Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

@MaArek77 Soft99 CompoundZ.
Tak jak kolega @alexander.p wspomniał...
Soft ma jeszcze jeden fajny produkt do usuwania kamienia z szyb, w aplikatorze jak do Glaco i nazywa się Glass Compound. Bardzo wygodny w pracy i np w moim bezpośrednim porównaniu do złotego Kirobina na oryginalnym aplikatorze, wypadł dużo skuteczniej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chlopaki za pomoc

Zamówiłem angola czyli Autoglym Carglas Polish

 

Z filmow wynika ze srodek w uzyciu podobny do Soft99 CompoundZ no ale znacznie wieksze i tansze opakowanie

 

Mam do zrobienia szyby w 4 autach przód i tył to razem 8 szt.

I wolałbym aby specyfik został na kolejne 8 szyb

 

Mam tylko brud do usunięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś mi podpowie w jaki sposób najlepiej podejść do takich zacieków na szybie? Jest to co prawda okno a nie szyba samochodowa, ale to forum to chyba najlepsze miejsce, żeby zapytać o takie sprawy 🙂 

Są to zacieki pochodzące z substancji z materiałów budowlanych takich jak cegły, kleje do murowania itd. 

Zacieki są uproczywe, wżarły się w strukturę szkła. Dość długo ciekło po oknie. Nareszcie opanowałem sytuację przecieku i chcę jak najbardziej oczywiścić szybę okna.

Próbowałem to już robić przy użyciu np. Cifa i szczotki obracanej na wiertarce, wszelkimi płynami do mycia szyb i właściwie tyle. Efekt jest najwyżej średni, środek zacieku jest wyczyszczony, ale boki pozostają.

Mam polerkę DA, ze trzy cleanery, mam Autoglym Car Glass Polish (ale ma chyba z 7 lat, więc nie wiem czy to się nie psuje?), mam tlenek ceru, glinkę ADBL Clay Towel, IPA itp. Mogę dokupić co trzeba. 

Sorry za jakość zdjęcia, ale mój telefon naprawdę nie chce złapać focus'u na tą szybę. 

Jakieś porady? 

image.png.ed1cdbb88a596b55ca13a2ce5abc3895.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sprawdzałem teraz wstępnie co się dzieje przy Autoglym Car Glass Polish. Produkt jest jak dla mnie podejrzany, bo zawiera trochę takich elementów jak miekki piasek, coś jak w Cifach do umywalek etc. No może przesadzam, ale wiecie o co chodzi. 

Zakładam, że Autoglym nie zepsuł się, a już na pewno nie w taki sposób i zaraz zobaczymy jak sobie poradzi maszynowo ADBL DA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, loot napisał:

Autoglym Car Glass Polish. Produkt jest jak dla mnie podejrzany, bo zawiera trochę takich elementów jak miekki piasek, coś jak w Cifach do umywalek etc. No może przesadzam, ale wiecie o co chodzi. 

Dokładnie. Kilka lat temu zrobiłem nim maszynowo (DA) szybę przednią w Punciaku i była mocniej porysowana. Trauma została. Możliwe, że wynikało to z mojej nie wiedzy w tedy i małego doświadczenia ale dokładnie pamiętam efekt końcowy - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest taki sepcyfik w Lidlu o nazwie W5 Kalkreiniger (Środek do usuwania kamienia), którym myje srogo zakamienione szyby na tarasie oraz w kabinie prysznicowej -  schodzi bez problemu; raz miałem uporczywe water spoty na szybie, których nie dało się zdjąć "konwencjonalnymi" środkami a tym szuwaksem za pierwszym podejściem . Ale, uwaga, to bardzo mocny środek (rękawiczki konieczne) i raczej zalecałbym przetestowanie rozcieńczonego, i wyłącznie na szybach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie stosował ktoś produkty Prostaff KiiroBin Window Cleaner 100g/Prostaff KiiroBin Gold 200g do usuwania osadu z kamienia, jest różnica miedzy nimi w usuwaniu ?  Będe aplikował na parkingu pewnie galerii ręcznie bo pogoda nie zachęca do pracy na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stosował ktoś produkty Prostaff KiiroBin Window Cleaner 100g/Prostaff KiiroBin Gold 200g do usuwania osadu z kamienia, jest różnica miedzy nimi w usuwaniu ?  Będe aplikował na parkingu pewnie galerii ręcznie bo pogoda nie zachęca do pracy na zewnątrz. 
Ja mam golda, ale wolę Glass Compound z S99 jeśli chodzi o moc. Pamiętaj żeby dopryskiwać wody i najlepiej zaopatrzyć się w klocek z filcem jak CarPro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.