Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z doczyszczeniem szyb.Nie mogę poradzić sobie z osadem.Coś jak kamień.Suchy, chropowaty nalot.APC ani płyny do szyb nie dają rady.Osad jest w miejscu gdzie nie sięga wycieraczka.Podobne zacieki mam na masce w pobliżu spryskiwaczy więc podejrzewam, że to wina jakiegoś cienkiego płynu do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to forma kamienia na szybie to weź ocet winny nasącz nim ręcznik papierowy lub szmatkę i zostaw na szybie na pewien czas (1-2h) - powinien rozpuścić osad.

Potem tylko spłukać i voila - gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Wojtka z All4auto, zrobiliśmy mały test i AG CGP poradziło sobie z tym, szyba wygląda jak nowa :good:

Ma ktoś jakieś propozycje bezpiecznego płynu? Nie chciałbym żeby historia się powtórzyła.

Dzisiaj miałem telefon z Biedronki (w sumie już trzeci), widać że chcą rozwiązać sprawę, naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. PsikPsik Autolandu również zostawia syf, z tym że producent ma w dupie swoich klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić ;) Przed użyciem umyłem szyby z płynem do szyb, a i tak aplikator podczas nakładania CGP był czarny. No i pozbyłem się uporczywych tłustych smug po Kenotek Vinyl & Leather Conditioner w dolnej części szyby. Płyn nie dawał im rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Osad jest w miejscu gdzie nie sięga wycieraczka

Mam podobny problem tylko ten osad nie jest chropowaty. Rzekłbym, że w miejscu gdzie wycieraczki nie sięgają jest inny odcień szyby widoczny tylko od zewnątrz auta. Stosowałem kilka płynów do szyb (marketowych ogólnodostępnych) i żaden nie dał rady. Pytanie mam do Was. Czy kupić porządny płyn do szyb czy raczej jakiś środek typu Glass Polish?

 

Podobne zacieki mam na masce w pobliżu spryskiwaczy więc podejrzewam, że to wina jakiegoś cienkiego płynu do spryskiwaczy.

Mam, a raczej miałem po płynie z Biedronki. Usunąłem to Prestone Cleaner&Wax i zmieniłem płyn na Autoland, a jak się skończy wypróbuje tabletki 303.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko ten osad nie jest chropowaty. Rzekłbym, że w miejscu gdzie wycieraczki nie sięgają jest inny odcień szyby widoczny tylko od zewnątrz auta.
Plyn do mycia szyb na pewno nie da sobie z tym rady. Srodki typu CGP tez nie rozwiaza problemu, moze tylko troche zniweluja roznice w odcieniu.

Nie wiem skad bierze sie ten inny kolor poza polem pracy wycieraczek - lub moze odwrotnie, jest to oryginalny kolor a w miejscu pracy wycieraczek wytarla sie jakas warstwa :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad bierze sie ten inny kolor poza polem pracy wycieraczek - lub moze odwrotnie, jest to oryginalny kolor a w miejscu pracy wycieraczek wytarla sie jakas warstwa

hm, nie pomyślałem o tym, ale sens ma jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się do tematu ponieważ też miałem problem z doczyszczeniem szyby przedniej głównie osad coś jak kamień a może się komuś przydadzą moje spostrzeżenia . Mam zamiar nałożyć niewidzialną wycieraczkę a więc zabrałem się do roboty. Zakupiłem u Mariusza SCS AG CGP i do dzieła byłem pewny, że to będzie szybka i efektowna praca a tu niestety niemiła niespodzianka to ustrojstwo na szybie za nic nie chciało zejść na szczęście przypomniało mi się że w zanadrzu mam środek G4 Glass Nano Polish., jego skuteczność i wydajność mnie zaskoczyła i powaliła, :shock:

a że środek nie jest stosunkowo drogi naprawdę polecam i niech was nie przeraża jego ilość naprawdę bardzo wydajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No niestety w moim przypadku przy zaciekach po płynie "biedronkowym" AG CGP nic nie pomógł.

A że próbowałem już wielu specyfików w geście rozpaczy spróbowałem Scholl'em S40

I :good: Szyba jak z fabryki. Pracowałem ręcznie fibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.