 napisał:

Zbieram się do wypolerowania Audi A6 C7 w białym kolorze. W tym celu kompletuje sobie prywatny sprzęt. Czekam na Evoxe HDC15 125mm talerz. Aktualnie zastanawiam się nad padami do polerki. Z tego co orientowałem się na forum i przeglądając polerki Audi z tych roczników, okazuje się że będzie to twardy przeciwnik. 

Z lakierem nie jest źle, głównie chodzi o swirle, do tego lakier biały więc aż tak się to w oczy nie rzuca, ale chce na aucie uzyskać fajny efekt bez skaz i pozbyc się jak największej ilości tych rysek.

Gdyby ktoś zechciał mi podpowiedzieć z jakimi padami pracował na Audi w tych rocznikach (a właśnie obstawiam, że ktoś to auto już polerował z forum), byłbym bardzo wdzięczny. Gdybym już miał zestaw to sam bym podpasował, ale jestem dopiero przed zakupem padów i past :-)

 

Ten nowsze auta z grupy VAG ponoć już nie mają tak twardych lakierów ja dawniej. Ja na swoim A6C5 rzeczywiście się namęczyłem - musiałem 2x ciąć niebieskimi gąbkami ADBL, NAT na rotacji. Fakt, lakier był mocno zmęczony. Podam ci kolory ADBL-a na ich podstawie kup producenta którego będziesz chciał: niebieska, pomarańczowa, żółta, czerwona. Któreś z nich na pewno podejdą. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w sklepie, polecono mi pady Honey U. 31zł za sztuke plus futro tej samej firmy wool pad ultra cut za lekko ponad 60zł. Czy jest to w miare wybór? Oni mają kolory biały, pomarańczowy, zielony no i to futro. Delikatniejszego pada nie mam brać bo na lakierze Audi niby nic nie zdziała i finish wykonać zielonym. 

Czy to byłby dobry wybór? Sprzedawca, który też zajmuje się detailingiem, twierdzi, że są one wytrzymałe i tak szybko się nie nagrzewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie trochę odkopać wątek zadając proste pytanie:

Lepiej kupić po 20kilka złotych 2 pady Royal Pads - jakiś twardy + średni/miękki

Czy dorzucić troszkę i kupić na przykład hybrydę Buff and Shine uro-fiber 128mm za 55 ziko?

Chodzi mi o to czy ktoś ma porównanie i wie że jednak dużo lepszy efekt osiągnę robiąc 2 etapy dwoma padami czy jednak ten hybrydowy zdecydowanie ułatwi mi życie, bo nie będę musiał tyle przekładać i kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, vanraven napisał:

Chodzi mi o to czy ktoś ma porównanie i wie że jednak dużo lepszy efekt osiągnę robiąc 2 etapy dwoma padami czy jednak ten hybrydowy zdecydowanie ułatwi mi życie, bo nie będę musiał tyle przekładać i kombinować?

to tak nie działa że kupisz sobie pada hybydowego i bedzie on pasował do kazdego lakieru bo on jest przecież hybrydowy, ja osobiscie mam sporą kolekcje padów i do każdego lakieru musisz podejsć indywidualnie, a jednym padem to mozesz co najwyzej lampy przepolerować i to tez tylko z grubsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jednym padem całego auta nie zrobię. Po prostu zaczynam się w to bawić amatorsko i zastanawiam się co lepiej się sprawdzi jako poszerzenie arsenału zakładając że mam taki zestaw z Royala:

2x żółty średni

2x cienki pomarańczowy one step

1x futerko wool

I ten zestaw jak na razie wystarczył mi żeby ogarnąć jedno auto. Ale jak była gdzieś głębsza rysa to już nie miałem czym jej wyciągnąć, więc kombinuję coś co mocniej tnie. Z drugiej strony jak mi się trafi czarne auto gdzie natrzaskam hologramów to jakiś soft też by się przydał. Stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
11 godzin temu, RoBee napisał:

Uro-fiber od Buff & Shine są rewelacyjne i uniwersalne, ale nie powiedziałbym, że tną lepiej niż wełna.

I'm back motherlovers!
 

Z reguły tak jest że naturalna wełna będzie najagresywniejsza, kombinacje hybrydowe będą lekko mniej agresywne, ale wykończenie na dużo lepszym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie futro o średniej agresywności polecacie do Yato 82200 z dyskiem 125. Sprzedawca od którego biorę kilka gratów ma w ofercie flexi pads merino 130mm za 23 zł albo royal woolcut za 25 zł. Nada się któreś?

 

Ten royal wydaje mi się fajniejszy, jest syntetyczny więc mniej agresywny i przeznaczony do DA. 

7784259306

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z royala ten pad z białą wełną (9256461685) i niestety albo trafił mi się jakiś felerny egzemplarz albo coś, ale strasznie wylatują z niego te nitki. Do tego stopnia, że miałem całe auto obklejone tym szajsem po zrobieniu kilku elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chcesz to na e odpowiadaj... Nikt Ci nie każe 😀 wybacz, że nie mam czasu przekopać tysięcy postów na forum 😁 a uwierz mi że wiele czasu spędziłem na czytaniu tego forum. Może najlepiej usunąć funkcje pisania bo w sumie to już wszystko na tym forum było. Twoje posty zaśmiecają forum jeszcze gorzej niż pytania nowicjuszy 🤭 bez odbioru 🙂😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki? Jeden powie Nat, drugi Royal , a trzeci tylko Koch , czy Sonax... ile firm , tyle opinii . Sprawa druga to lakier na BMW , a na Hondzie to 2 różne bajki i  do każdej "bajki" trzeba inne zabawki 😉  Jeśli to robota niezarobkowa, to kupić kilka padów różnych firm i własnoręcznie testować. Ile kupić padów na auto ? Kiedyś rozwaliłem 3 na jednym błotniku ... potem dopiero zdemontowałem kierunkowskaz który mi "wciągał" i niszczył gąbki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  zgadza sie ale jak ktos sobie kupuję pierwsze DA i chce zakupic pierwszy zestaw padow to na cos musi postawic 😉 nie powiem mu zeby kupil sobie rozne i probowal(choc wiem ze to najlepsza droga by znalezc odpowiednie dla siebie rozwiazanie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior naty na początek są okey 🙂 cena, jakość spoko i jak rozwali pada, to i kieszeń nie za boli. A początkujący to i tak na początku nie będzie miał zielonego pojęcia i widział różnic Np. NAT vs. Rupes

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.