Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Polerował ktoś ford race red? Macie z nim doświadczenie?

One step, takie liźnięcie, hamron 15tka. Przyglądam się na carpro refelct, ponoć to samo co essence ale bez primera. Do tego kupiłbym pady carpro miękkie, zalecane do tej pasty. https://carpro.global/catalog/708/

Lakier stan bardzo dobry. Pojedyncze spoty gdzie wiem, że coś jest poleciałbym jakąś pomarańczową i megsem uc.

Udzielcie mądrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej firmy pady polecacie do talerza 30mm? W planach mam kupić masnera, przedłużki już mam i talerz, lecz nie wiem jakie gąbki zastosować na relingi w VW i wnęki. Relingi chyba przejadę Royal Pads Nano Hard lub feltglass i koch czy lepiej autosol do aluminium? Do tego RP PRO, Ultimate, Hard Cut? Nie wiem który wybrać i ewentualnie coś na finisz - nano midium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Streat napisał:

chociaż czarny jest za miekki lepiej czerwony

Masz rację, czarny to do wosków się nadaje co najwyżej.

 

Nat i podobne, Niebieski mocno tnący

Royal pomarańczowy one step

NAT i podobne czerwony zamkniętokomórkowy średnio miękki

 

I da się tym ogarnąć mocną większość aut na rynku

 

Dorzucając do tego żółtego średniego nata idzie ogarnąć prawie wszystko

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, ghost napisał:

Nat i podobne, Niebieski mocno tnący

Royal pomarańczowy one step

NAT i podobne czerwony zamkniętokomórkowy średnio miękki

 

I da się tym ogarnąć mocną większość aut na rynku

 

Dorzucając do tego żółtego średniego nata idzie ogarnąć prawie wszystko

Zgadzam sie ale trzeba do tego dorzucić odpwiedni zestaw past, przynajmniej miec cut/polish/finish 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MS11 co to za lakier?

Zdajesz sobie sprawe że producenci róznych marek mają rózna twardość lakierów, takie audi ma bardzo twardy lakier gdzie powiedzmy honda ma bardzo miekki, nie jesteśmy wróżbitami i nie wiemy jakiej to jest twardości no i druga sprawa czy to orgyginalny lakier jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Streat napisał:

Zdajesz sobie sprawe

Nie zdaje sobie sprawy, bo gdyby poświęcił chwilę na zdobycie wiedzy nie zadawałby podstawowych pytań

 

Wiedziałby, że przed polerką wykonuje się próby i dobór kombinacji pad/pasta od najlżejszych, zwiększając stopniowo agresywność do momentu gdy widoczne są oczekiwane rezultaty

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej firmy pady polecacie do talerza 30mm? W planach mam kupić masnera, przedłużki już mam i talerz, lecz nie wiem jakie gąbki zastosować na relingi w VW i wnęki. Relingi chyba przejadę Royal Pads Nano Hard lub feltglass i koch czy lepiej autosol do aluminium? Do tego RP PRO, Ultimate, Hard Cut? Nie wiem który wybrać i ewentualnie coś na finisz - nano midium?

Ja na talerz 30mm i 50mm uzywam padow od royal pads i daja rade, zarówno te zwykłe jak i z mikrofibra, myśle ze na taki maly talerz wystraczy ci twarda biała do ciecia i do wykonczenia średnia złóta. Umnie sprawdza sie dobrze (z tego co zauwazylem to biała jest zamknieto komórkowa a zółta otwarto). W najblizszym czasie planuje sprobowac padów 30mm i 50mm od 4CR. Takie małe elementy robie na Proxxon wp/e.

 

Na foto robiłem tymi padami dla zabawy lusterko w Mitsubishi Outlander i wszyło całkiem fajnie. Używałem pasty Sonax Cut max. Tak samo z lampa w Corsie. b57a97c7b19cb814d4e104894aa20088.jpgdeb4ffc102c2e6acaa691d21b574ebda.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.01.2020 o 17:23, marco80 napisał:

@Pioter83 Co prawda nie ten pad, ale z SS jest to jak najbardziej możliwe-wiadomo ze nie na każdym lakierze . Czasem siada taka kombinacja szczególnie na tych troszkę twardszych lakierach

@marco80 który to z SS?

Chodzi o ten pad z fibry do one step.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83 Były takie żółte - hybrydy ,teraz wyszły jakieś poprawione,-trzeba kombinować sztuka kompromisu,dziś też robiłem one step - cut maxem z sonaxa na mercedesie ...robie fotki kto wie, może sklece jakąś relacje z tego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marco80 napisał:

kompromisu,dziś też robiłem one step - cut maxem z sonaxa na mercedesie

W zeszłym roku robiłem cięcie na mercedesie, DA15 ClearCut Niebieski twardy nat, wyciął pięknie i mogłem to zostawić jako onestep, podczas inspekcji żadnych holsów i haze, ładny połysk. Finish zrobiłem tylko bo chciałem wyciągnąć max, miałem wolny czas i chciałem potestować pasty wykończeniowe 🙂

Świetnie się pracuje z tymi lakierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Clear cut ma to do siebie że pozostawia ładne wykończenie,to prawda.Mój jest biały jak śnieg więc dochdzi jeszcze kolor na którym mało widać,ale spokojnie mam foty w scangripie........Piszę bo po prostu się da.Ja preferuję jednak pracę na maszynie planetarnej- jest znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mowa o tej żółtej hybrydzie od SS. 

Dzis nią robiłem cutting + sonax cuttmax. Jako wykończenie sonax Perfect Finish i gąbka polishowa żółta. 

Maszyna Flex VRG

Autko Passat CC

Wyszła igiełka 👍

IMG_20200407_113542.jpg.f092de58d94ae906c27ff3a3b46b0c88.jpg

IMG_20200407_113551.jpg.419af9b85e5e2c45ca049997a5da5325.jpg

IMG_20200407_105831.jpg.b956f4bd9d6ca1e6e20bbe6185be523b.jpg

IMG_20200407_105826.jpg.f0cfd387e6dcdd3873bb5749808f986f.jpg

PS. Niestety mistrzem fotek nie jestem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 01:10, marco80 napisał:

@david2888 Tak o tym padzie mowa-ale jest już nowsza wersja........Robi sporo syfu(pyli) ale fajnie tnie

Nowszy to biały neohybrid+?? Znalazłem 3 rodzaje . Zielony i żółty są wełny naturalnej , a biały z syntetycznej. Jak to przekłada się w praktyce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.