Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

krd zawsze sobie ceniłem Twoje zdanie i tym razem równiez namieszałeś mi tą propozycją, ale czy ktos mi wreszcie odpisze czym róznia sie te dwie piany SG oraz czy ona będzie 2x gorsza od Magi ew. Time To Shine Snow White (bo cenowo tak to wyglada) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfect Active Foam oferuje lepsze domywanie kosztem podjadania wosków względem Fruit Snow Foam. Po prostu jest mocniejszy ;) Jak ma się różnica w cenie do domywania - to już pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników, ale raczej wątpię żeby różnica była aż dwukrotna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się kolega cieszy, że większych niespodzianek Truck po sobie nie zostawił. To jest jedna z najsilniejszych pian o ph 14. Do cotygodniowego mycia jest Tenzi Neutral Magic Foam, SG Fruit Snow Foam, Blink Active Foam, Espuma lub z droższych Magifoam lub VP Advanced Neutral Snow Foam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a na ilość aktywnej piany ma wpływ jakiej jakości pianownicy użyjemy? Przykładowo kupując Nilfiska c130 (akurat ten przykład bo w poniedziałek ja kupuje) i używając pianownicy z zestawu będę lał do niej więcej piany niż w przypadku chociażby PA ? Czy to raczej nie ma znaczenia?

 

Druga sprawa czym te "zestawowe" pianownice różnią się od ww PA, że są one takie złe? Czy ta pianownica jest rzeczywiście warta 130zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odnosząc się do pierwszej części pytania:

Koledzy, a na ilość aktywnej piany ma wpływ jakiej jakości pianownicy użyjemy?

Rozumiem, że jest to zależne.

Drugie pytanko. Ile ml piany od SG (fruit snow foam) lać do tej PA na jedno auto (sedan) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawek jesli sie nie myle to do PA 100ml piany i 900 wody

Jak to 900 wody ? Przecież to nie "manulana" pianownica :)

Myślę, że podczas takiego cyklu jednego mycia trochę więcej wody przez tą pianownicę przepłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bardzo dziękuję za pomoc :) Przynajmniej jednego błędu na starcie uniknę :)

Ps. Dostałem ciekawego maila, którego pozwolę sobie tutaj umieścić.

 

Według naszego doświadczenia z wieloma pianownicami od różnych producentów jedyną rzeczą wyróżniającą pianownice PA jest rozreklamowanie marki.

Ludzie znają pianownice PA więc je kupują bo jeśli o nich słyszeli to znaczy że muszą być dobre poza tym nie różnią się one ani budową, ani działaniem, ani jakością chociażby od poniższej pianownicy:

http://allegro.pl/pianownica-do-myjki-n ... 43493.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie leci lub płynie pianownica z chin i jak ją przetestuje to napiszę czy jest coś warta czy nie. Co do PA to potwierdzam działa zawsze bez zarzutu wystarczy raz na jakiś czas ja rozkręcić i odkamienić sitko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
665287 Co do PA to potwierdzam działa zawsze bez zarzutu wystarczy raz na jakiś czas ja rozkręcić i odkamienić sitko.

 

Nie robiłem tego nigdy, a mam PA ponad 2 lata :D

Po prostu po każdym użyciu przepłukuję ją czystą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Również polecam Pianownicę PA - z dyszą 1,25. Jest duża różnica pomiędzy innymi pianownicami tańszymi. Po pierwsze na innych schodzi więcej produktu i piana nie jest taka gęsta. Mamy 2 pianownice byliśmy przekonani, że są takie same - z tym, że na jednej nie jesteśmy przy tym samym produkcie zrobić tak gęstej piany. Przy pianownicy nie PA - schodzi nam ok 4 - 5 krotnie więcej produktu.

Z wyglądu pianownice są identyczne - nie wiem czy to kwestia dyszy?? ....bo na pianownicy nie z PA nie jest nic napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.