Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ten sam problem , pompuje do oporu , kombinuje z rozcienczeniem , czasem to pomaga ale pojawia sie drugi problem , piana po nacisnieciu spustu nie leci tak dlugo jak na filmikach , zwykle przez polowe tego czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oddzielić filce od dyszy jakimś sitkiem/siatką. Też miałem w Marolexie zniekształcony strumień i ten zabieg znacznie usprawnił działanie, bo filc wchodził w otwór dyszy.

 

[ref=#ff3366]Chochlik437[/ref], jaka pianownica i ile zalewasz mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na jedym filcu leci podobnie jak w filmiku

 

Ale jak na początku filmu czy w końcowej fazie filmiku

 

Dodane po 2 godzinach 50 minutach 44 sekundach:

Powiedzmy ze w warunkach domowych problem rozwiązany w sobotę sprawdzę na aucie.Wsadzilem dwa file i z pomocą przyszedł plyn do szyb Clin z którego wyciąłem sitko które spieniało płyn he he

 

Dodane po 48 sekundach:

U mnie na jedym filcu leci podobnie jak w filmiku

 

Ale jak na początku filmu czy w końcowej fazie filmiku

 

Dodane po 2 godzinach 50 minutach 44 sekundach:

Powiedzmy ze w warunkach domowych problem rozwiązany w sobotę sprawdzę na aucie.Wsadzilem dwa filce i z pomocą przyszedł plyn do szyb Clin z którego wyciąłem sitko które spieniało płyn he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o pianę,

posiadam:

pianownice PA

karchera K5.55

piana SHINY GARAGE FRUIT SNOW FOAM rozrobiona 100ml + 1L wody 60*C,

I powiem tak, spodziewałem się więcej piany, wyszła podobna ilość co z pianownicy karchera...

Pistolet rozkręcony na był rozkręcony na maxa.

 

Co zrobiłem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wody użytej do pianownicy nie ma żadnego znaczenia w połączeniu z myjką na zimną wodę.

Też mam podobny problem z pianownicą LS3. Miał być śnieg a leci gęste mleko. Próbowałem różne stężenia piany SG Fruit Snow Foam od 1:10 do nawet 1:1 i śniegu jak nie było tak nie ma. Ciekawy jest również fakt, że z kolegami kupiliśmy jednocześnie 3 sztuki podając modele myjek i tylko jedna działa prawidłowo. Sprzedający twierdzi, że dysze zostały odpowiednio dobrane a jednak coś nie gra :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]xnolb[/ref], Pistolet rozkręcony na maxa?

Tzn pokrętło na pianownicy było maksymalnie na "-" ?

W tej chwili już nie pamiętam czy max na + czy -, ale pamiętam że w jednym brzegu leciała praktycznie czysta woda a w drugim tak jak kolega wyżej to nazwał gęste mleko.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Dodane po 1 minucie 5 sekundach:

Temperatura wody użytej do pianownicy nie ma żadnego znaczenia w połączeniu z myjką na zimną wodę.

Też mam podobny problem z pianownicą LS3. Miał być śnieg a leci gęste mleko. Próbowałem różne stężenia piany SG Fruit Snow Foam od 1:10 do nawet 1:1 i śniegu jak nie było tak nie ma. Ciekawy jest również fakt, że z kolegami kupiliśmy jednocześnie 3 sztuki podając modele myjek i tylko jedna działa prawidłowo. Sprzedający twierdzi, że dysze zostały odpowiednio dobrane a jednak coś nie gra :dontknow:

Dzisiaj już nie zdążę ale przy najbliższej możliwej okazji sprawdzę jak będzie z ciepła woda w myjce.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wody użytej do pianownicy nie ma żadnego znaczenia w połączeniu z myjką na zimną wodę.

Też mam podobny problem z pianownicą LS3. Miał być śnieg a leci gęste mleko. Próbowałem różne stężenia piany SG Fruit Snow Foam od 1:10 do nawet 1:1 i śniegu jak nie było tak nie ma. Ciekawy jest również fakt, że z kolegami kupiliśmy jednocześnie 3 sztuki podając modele myjek i tylko jedna działa prawidłowo. Sprzedający twierdzi, że dysze zostały odpowiednio dobrane a jednak coś nie gra :dontknow:

Dzisiaj już nie zdążę ale przy najbliższej możliwej okazji sprawdzę jak będzie z ciepła woda w myjce.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667857 Dzisiaj już nie zdążę ale przy najbliższej możliwej okazji sprawdzę jak będzie z ciepła woda w myjce.

 

Próba na pewno nie zaszkodzi, ale myślę że zimna woda nie jest przyczyną słabego spieniania. Może poprawić się skuteczność piany ale raczej nie jej konsystencja. Ja dzisiaj przeprowadziłem kolejne próby i wiem tylko że dyszę mam raczej dobrą bo po podłączeniu mojej LS3 do mocniejszej myjki ta zaczęła przerywać co świadczy o zbyt małej średnicy dyszy. Więc po niedzieli kombinowania ciąg dalszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć panowie, chciałem spytać czy korzysta ktoś z chemii nerta truck cleaner 2000?? posiadam HDS 990 i pianownicę PA. WLewam koncentrat bez rozcieńczania i lekko przykręcam na " - ", czy jest to poprawne, czy może ma ktoś lepsze doświadczenia

 

druga sprawa, jakie znaczenie w praktyce ma PH w pianach aktywnych? Nerta którą używam, ma PH13 więc to lipa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a korzystał ktoś z Opryskiwacza K2 i Piany Tenzi ? zamierzam taki zestaw kupić ale niewiem czy jest sens i czy dobre ? :mrgreen:

 

http://www.petrostar.pl/akcesoria-samochodowe/opryskiwacze/k2/k2-opryskiwacz-cisnieniowy-z-pompka-1l-m411,p1610525047

 

http://www.petrostar.pl/kosmetyki/czyszczenie-karoserii-i-szyb/tenzi/szampon/tenzi-tan-car-5l-aktywna-piana,p738588108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Mateusz65[/ref], po primo to ten wytwór K2 to opryskiwacz, a nie pianownica. Coś tam zdziałasz, ale nie licz nawet na rzadkie mleko...

Po drugo, jak tania piana Tenzi to zmień na Car Max - robi mniejsze białe zacieki. Pamiętaj jednak, że żadna z nich nie jest obojętna dla wosków, to mocne zasadowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petrostar to chłam firma, nie zamawiaj od nich bo się nie doczekasz przesyłki mi olej silnikowy ponad miesiąc wysyłali. Powiedziałem sobie, że dziadów nie ma co wspierać a ten opryskiwacz K2 to nie domontujesz dysz takich jak np. marolexie bo w K2 jest ta dysza mosiężna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć panowie, chciałem spytać czy korzysta ktoś z chemii nerta truck cleaner 2000?? posiadam HDS 990 i pianownicę PA. WLewam koncentrat bez rozcieńczania i lekko przykręcam na " - ", czy jest to poprawne, czy może ma ktoś lepsze doświadczenia

 

druga sprawa, jakie znaczenie w praktyce ma PH w pianach aktywnych? Nerta którą używam, ma PH13 więc to lipa ?

PH oznacza agresywność w tym wypadku ph13 to mocna zasada więc na pewno rozpuszcza brud ale również wszystko inne co może lezeć na lakierze...

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667857 Dzisiaj już nie zdążę ale przy najbliższej możliwej okazji sprawdzę jak będzie z ciepła woda w myjce.

 

Próba na pewno nie zaszkodzi, ale myślę że zimna woda nie jest przyczyną słabego spieniania. Może poprawić się skuteczność piany ale raczej nie jej konsystencja. Ja dzisiaj przeprowadziłem kolejne próby i wiem tylko że dyszę mam raczej dobrą bo po podłączeniu mojej LS3 do mocniejszej myjki ta zaczęła przerywać co świadczy o zbyt małej średnicy dyszy. Więc po niedzieli kombinowania ciąg dalszy ;)

Ciepła woda nie zmieniła za wiele. Przeprowadziłem jeszcze druga próbę, 200ml piany i 800ml wody, teraz piana była już ok, takiego czegoś się spodziewałem, było zbliżone do śniegu.

Myślę jeszcze nad próbą nalania nie rozrobionej piany do pianownicy i ustawieniem odpowiedniego stężenia na pokretle pianownicy.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o pianę,

posiadam:

pianownice PA

karchera K5.55

piana SHINY GARAGE FRUIT SNOW FOAM rozrobiona 100ml + 1L wody 60*C,

I powiem tak, spodziewałem się więcej piany, wyszła podobna ilość co z pianownicy karchera...

Pistolet rozkręcony na był rozkręcony na maxa.

 

Co zrobiłem nie tak?

Skręć go na min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o pianę,

posiadam:

pianownice PA

karchera K5.55

piana SHINY GARAGE FRUIT SNOW FOAM rozrobiona 100ml + 1L wody 60*C,

I powiem tak, spodziewałem się więcej piany, wyszła podobna ilość co z pianownicy karchera...

Pistolet rozkręcony na był rozkręcony na maxa.

 

Co zrobiłem nie tak?

Skręć go na min?

Jakbyś przeczytał kilka postów niżej to byś wiedział że był ustawiony na największą możliwą ilość piany.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

669439 Ciepła woda nie zmieniła za wiele. Przeprowadziłem jeszcze druga próbę, 200ml piany i 800ml wody, teraz piana była już ok, takiego czegoś się spodziewałem, było zbliżone do śniegu.

Myślę jeszcze nad próbą nalania nie rozrobionej piany do pianownicy i ustawieniem odpowiedniego stężenia na pokretle pianownicy.

[/

 

Tak myślałem, że ciepła woda nie pomoże. Dobrze, że zmiana stężenia dała efekty. Co do nalania czystej piany, to może okazać się mało ekonomiczne ;) . Ale jak zwykle, warto spróbować.

 

Ja natomiast po awarii i w konsekwencji remoncie myjki (przy okazji przejrzałem taż pianownice i wymieniłem sitko) uzyskałem całkiem ładną pianę przy podobnym stężeniu jak Twoje, ale odpuszczam na razie dalsze eksperymenty bo i tak w nie dalekiej przyszłości czeka mnie wymiana myjki i zabawa zacznie się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.