Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

No jutro mam zamiar dokładnie myć całe auto dokładnie, ale pod ręką mam tylko ADBL Snowball aktualnie. Ewentualnie Soft99 Compound Z to przelecę. Ale mam wrażenie, że coraz gorsza ta pogoda i środowisko, że się tak wszystko wżera wszędzie. Szyby i lakier też gorsze, więc cóż... 😄

@david2888Może po myciu rzucę nowe pióra przy okazji. Może to pomoże 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem szybę Glass Coumpund Z, potem dokładne płukanie, mycie auta - ale niestety tylko ADBL Snowball, znowu dokładne płukanie i wleciały nowe pióra. No i chyba po prostu niedokładnie dotarłem mleczko Soft99, bo mgiełka nadal się pojawia, ale w innym miejscu 😄

Chyba rzeczywiście muszę to potraktować czymś kwaśnym, albo może ocet i cytryna? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, _mariusz_ napisał:

Witam, od zewnątrz mam takie dziwne zacieki na szybach, nic co używałem nie pomogło. Płyny do szyb, woda z octem, sam ocet, a teraz miałem AG CGP. Jakieś pomysły czym usunąć to ustrojstwo? 

Mam dokładnie ten sam problem. Próbowałem tych samych specyfików. Obawiam się, że zostaje tylko tlenek ceru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
15 godzin temu, cronix3 napisał:

Cześć, mam bardzo podobny problem. Otóż miałem wypolerowane dwie szyby ale przy krawędziach został osad, którego żaden płyn do szyby, IPA nie rusza. Czym mogę usunąć taki osad?

 

Np. SHINY Garage Glass Polish Pro + aplikator tri color

Edit: No właśnie 🤔 chodzi Ci osad na szybach co pozostał czy coś co zostało na uszczelkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pad filcowy plus rotacja (ostatecznie wkrętaarka z talerzem 75).

Do tego Shiny Garage Glass Polish pro i wszystkie osady i kamień znikają.

Przetestowane na super trudnych przypadkach, gdzie osad nic sobie nie robił z octu, plynu do szyb, ani pasty cuttingowej na najtwardszej gąbce. 

Filc plus shiny garage robi robotę.

Wymaga to odpowiedniego oklejenia taśmą i ostrożności. Bo filc bez problemu przetnie uszczelki, plastiki i lakier do blachy 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.