Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kaka17ab napisał:

SHINY Garage Glass Polish Pro i ręcznie tricolorem można próbować walczyć? maszyny nie mam, uszczelki zakrywać czy nie zaszkodzi jak przypadkowo coś się zabrudzi przy pracy?

Oczywiście, że można. Sam ostatnio robiłem tricolorem żółtą stroną i elegancko oczyścił przed NW.  (o ile chcesz oczyścić szybę, a nie usunąć rysy). Uszczelek nie zabezpieczałem taśmą i nie narobił bałaganu. 
20201010_105822.jpg.2d97e0ff27fb18a95630299b29ce45dd.jpg20201010_105846.jpg.c993cbee8e2624bef4bdad830110de9c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, smerf91 napisał:

Oczywiście, że można. Sam ostatnio robiłem tricolorem żółtą stroną i elegancko oczyścił przed NW.  (o ile chcesz oczyścić szybę, a nie usunąć rysy). Uszczelek nie zabezpieczałem taśmą i nie narobił bałaganu. 
20201010_105822.jpg.2d97e0ff27fb18a95630299b29ce45dd.jpg20201010_105846.jpg.c993cbee8e2624bef4bdad830110de9c.jpg

oczyścić z osadu chcę, bo są takie ślady po przetarciu na mokro; rysy to tylko tlenkiem? nie wymyślono dobrych produktów żeby ręcznie coś zdziałać na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaka17ab napisał:

rysy to tylko tlenkiem? nie wymyślono dobrych produktów żeby ręcznie coś zdziałać na nie?

Szyba jest za twarda żeby  ręcznie coś efektywnego zdziałać. Tlenek ceru, rotacja i długi czas pracy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, DominiG napisał:

Czy czyścił ktoś szyby Fireball Ultimate Paintwork Cleaner? Wiem, że się tego nadaje, ale jest coś w stanie zdziałać?

Ja go używam na całe auto w fazie mokrej. Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy warto, ale SG Glass Polish Pro jest spoko. Do pracy ręcznej polecam kupić klocek z filtrem od CarPro. 

Maszynowo szybko się wypracowuje SG. Potwierdzam to co @DZIADZIA mowil w swoim filmie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, D@ViD napisał:

Nie wiem czy warto, ale SG Glass Polish Pro jest spoko. Do pracy ręcznej polecam kupić klocek z filtrem od CarPro. 

Maszynowo szybko się wypracowuje SG. Potwierdzam to co @DZIADZIA mowil w swoim filmie.

Masz na myśli z filcem? 😛 niebieski, który jest częścią zestawu CarPro Ceriglass? Niestety nie ma go w shiningcar a właśnie tam robie zakupy ze względu na fajne przeceny.

Tricolor się nie sprawdzi?

Edit

W sumie w tej samej cenie jest polecany Prostaff Kiiro-Bin Gold. Ten "Gold" to faktycznie poprawiona wersja czy nie do końca? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szyba przygotowywana pod NW Ultra Glaco.

Umyta wodą z Ludwikiem, potem ADBL Glass Pro, później IPA 50%.

Szyba została wyczyszczona Tevo Water Spot Removerem i ponownie oczyszczona z pozostałości.

Ta tęcza pojawia się, jak w wyżej opisany sposób przetrę ja MF zwilżoną wodą lub rozcieńczoną ipą.

Czy nie jest to przypadkiem dalej kamień?

4 lata (od nowości) nie była w ten sposób czyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi no właśnie to był  kolejny trop, bo teraz widzę, że nie ma czyszczenia mechanicznego jakimś cleanarem - polecam Autoglym Car Glass Polish.

Możesz ręcznie(twardą gąbką), ale najlepszy efekt na rotacji(z filcem) będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Saczi napisał:

Szyba przygotowywana pod NW Ultra Glaco.

Umyta wodą z Ludwikiem, potem ADBL Glass Pro, później IPA 50%.

Szyba została wyczyszczona Tevo Water Spot Removerem i ponownie oczyszczona z pozostałości.

Ta tęcza pojawia się, jak w wyżej opisany sposób przetrę ja MF zwilżoną wodą lub rozcieńczoną ipą.

Czy nie jest to przypadkiem dalej kamień?

4 lata (od nowości) nie była w ten sposób czyszczona.

Taka tęcza była i u mnie na szybie, w polu niedziałania wycieraczek - kwestia płynu do spryskiwaczy. Próbuj żółty pad + Carpro Ceriglass lub ręcznei Soft99 Glass Compound Z 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o środki niekoniecznie do samochodów?

Chodzi o usuwanie kamienia z szyb. Jeśli działa w łazienkach to musi i na szybach w samochodzie.

Tu taka tabela - https://www.testfakta.se/sites/default/files/_BINARY_94723.pdf

Jest tam cilit bang-pierwsza pozycja - i jest tam - Kalkavlagringar - 4,8

To jest usuwanie kamienia. Kalk to kamień.

Może warto spróbować?  Cena bez porównania w stosunku do dedykowanych do szyb samochodowych.

A tu macie test na yutube - https://www.youtube.com/watch?v=UXbEzuxb2KQ - co prawda w łazience ale daje pojęcie jak to wygląda. Można psiknąć na szybę i rozprowadzić gąbką i po - kilku - mozna potestować - minutach zmyć. Chyba warto spróbować. Cena!!

 

Sam to wypróbuję ale na razie mam poważniejsze rzeczy na głowie - jesli ktoś chciałby zapytac dlaczego sam tego nie zrobię. W wolnych chwilach udzielam się tylko teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbigniew59, to o czym piszesz, to zupełnie inna sprawa ...

Ja jestem amatorem wśród amatorów samochodowego detailingu, ale już zdążyłem się przekonać, że te wszystkie kosmicznie drogie "produkty", tak naprawdę swoją skutecznością nie grzeszą.

Swoje szyby wczoraj doprowadziłem do używalności zwykłym płynem do mycia szyb, który kupiła żona za 8, czy 10PLN.

Po super produktach zostawały ślady, jak na foci poniżej

image.png.2e6a574702d1c39db272d9489027877f.png

Nie twierdzę że wszystkie środki detailingowe są nic nie warte, ale sprawdzanie na własnej skórze (a także kieszeni) jest długotrwałe i bardzo kosztowne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.