Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Brat chce aktywna pianę do oprysku. Chętnie bym mu odlal Magi na testy, ale nie znalazłem nigdzie konkretów co do tego, czy w ogóle się spisuje w takiej formie i jakie dać stężenie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 18:37, AdrianPl7 napisał(a):

Do 200 złotych zosaje mi jedynie PA czy macie jesscze coś godnego uwagi? Chciałbym aby pianownica robiła naprawdę dobrą pianę.

P.A. jest fajna ale są lepsze od niej. Niestety droższe. 

MJJC Foam Pro v2.0. Robi jeszcze lepszą pianę niż oryginalna PA.

Tutaj filmik z porównaniem niektórych pianownic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 30.05.2023 o 13:05, xadamx napisał(a):

P.A. jest fajna ale są lepsze od niej. Niestety droższe. 

niekoniecznie droższe, mam z ali pianownice na wzór tej z CG i powiem szczerze ze jak za 80 zł mega fajna piane robi 😄  
Link: 

https://a.aliexpress.com/_mPFoJbE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Na wstępie powiem ze przy myjce Nilfisk posiadam pianownice PA. Dziś użyłem pierwszy raz pianownice z Techkar z myjka parkside phd 170. Dla osób zastanawiających się czy jest duża różnica w pianie mówię ze nie. Działają identycznie tylko butelka kiepskiej jakości   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym prosić o poradę w kwestii czegoś do oprysku na sezon jesienno-zimowy do auta zabezpieczonego ceramiką. Do tej pory auto bez ceramiki opryskiwałem znanym i lubianym BH AF, jednak w przypadku ceramiki mam lekkie obawy. Niby BH zapewnia, że produkt jest w pełni bezpieczny, a z drugiej strony na zagranicznych forach można znaleźć opisy ludzi, którym rzekomo po kilku użyciach zdegradował ceramikę prawie do zera. BH w odpowiedziach tłumaczył się, że to niemożliwe i to musi być wina źle położonej ceramiki, ciężko stwierdzić komu wierzyć, ale czasami lepiej dmuchać na zimne. Jak wiadomo BH AF ma PH 13, a większość producentów powłok deklaruje, że nie powinno stosować się środków o PH wyższym niż 11. BH zazwyczaj używałem 100 ml na 2l wody do oprysku, teraz zastanawiam się nad mniejszym stężeniem, albo najlepiej czymś o mniejszym PH ale również dobrze radzącym sobie z oprysku jako pre-wash. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinZG Ja używam BH Touch-Less z oprysku na felgach cały rok a na aucie w okresie zimowym. Najważniejsze żeby stosować odpowiedni PIR . TL nie ruszył mi nawet słabego zabezpieczenia. pH produktu to nie wszystko.
Od siebie polecam Touch-Less a co do Auto Foam to pewnie znajdziesz mnóstwo na forum bo piana jest już długo na rynku.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemas.p napisał(a):

@marcinZG Ja używam BH Touch-Less z oprysku na felgach cały rok a na aucie w okresie zimowym. Najważniejsze żeby stosować odpowiedni PIR . TL nie ruszył mi nawet słabego zabezpieczenia. pH produktu to nie wszystko.
Od siebie polecam Touch-Less a co do Auto Foam to pewnie znajdziesz mnóstwo na forum bo piana jest już długo na rynku.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka emoji12.png
 

Jak u Ciebie wygląda rozcieńczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John z forensic detailing katował ceramikę surfexem hd i też nie zdjęło więc myślę że spokojnie można lecieć z tą pianą . Wczoraj leciałem koła 4% touch less z oprysku , na felgach siedzi bead Prince z Ultracoat i nie zauważyłem żeby cokolwiek podgryzało.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jaka Pianownica pasuje do myjki parkside Performance phdp 180 b2 https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-myjka-cisnieniowa-phdp-180-b2-3000-w/p100345320 pisałem do techkaru podali mi 3 pianownice ale tam ten bayonet końcówkę ma krótka 2mm a u mnie taki jest bayonet końcówka dłuższą

IMG_20231124_201615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie w związku z wycofaniem się autobrite z eksportu do Europy pytanie co za magifoam. 

Zużyłem przez ostatnie lata że 4 baniaki 5 litrowe. Lubię ja za domywanie a jednocześnie niczego nie podjada,  produkt nie ma agresywnego składu. 

Pianę nakładam z pianiwnicy ręcznej,  akurat od 2 lat dzielnie służy mi epoca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio  skad takie info? Od lat szukam czegos co potrafi lezec tyle co Magi i jeszcze nie znalazlem 
Strona Autobrite. Zapewne wysyłają towar z UK , niektóre angielskie firmy po brexicie zaczęły produkować część towaru w krajach EU i na Europę wysyłają od razu z miejsca produkcji unikając w ten sposób problemów związanych z exportem.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio  chocby ta nowa od Cleantle lub bardzo dobre wrazenie wywarla na mnie nowa od Pure Chemie Maxi foam  ale dopiero zaczynam sie nia bawic,zadna jednak nie dorownuje Magifoam,to jak ona lezy to jakis kosmos nieosiagalny dla innych ale sa calkiem bezpieczne  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, pytanie do osób, które rozbierały PA. Czy ktoś z Was wie może, jaki wymiar ma oring przy zaworku (jeżeli można to tak nazwać) do regulacji wydatku roztworu (ten element pod pokrętłem)? Mój uszkodziłem przy składaniu pianownicy i na pewno nie jest już szczelnie jak fabrycznie. Podejrzewam, że to 1x1mm...
Coś z montażem elementów tego mechanizmu zwaliłem, bo raz, że działa odwrotnie, tj najlepsza piana powstaje po ustawieniu maksymalnego przepływu wody (+) (a powinno być odwrotnie). Dwa, że piana wychodzi niezła, ale do śmietany, jaką można było uzyskać wcześniej jej daleko - obecnie ledwo można powiedzieć, że jest gęsta. Sitko oczywiście nowe - do jego wymiany rozebrałem sprzęt.
Nie wiem, czy to kwestia oringu przepuszczającego wodę, zamiast ją odcinać, czy złej kolejności montażu. Oglądałem oczywiście tutorial @DZIADZIA ale tam nie ma pokazanych elementów o które mi chodzi z bliska...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.