Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a czym wyczyścić z szyb takie resztki lakieru po lakierowaniu? mam takie malutkie kropeczki po lakierze...

 

Skrobaczką do szyb..

 

ja bym skrobaczką nie próbował, raz zdjąłem glinką. Z szyb schodzi łatwiej niż z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakość skrobaczki i umiejętny sposób posługiwania się to 100% zadowolenia :) posługujemy się skrobaczkami od ponad 6 lat na różnych dużych obiektach poremontowych i naprawdę często bez tego nie ma szans..

Nóż do tapet na powierzchnie szklane płaskie ? :o:o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od wczoraj jestem przeszczęśliwy. Po kilkumiesięcznych walkach z doczyszczeniem szyby w końcu się udało. O co chodzi? Szyba była wiecznie jakby tłusta. Każdy ruch wycieraczek powodował mleko, mgiełkę na szybie. Było to potwornie uciążliwe podczas deszczu. Użyłem już chyba wszystkich metod czyszczenia: IPA, benzyna ekstrakcyjna, zmywacz silikonowy, AG CGP, cleaner, jakiś SONAX do polerowania szyb, polerka twardym padem i nic... Szyba teoretycznie czysta, lśniąca. Przychodził deszcz i klapa, nadal mleko na szybie. Myślałem już nawet o wymianie szyby na nową. Ostatnią szansą był polecany, także na tym forum tlenek ceru do polerowania szyb. I to był strzał w dziesiątkę. Kupiłem jakiś najtańszy na allegro w pojemniczku 100g. Pojechałem wieczorem na bezdotyk, zwykła szmatka kuchenna w rękę i tarłem wcześniej przygotowaną papką. Na próbę pół szyby, 20 min roboty i spłukanie z lancy. Byłem w szoku jak fantastycznie działa ten specyfik, wyraźnie było widać pominięte miejsca na szybie. Z myjki wracałem w deszczu i banan mi nie schodził z twarzy. Zaznaczam jeszcze, że przez nieuwagę prysnęło się na uszczelki, plastikowe podszybie, jednak po spłukaniu wodą pod ciśnieniem żadne białe ślady nie zostały. Jeszcze raz to powiem tlenek ceru to REWELACJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również mam problem z "osadem" - przynajmniej tak sądzę mianowicie na dachu panoramicznym oraz przedniej szybie (w miejscach gdzie wycieraczki nie dochodzą) widoczne są dziwne "osady". Płyn do mycia szyb nic nie daje - ogólnie nie mam pojęcia czym to usunać i wypolerować. oczywiście bezinwazyjnie - a nie mechanicznie zdzierać ... żeby nic nie zniszczyć - dopiero w planach mam kupić polerkę, wiec narazie niczym takim nie dysponuję. A boje się żeby nic nie uszkodzic / zniszczyć

 

http://imgur.com/a/gTk1d

 

Zdjęcia - dwa pierwsze dach, dwa ostatnie przednia szyba-widać cień gdzie wycieraczki zbierają, a gdzie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.