Skocz do zawartości

Czyszczenie osadu na szybach


xman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maciekelga napisał:

@V1RU$ Ukłony dla Japonii, Prostaff poradził sobie bez problemu, szyba czysta taka jak powinna być.

Wielkie dzięki za polecenie!

Ok.

I robiłeś na mokro. Ten Prostaff to chyba to samo co Soft99 też maja taki produkt. Mi prostaff uratował sytuację i używam jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 23:37, maciekelga napisał:

Tak pojechałem na mokro, nawet na opakowaniu jest informacja aby zwilżyć szybę.

Bardzo fajny produkt, będę używał do szyb. Jest lepszy niż Autoglym CGP.

Tak samo dobrze spisuje się produkt od Soft99. Kuzyn też po żelu RRC miał takie mazaje. I uratował sprawę Glass Compound Z.

Oba mają składzie cer, i może dlatego tak fajnie zbierają ten bajzel.

Ciekawa sprawa z tym RRC już kilka osób miało po nim niedoczyszczone do końca, ciekawe z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciekelga napisał:

@V1RU$ Widzisz, coś musi być na rzeczy bo Paweł Nowicki też pisał że jestem kolejną osobą z tym problemem...

Pewne tak, lekko ścierne działanie usuwa bałagan, teraz jest lśniąca szyba jak powinna być.

Może dlatego w teście  środków do czyszczenia szyb RRC nie  brało udziału. Bo wielu płakało nad tym że nie ma RRC.😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam, że WSR zostawia dziwny nalot. U mnie również dotyczy to tylko przedniej szyby. Ale zaobserwowałem, że to jest po WSR Liquid. WSR Gel na drugiej połowie szyby tego nie zostawił. Wieczorem spróbuję szybę od strony kierowcy potraktować żelem WSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś jest, skoro się sytuacja powtarza. U mnie po light nic wszystko ok. Choć wolę produkt od EliteDetailer (fajnie pachnie kawą). A WSR żel skończył w łazience - tu na krany. sitka, jakieś zacieki robi mega robotę i skutków ubocznych puki co nie stwierdzono. A że nawet stare złogi kamienia.

A do szyb kupiłem Prostaff'a i zrobił porządek po RRC i jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Umyłem wczoraj auto SG Citrus Oil i po opłukaniu okazało się, że na szybach pozostał "film". Nie wypłukało go z szyb - na bocznych szybach do połowy były w takim jakby zacieku. Dopiero umycie płynem do szyb usunęło ten film. Dodam, że w tym samym czasie, z tego samego rozrobienia 2 inne auta (które nie miały RRC WSR) nie było tego problemu.

20 godzin temu, maciekelga napisał:

Prostaff jest mega, na prawdę robi robotę.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Też zamówiłem. Właśnie czekam na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx @maciekelga Macie na myśli Prostaff Cleaner KIIRO-BIN? Widziałem, że jest w dwóch różnych opakowaniach 120ml i 200ml, ale to jest to samo? http://www.detailsupport.pl/sklep/prostaff/prostaff-cleaner-szyb-k/ i http://www.detailsupport.pl/sklep/prostaff/prostaff-windshield-cleaner-kiiro-bin-gold-200g/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Panowie nie obraźcie się, jeśli pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku w kwestii pozbycia się korozji w szkle kabiny prysznicowej.

Czy Waszym zdaniem produkty z tlenkiem ceru np. Prostaff Cleaner KIIRO-BIN lub jemu podobne dadzą sobie radę z zasyfionym przez kamień

szkłem kabiny prysznicowej? Dodam, że żadne chemikalia nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Jeśli ktoś miał by pomysł czym to ugryźć

to będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam

ps. wygląda to mniej więcej tak, jak na fotkach

ScreenShot067.jpg

ScreenShot068.jpg

ScreenShot069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekelga bardzo mnie cieszy Twoja wiedza empiryczna nt. temat, bo w swojej desperacji chciałem szukać już jakichś firm specjalistycznych, które tym się zajmują, albo wziąć młotka i zakończyć brutalnie temat. 😂😂

Jak mi jeszcze podpowiesz, czy najefektywniej będzie za to się zabrać od razu poprzez polerkę mechaniczną (dysk filcowy), czy ręczna robota wystarczy, to będę już Ci ogromnie wdzięczny... 😀

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czym może być spowodowana widoczna wieczorem "mgiełka" po przejeździe wycieraczek w deszczu? Widać to może z pół sekundy i potem znika. Na szybach jest jakiś kurna osad i dopiero dokładne wypucowanie płynem do szyb i ścierką pomaga. Ale niestety tylko na chwilę, bo wystarczy dojechać do pracy dnia kolejnego (30 km), zostawić auto na parkingu i wieczorem już jest to samo 😮

To jakiś potężny syf na drogach teraz jest, czy z nieba jakieś badziewie pada?

Myślałem, że to po moich strasznych przejściach z Glaco,

ale u mojej Kobity w drugiej, starej Corsie jest dokładnie to samo. A tam szyba nie była nigdy niczym ruszana od wielu lat. Wycieraczki? Płyn do szyb? W obu autach są pióra GoodRain, w mojej Corsie był płyn Sonax, teraz jest Orlenowski, a u Kobity totalne badziewie z marketu zalane. Więc nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie taka.

Tylko problem jest taki, że ani w jednej ani w drugiej Corsie nie ma NW... Miałem tylko jakiś czas, po czym została usunięta i od tego czasu w sumie szyba była polerowana/czyszczona środkami do szyb kilkukrotnie. Druga natomiast nie była nigdy niczym smarowana/czyszczona od 7-8 lat, a jest to samo 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rybik w Machinie dla mnie to osad kamienny.

Użyj kwaśnego szamponu. A najlepiej apc aqua sour i do tego przemyj pióra wycieraczek 😊

Kiedyś tez podobnie mialem po wymianie na piórka jakiejś formy X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.