Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, DyndaS napisał:

Sugerujesz to robić praktycznie bez docisku?

Docisk nie za duży, bo pad przestanie się obracać. Musisz tę maszynę wyczuć.

36 minut temu, DyndaS napisał:

w swoim filmie o właśnie wyraźnym docisku przy pastach tnących i mniej więcej tak starałem się to robić.

Ok. Ale akurat mały Roller jest na tyle fajną maszyną, że ruch obrotowy nie zatrzymuje się pod byle dociskiem. Miałem Kraussa S15 i tam był koszmar jeśli chodzi o utrzymanie ruchu obrotowego. O dziwo było mi łatwiej zrobić zadowalającego one stepa na małym Rollerze o skoku 9mm , niż na Kraussie o skoku 15mm.

Ponadto Ty piszesz o masce, gdzie maszyna 15mm pod własnym ciężarem już daje jakiś docisk. Paweł akurat pokazywał boczny panel, gdzie maszyna tego ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, xadamx napisał:

Docisk nie za duży, bo pad przestanie się obracać. Musisz tę maszynę wyczuć.

Ok. Ale akurat mały Roller jest na tyle fajną maszyną, że ruch obrotowy nie zatrzymuje się pod byle dociskiem. Miałem Kraussa S15 i tam był koszmar jeśli chodzi o utrzymanie ruchu obrotowego. O dziwo było mi łatwiej zrobić zadowalającego one stepa na małym Rollerze o skoku 9mm , niż na Kraussie o skoku 15mm.

Ponadto Ty piszesz o masce, gdzie maszyna 15mm pod własnym ciężarem już daje jakiś docisk. Paweł akurat pokazywał boczny panel, gdzie maszyna tego ci nie da.

No własnie nawet jeszcze mocniej próbowałem dociskać aby sprawdzić czy się ten ruch rotacyjny zatrzyma, ale miałem wrażenie, że dalej mimo wszystko był.

Yato ma to samo, ale dłuższy kabel oraz jest pod pady 150mm, a nie 125.

Zobacz 12:20

 

Chyba musze mniej pasty dawać. Docisk też zmniejszę. Jeszcze będę coś poprawiał na masce, to zobaczę co mi z tego wyjdzie. Jednak tamten pad chyba poleci do kosza. Ogólnie zauważyłem, że zrobił się dużo bardziej miękki niż nieużywany. Oczywiście mowa jeszcze przed dzisiejszą pracą po solidnym praniu. Żółty oraz czerwony nie ma aż tak dużej różnicy w porównaniu z nowymi. Jednak ten niebieski był zdecydowanie dużo twardszy od pozostałych.

Edit.

Jednak zobacz 16:10 jak używa pasty tnącej. Tutaj już wyraźnie mocno dociska, bo pad się rozpłaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DyndaS napisał:

Jednak zobacz 16:10 jak używa pasty tnącej. Tutaj już wyraźnie mocno dociska, bo pad się rozpłaszcza.

Jak na moje oko to nie ma tam zbyt dużego nacisku. Zresztą ta żółta gąbka nie wygląda na tnącą.

Najlepiej to zrób zdjęcia lub nagraj filmik i pokaż jak pracujesz, bo tak to możemy gadać w nieskończoność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoBee napisał:

@DyndaS spróbuj zaopatrzyć się w jakieś lepsze pady niż te z zestawu.

Przecież mam cały komplet ADBL.

 

10 godzin temu, xadamx napisał:

Jak na moje oko to nie ma tam zbyt dużego nacisku. Zresztą ta żółta gąbka nie wygląda na tnącą.

Najlepiej to zrób zdjęcia lub nagraj filmik i pokaż jak pracujesz, bo tak to możemy gadać w nieskończoność.

 

Spróbuję wziąć nowego pada i zrobić przejazd z lekkim dociskiem lub prawie bez. Akurat coś jeszcze matowałem 3000 na masce. Jeśli mi tych zmatowień nie usunie, to już nie wiem. Zastanawiam się czy te 7-8 przejazdów w przypadku skoku 15mm jest ok. Nie wiem w sumie na jakiej maszynie robił to MX Nowicki. Menzerna wymaga dłuższej pracy.

Zdobyłem też miernik grubości lakieru, to sprawdzę ile tego ścinam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx

No to tak... skończyłem maskę i zrobiłem dach, ale.... Aby spolerować te ślady po papierze 3000, to po prostu 2 podejścia musiałem robić. Także nie ogarniam o co kaman. Za pierwszym razem prawie bez docisku, a za drugim taki średni docisk.

Teraz dach... tutaj go ostatnio załatwiłem claysponge gdzie prawie za nic nie chciało to nim pójść. Musiałem robić aż 3 podejścia hcc400 + niebieski heavy cut adbl aby uzyskać względnie zadowalający efekt.

Teraz pytanie.... ile powinienem ściąć mikronów za takim jednym podejściem hcc400 + ten niebiski mocno tnący pad? Bardzo ciężko mi to było dokładnie zmierzyć, bo nigdy nie trafi się idealnie w ten sam punk, ale myślę, że więcej niż 3-4 mikrony tymi 3 podejściami nie ściąłem.

Ogólnie kombinowałem bez docisku, lekki, średni docisk, mocniejszy, wolne przejazdy, bardzo wolne przejazdy i niezbyt szczególnie widzę różnicę. Jedynie owszem dużo bardzo wolnych przejazdów na 5/6 biegu daje trochę lepszy efekt, ale to chyba logiczne..

 

Edit.

Pyli ta pasta strasznie... Szczególnie jak się najedzie na taśmę, którą sa oklejone plastiki. Większy docisk i obroty tylko to wzmagają. Taka pylica, że aż ciężko to usunąć, bo lata to wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Jestem Patrick.

Panowie proszę o fachową radę.

Posiadam doświadczenie w detailingu. 8 Lat temu pracowałem w firmie wykonywałem korekty lakieru. Posiadam prywatnie maszynę MAKITA PO6000C.

Jako że posiadam bardzo ograniczoną ilość czasu chciałem poświęcić maksymalnie jedną sobotę żeby odświeżyć lakier w moim audi A4 2018r

Lakier czarny akryl. 

Chciałbym wykonać one step proszę o radę jaką pastę i pad kupić aby wyciągnąć maksymalny efekt. Jestem świadomy że nie wykonam w tym czasie jednym padem rewelacyjnej korekty ale chciałbym doprowadzić samochód do lepszego stanu.  

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Posiadam doświadczenie w detailingu. 8 Lat temu pracowałem w firmie wykonywałem korekty lakieru.


proszę o radę jaką pastę i pad kupić aby wyciągnąć maksymalny efekt.


Czo?

Skoro masz w tym doświadczenie ZAWODOWE, to wiesz, że nie ma gotowych przepisów na korektę. Możemy ci powiedzieć, że lakier jest z tych twardszych, więc finisze odpadają.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisałem że pracowałem w branży 8 lat temu. Domyślam się że dużo się zmieniło bo widzę że pojawiło się mnóstwo nowych produktów. Jeśli nie możesz nic polecić to trudno.
Robiłem w zeszłym roku A6 z tego rocznika. Lakier twardy, bardzo zniszczony więc tu poszła w ruch gąbka cuttingowa i ACA500, a następnie finisz na gąbce polishowej +ACA520. Całość na PXE80 i XCE10-8.

I znów, to był ten lakier, te maszyny, te pady, te pasty... czyli zupełnie inaczej niż będzie u ciebie
¯\(°_o)/¯
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MRFrankWhite do kazdego lakieru trzeba podejsc niestety indywidualnie bo nie wiemy jak twardy jest ten lakier itp. Jak chcesz bezpiecznie to pasta 3d One bedzie taka wypośrodkowana bo nia i da sie zrobic finish i cutting 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RoBee napisał:

Robiłem w zeszłym roku A6 z tego rocznika. Lakier twardy, bardzo zniszczony więc tu poszła w ruch gąbka cuttingowa i ACA500, a następnie finisz na gąbce polishowej +ACA520. Całość na PXE80 i XCE10-8.

I znów, to był ten lakier, te maszyny, te pady, te pasty... czyli zupełnie inaczej niż będzie u ciebie
¯\(°_o)/¯

No właśnie gdybym miał pare dni to na spokojnie bym to zrobił właśnie kombinacją itd. Ale w jedną sobotę z myciem i glinkowaniem wątpię że wyrobie się z 2 etapową korektą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie taka sprawa, potrzebuję najwygodniejszej opcji ręcznej jednoetapowej polerki. Wpadły mi w oko dwie możliwości: Zvizzer Handpuk + pady na rzep i Flexipad uchwyt z opaską + pady na rzep. Czy ktoś z Was miał z nimi styczność i jest w stanie coś doradzić? Również kwestia doboru samego pada - lakier będzie hondowski, więc delikatny, a pastą będzie Carpro Reflect. Pady miękkie czy najbardziej miękkie, finishowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.