Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

Mam spory dylemat co zrobić z moim lakierem. Lakier to czarny metalic oryginał na mercedesie clk w209 (zakres mikronów od 90 do 110). Posiadam na aucie wzdłużne rysy powodujące dziwne przejścia widoczne w latarniach oraz w ostrym słońcu.  

Oczywiście najpierw mycie Prewash + spłukanie + tar and glue + deiron+ spłukanie + mycie na 2 wiadra shampoo pro od adbl + claysponge + lubrykant SG. Przed polerowaniem przemyte ipą 40% . Mikrofibry jakich używam to Monster Shine 1200 gsm do docierania finishu + Work stuff Gentelman 350 gsm po cuttingu.

Próbowałem różnych kombinacji:

- maszyna Heckmann hs900 (8mm) + flexipads wool / mikrofibra nat + 3D ACA 510 - 1 ETAP

- nat żółty + 3D ACA 520 - 2 etap - tutaj wydaje mi się że dość słabo zbiera bałagan po futrze/ mikrofibrze / niebieskim padzie nata.

Rysy te zostają nadal. Przy pierwszym etapie z niebieskim natem również rezultat mizerny..  Ogólnie lakier sie błyszczy i wygląda z daleka bardzo ok, ale te rysy powodują duży niedosyt jak dla mnie. Czy może inne pasty spowodują lepsze rezultaty proszę o jakieś porady. Dziękuje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Mietus25 po pierwsze 

32 minuty temu, Mietus25 napisał:

- maszyna Heckmann hs900 (8mm) + flexipads wool / mikrofibra nat + 3D ACA 520 - 1 ETAP

tutaj uzywasz do ciecia pasty finishowej do tego maszyna 9mm wiec to na lakierze mercedesa nie moglo sie udac, spróbuj adbl hard cut badz 3d 500/510 i po niej dopiero 520 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście na początku zrobiłem błąd, już poprawiłem na paste ACA 510.  Być może problem jest w padach? Czy istnieje coś lepszego od futra flexipads w nie dużo wyższej cenie? Może warto spróbować niebieskim padem przejechać po wszystkim Aca 520? Czy ten pad już będzie za twardy do wykończenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Heckmann S21 (21mm skoku 900wat) będzie już odpowiednią maszyną do twardych lakierów?
Nie pracowałem na nim ale parametry podpowiadają, że raczej tak. Nawet 15mm dałoby radę (choć 21mm załatwi to szybciej).

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam link do filmu z jakim problemem sie borykam, na filmie widoczne są dziwne przejścia "mazy" jednak są to rysy widoczne głównie w pełnym słońcu.  Może jednak miększa gąbka od zółtego nata w połączeniu z aca 520 załatwi sprawe? Aktualnie nic miększego nie mam stąd brak testów. 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

@fryzjer Możemy się podpisać pod tym co poprzednik napisał. Nie da się określić liczby przejazdów. Pastę zawsze wypracowujemy do końca, czyli do uzyskania delikatnego, przeźroczystego filmu na lakierze. W ten sposób wykorzystamy pełnię jej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heja. 

Heckmann 801 jaki pad pod cleanery? Dodo lime prime, neoxal primer czy mckees coat prep. Coś może lekko większego miękkiego i grubszego żeby się bezpiecznie jeździło. Twardość siła między czarnym a czerwonym. Trwałe.

Chciałbym żeby się wygodnie fajnie jeździło a jednocześnie przy cleanerach które mają jakąś tam siłę liznąć.

Coś poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD no komfort pracy na rotacji jest większy. Ciszej. Bez wibracji. Robota ta sama 😉

Nat olewam jakoś mi nie podchodzą i szybko się niszczą.

Flexi SC380?

Gąbka wygląda na otwartokomorkowa. Nie będzie to pić cleanera mocno? Da się karbowanym pracować małą ilością produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
15 godzin temu, D@ViD napisał:

czyli rotacja ? Rotacja + cleaner , ja wole DA 🙂 

Jak ma być do rotacji to czarna waflowa gąbka

 

Jak ma być coś wysokiej jakości bardzo delikatnego to Lake Country CCS gold  finessing pad. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzuciłem do prania mf, ręczniki do ususzania i podkusiło mnie żeby wrzucić też pady. Co prawda były one już czyste, bo po polerowaniu wypłukałem w wodzie z apc, także wizualnie były ok, no ale wrzuciłem je do tego prania "dla pewności". Użyłem płynu z good stuffa i do płukania standardowo ocet, temp 40 i jakiś standardowy program. Czy to normalne że pady się odbarwiły? Czerwone stały się prawie brunatne, niebieski prawie zielony, a żółte mocno pociemniały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.