Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kurna nigdy więcej eksperymentów z NW i hydrofobowymi preparatami...

Szyba regularnie myta, czyściutka, ale coś mnie pokusiło, żeby jednak używać Hybrid Glassa. No i niestety wciąż w nocy robi się mgiełka na szybie przy przelocie wycieraczek, a do tego nawet po dokładnym umyciu szyby szkło w miejscu, gdzie nie pracują wycieraczki, jest lekko zamglone/brudne. Po lekkim zmoczeniu szyby wyraźnie odstaje granica miejsca pracy wycieraczek (czystsza) od tego, gdzie one nie sięgają (brudniejsza). Zatem znowu musi wlecieć Soft99 Compound Z. Jedyne na czym ADBL spoko się u mnie spisuje to lewa, boczna szyba - bo ładnie deszcz schodzi. Z tyłu też dramat, bo podobnie jak z przodu, łapie więcej syfu poza polem wycieraczki i nawet lekko się osad drogowy do tego klei i jest gorzej, niż bez tego środka 😐

Dzisiaj zrobiłem sobie sam płyn do szyb - IPA 99%+woda destylowana+ocet i jest kozak w porównaniu z innymi 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podkusilo mnie też użyć wosku z bezdotyku i mimo, że już dawno go nie ma na lakierze to na szybie czołowej z aktualnym brudem stworzył mega zacieki, które widoczne są po przejechaniu wycieraczek. Zwykły płyn do szyb to ogarnie czy trzeba użyć jakiejś mocniejszej chemii? W arsenale został mi sonax do polerowania szyb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czy dostane order za odświeżenie tematu. Przesledziłem te 11 stron i nadal nic nie wiem.

 

Potrzebuje środek- nakładany ręcznie bez polerowania maszynowego

- do usuwania tłustych osadów (ktoś wkleił zdjęcie ale nie wiem na której podstronie)

- do usuwania kamienia (water spoty na słońcu)

- środek który usunie wszystko ale nie jest ścierny

 

Próbowałem płyn do naczyń, Prickbort plus gąbka ręcznie i nic

Został jeszcze Frosh do kamienia ale na auto to sie boje

 Zastanawiam sie czy nie kupić czegoś na Water spoty do lakieru i będzie spełniało zadanie na szybach

 

Szczególnie widać to po zimie że obszar na którym na górze szyby nie pracuje wycieraczka ma inny kolor. Po umyciu szyby zostaje taki koło oddzielające obszar szyby na której pracuje wycieraczka od tego brudnego na którym jej nie ma.

 

Tlenku Ceru niezbyt chcę używać, mam roczne auto więc cenie sobie proste rozwiązania i dobre jakościowo.

 

Skłaniam się do AutoGlym Car Glass - czy mogę używać go na przykład co miesiąc? Jest bezpieczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaArek77 napisał:

Ciekawe czy dostane order za odświeżenie tematu. Przesledziłem te 11 stron i nadal nic nie wiem.

 

Potrzebuje środek- nakładany ręcznie bez polerowania maszynowego

- do usuwania tłustych osadów (ktoś wkleił zdjęcie ale nie wiem na której podstronie)

- do usuwania kamienia (water spoty na słońcu)

- środek który usunie wszystko ale nie jest ścierny

 

Próbowałem płyn do naczyń, Prickbort plus gąbka ręcznie i nic

Został jeszcze Frosh do kamienia ale na auto to sie boje

 Zastanawiam sie czy nie kupić czegoś na Water spoty do lakieru i będzie spełniało zadanie na szybach

 

Szczególnie widać to po zimie że obszar na którym na górze szyby nie pracuje wycieraczka ma inny kolor. Po umyciu szyby zostaje taki koło oddzielające obszar szyby na której pracuje wycieraczka od tego brudnego na którym jej nie ma.

 

Tlenku Ceru niezbyt chcę używać, mam roczne auto więc cenie sobie proste rozwiązania i dobre jakościowo.

 

Skłaniam się do AutoGlym Car Glass - czy mogę używać go na przykład co miesiąc? Jest bezpieczny ?

Kwas 😉

Proponuję np. DETAILiNK Acid Wheel Cleaner Plus  lub podobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, alexander.p napisał:

Kwas 😉

Proponuję np. DETAILiNK Acid Wheel Cleaner Plus  lub podobne 

No nie prosiłem o robienie sobie jaj

Na felgi tez nie stosuje kwasu.

Bo myje je regularnie a nie roczny brud

Jeszcze zastanawiam sie nad

AUTO FINESSE VISION GLASS POLISH - 500 ml - ok 75 zł

ale

Auto Glym Car Glass --325 ml - jest tańsze i kosztuje ok 35 zł

 

Obydwa nadają sie do polerowania przyciemnianych szyb jak rozumiem i bez maszyny tylko ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaArek77 napisał:

No nie prosiłem o robienie sobie jaj

Na felgi tez nie stosuje kwasu.

Bo myje je regularnie a nie roczny brud

Ściernego też nie chcesz... chciałem zaproponować, AG CG lub soft99 compoundZ

To już nie mam pomysłów, może starsi koledzy podpowiedzą 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alexander.p napisał:

Ściernego też nie chcesz... chciałem zaproponować, AG CG lub soft99 compoundZ

To już nie mam pomysłów, może starsi koledzy podpowiedzą 🙂

 

Nie wiem może musi być ścierne.

Może każdy środek w postaci mleczka jest ścierny

Może być w postaci płynu

Tylko ńie chce odnawiać szyb i polerować mechanicznie bo mam nowe auto bez rys sa szyby ale wyczyścić osad i będę robił to może 4 razy w roku

Nałożyć spolerować ręką i po sprawie

 

Chodzi mi o kwestie bezpieczeństwa szyb i skuteczności działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.