Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ale jestem bystry. Nie miałem na myśli 1x1mm, tylko 10x1mm Ale tu też się mylę, bo wymiary tego oringu to dokładnie 6,75x1,78mm, pozycja 15. Załączam schemat pianownicy i zamykam wątek 058b4e9de1fa532bbf1a3f10609f468a.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomóżcie. Kupiłem nowy oring, złożyłem według schematu, a pianownica wcale nie działa. Po skręceniu pokrętła na maxa w prawo, na maksymalny wydatek wody wylatują jakieś mydliny. Tylko w tej pozycji pianownica coś robi. Odkręcając w lewo nie ma oporu, nie ma skrajnej pozycji, nie ma też żadnego poboru chemii, wylatuje woda. W jaki sposób to złożyć, żeby znowu działało?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Nikt nie wie jak ten zaworek woda/chemia ma działać? I dlaczego u mnie nie działa?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka piana pod zwykłe szybkie mycie, czyli piana + spłukanie? Myślałem nad BH TOUCH LESS 

Pod spodem Water Gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, Danjel napisał(a):

Panowie, jaka piana pod zwykłe szybkie mycie, czyli piana + spłukanie? Myślałem nad BH TOUCH LESS 

Pod spodem Water Gold

Każda neutralna z ofert sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie. Kupiłem nowy oring, złożyłem według schematu, a pianownica wcale nie działa. Po skręceniu pokrętła na maxa w prawo, na maksymalny wydatek wody wylatują jakieś mydliny. Tylko w tej pozycji pianownica coś robi. Odkręcając w lewo nie ma oporu, nie ma skrajnej pozycji, nie ma też żadnego poboru chemii, wylatuje woda. W jaki sposób to złożyć, żeby znowu działało?

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Nikt nie wie jak ten zaworek woda/chemia ma działać? I dlaczego u mnie nie działa?

Wyryte w skale z S20 FE 5G


A rozkręcałeś elementy 11-21? Tam bym szukał problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię. Wykręciłem potencjometr z tym mechanizmem regulacji przepływu i nie umiem złożyć tak żeby działało.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Głupi ja, nie doczytałem. Patrząc na to jak zawory działają to elementy 17 i 18 muszą być skręcone dość mocno, tak aby kręcąc pokrętłem do góry, elementy 17 i 18 się nie odkręcały względem siebie. Jak masz loctite to możesz tam dac kropelkę.
Ale nie mówię tego z doświadczenia z PA, ja tylko sitko wymieniałem, zaworu do podawania piany nie rozkręcałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę walczył, póki co dzisiaj nie mam czasu. Ale dzięki za odpowiedź
Wszystko byłoby ok, gdyby poszło jak na filmiku. A mnie wszystko się rozpadło w mak.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siws00n, teraz mnie głupio. W pianownicy zapchał się jednak po prostu dolot chemii, ten otwor widoczny po wykreceniu ww. mechanizmu regulacji. Po porządnym czyszczeniu korpusu, zalozeniu nowego sitka i złożeniu według schematu pianownica jest jak nowa. Dzięki za odpowiedź.

@Domel, możesz usunąć moje posty jako bezzasadne

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Saczi

W dniu 29.03.2024 o 12:05, SerowyCheetos napisał(a):

Masz do przeczytania 264 strony tematu, myślę że jak poświęcisz trochę swojego czasu na czytanie to coś dla siebie wybierzesz ☺️

Warto by się zastanowić na czym w tej pianie ci zależy. Jest kilka zmiennych na które można zwrócić uwagę. Od siebie polecam Sonax Energy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi  tez sie bawilem Chemotion i wrazenie raczej pozytywne ale producent opisuje ja jako lekko zasadowa a mnie w koncentracie daje cos ok 7,5 ph wiec raczej neutralna i jesli uznac ja za taka to spoko a jesli za zasade to sa lepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adi1509 napisał(a):

@Saczi

Warto by się zastanowić na czym w tej pianie ci zależy. ...

Piana jak piana, ma wstępnie domywać przed myciem zasadniczym.
Przypomniałem sobie, że mam butelczynę ADBL Snowball i ta w porównaniu do chemotion, wyraźnie słabiej domywa i ciężko ją wypłukać.
Wymagania?
Neutralna lub lekko zasadowa, dobre domywanie, dobre wypłukiwanie, bezpieczna dla wosków i QD'ków.

 

Tak naprawdę wystarczy mi potwierdzenie, że firma trzyma poziom i od około 2 lat nie kombinowała przy składzie. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polece sonax active foam, swietna letnia piana mega wydajna. Kupilem dwa baniaczki i jedna jest na giełdzie bo chyba nigdy tego nie zuzyje, 20 ml na 1l z recznej pianownicy.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.02.2024 o 07:58, menior napisał(a):

@Syrio  chocby ta nowa od Cleantle lub bardzo dobre wrazenie wywarla na mnie nowa od Pure Chemie Maxi foam  ale dopiero zaczynam sie nia bawic,zadna jednak nie dorownuje Magifoam,to jak ona lezy to jakis kosmos nieosiagalny dla innych ale sa calkiem bezpieczne  

I jak tam testy. Która lepiej domywa ? PC czy jednak Cleantle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.