Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

kita33, kskej,

 

jak w takim razie skomentujecie instrukcję użycia AUTOBRITEdirect, w której napisane jest, że przed nałożeniem piany należy opłukać auto?

 

"..To use simply rinces car surface first, then spray the car with a liberal layer of foam and allow to dwell for at least 10 minutes, after this time simply rinse the foam off and watch the dirt rinse away too. The longer this product dwells the deeper it penetrates into the dirt and more of the dirt will then be removed."

 

http://www.autobritedirect.co.uk/index. ... ifoam.html - link do źródła

 

Pozdrawiam

- Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często problemy z Pianownica PA sa przez niedopowiedziane dopasowanie do maszyny. Czesto ludzie klikają aukcje i tyle nie zadając sobie trudu nawet w napisaniu o dostosowanie dyszy do posiadanego modelu. W zależności od "mocy" myjki sprzedawcy dopasowują dysze wlasnie po to zeby nie leciało mleko zamiast piany. Kiedys miałem PA podobna i sprzedawca w Karcher mowil ze do małej myjki nie nada sie. Dobrze ze o tym nie wiedział inny sprzedawca bo rozkręcił ja wymienił dysze i hulała az miło.

 

Teraz jak kupowałem nilfiska P150 to w Werze tez mieli dostosować pianownice do myjki. Jaki efekt zobaczę jutro bo od kuriera odbieram. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem szampon ? \

 

faktycznie, nigdzie nie jest napisane ze to piana aktywna

 

Często problemy z Pianownica PA sa przez niedopowiedziane dopasowanie do maszyny

 

kupowalem na allegro w techkarze i napisalem jaka mam myjke, mysle ze wszystko powinno byc ok, sproboje dorwac jakis inny specyfik ktory bedzie na 100% piana aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita33, kskej,

 

jak w takim razie skomentujecie instrukcję użycia AUTOBRITEdirect, w której napisane jest, że przed nałożeniem piany należy opłukać auto?

 

"..To use simply rinces car surface first, then spray the car with a liberal layer of foam and allow to dwell for at least 10 minutes, after this time simply rinse the foam off and watch the dirt rinse away too. The longer this product dwells the deeper it penetrates into the dirt and more of the dirt will then be removed."

 

http://www.autobritedirect.co.uk/index. ... ifoam.html - link do źródła

 

Pozdrawiam

- Artur

Wystarczy sie zastanowic, jak dziala(czy powinna dzialac) aktywna piana.

Ma odspoinowac brud. Czyli powinno dojsc do kontaktu chemii z podlozem(czyt lakier lub LSP).

Aby do tego doszlo roztwor z piany powinien przeniknac do brudu.

W uproszczeniu mozna przyjac, ze brud to taka gabka ktora wchlania roztwor z piany.

Wchlonie go latwiej i znacznie wiecej jesli bedzie suchy. Jesli przy wstepnym plukaniu, wypelnimy przestrzenie w drobinach brudu woda, utrudni to dotarcie roztworu do podloza. Co wiecej, chemia ktora tam dotrze, bedzie dodatkowo rozcienczona.

 

Warto oczywiscie spojrzec: na stopien i rodzaj zabrudzenia, jego utrwalenie, stezenie piany, moc myjki, czas dzialania itp.

Na przyklad mycie quada po calodziennej zabawie bedzie latwiejsze, jesli "odszczurzymy" go woda pod cisnieniem, a piana bedzie kolejnym etapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przejrzałem temat dość dokładnie i niestety nie znalazłem interesującej mnie informacji. Mianowicie:

1. Czy Red Devil można wlać do pianownicy i czy ma to sens? Czy nie uszkodzi mi pianownicy i jakie dać proporcje? (Epoca 2L)

2. Czy jest sens kupować pianownicę podłączaną do węża ogrodowego, który jest zasilany kranem bez żadnej myjki ciśnieniowej? Jeśli tak to jaką pianownicę kupić, jak to skonfigurować by miało sens? Posiadam ręczną Epoce i może ta pianownica na wąż nie ma sensu w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie myjke nilcisk.c.120 i.chcialem dokupic.do niej pianownice PA ....jak porównuj koncówke( złączke) jaka ja mam fabrycznie z tymi z dolanczanymi do pianownicy które sa dedykowane do nilfiska to różniĄ się wyglądem...jest napewno roznica powyzej gumowego uszczelnienia dziubek:)))))....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownicę PA podłącza się bezpośrednio do pistoletu, zamiast lancy.

 

Końcówka odpowiednia do Twojej myjki to standardowa końcówka Nilfisk.

 

Zajrzyj do techcar albo wera, tam możesz kupić interesującą Cię pianownicę ;)

 

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

dziś chciałem zrobić test pianowania przed weekendowym odszczurzaniem auta i niestety napotkałem na trudności polegające na tym, że przy przykręconej pianownicy PA i próbie pianowania myjka mi przerywa i chlapie pianą zamiast podawać ją płynnie - poniżej film.

 

Natomiast bez pianownicy myjka chodzi elegancko.

 

Gdzie może być tego przyczyna? Pianownicę kupowałem w Techkarze, podawałem im jaką mam myjkę, wysyłałem zdjęcia lancy i dobrali mi dobrą końcówkę, że pianownicę mogę nałożyć na swoją lance, ale chyba jest jakiś problem z ciśnieniem? Nie bardzo wiem, jak szukać rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Po przestudiowaniu ostatnich kilkudziesięciu stron tego wątku kupiłem PA z pianami SG Fruit i K2 Bora. Zapamiętałem, że SG 1:9 i żeby czytać na opakowaniach pian jakie proporcje. Pierwsza próba poszła z Bora wg proporcji jak zalecano na opakowaniu (dałem 1:40). To chyba jednak nie mogło się udać. Mleko szybko spłynęło. Znowu przeszukałem trochę ostatnich stron, ale znalazłem tylko dla Samby, żeby też dawać około 1:10. Czy dla dobrego efektu Bora też w podobnych proporcjach?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuję zakup pianownicy PA, tyle że moja myjka jest raczej rzadko cytowana na forum. To NAC 6320t, wydawało mi się, że w miarę mocna (160 bar max), ale jak się okazało ma bardzo słaby przepływ wody - 360l/h. Człowiek z techkaru stwierdzili, że przepływ jest za mały żeby wytworzyć piane taką jak na ich filmie..

Używał ktoś może PA z myjka o takim lub podobnym przepływie?

 

Jestem na razie na etapie kompletowania sprzętu, wolałbym myjki nie zmieniać, szczególnie, że dokupić będę musiał jeszcze sam pistolet.

 

Wszelkie info very welcome.

 

Pozdrawiam,

Tomasz

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, bo rozwiązałem swój problem - rozwierciłem dyszę z 1.25 na 1.3 - nie było poprawy, później poszło 1.4 i efekt jest taki jak na załączonym filmie

 

Auto było mokre podczas pianowania, bo cały dzień lało - piana Tenzi Neutral Magic Foam - dla testu wlane tylko 20 ml piany i niecałe 100ml wody. Pianownica maksymalnie skręcona do "minusa". Środek zeżarło bardzo szybko, co widać na załączonym filmie, a pod koniec chlapnęło już wodą i rozmyło pianę. Na suchym samochodzie powinno być ok, a piana powinna się chwilę utrzymać na samochodzie. Pozostaje potestować jeszcze ze stężeniami roztworu. W każdym razie cieszę się, że udało mi się ogarnąć temat i jeśli jutro będzie pogoda to zabieram się za odszczurzanie całego pojazdu.

 

Zastanawiam się tylko czy przy maksymalnie rozkręconym poborze chemii pół litra wystarczy mi, żeby oblecieć całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się SG fruit i teraz Panowie pytanie - czy rzeczywiście warto zainwestować w coś innego ? SG nigdy nie zrobiła na mnie jakiegoś wrażenia. Zastanawiałem się nad unique x neutralnym pH i nad tenzi neutral foam lub magi. Jeżeli ktoś ma jakies porównanie to poprosił bym o pomoc. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj kupiłem myjkę ciśnieniową Karcher K4 w markecie obi za 749 zł i do tego Kärcher Lanca pianowa FJ 6 , czy ta lanca pianowa wystarczy a może kupić coś lepszego . Jak coś co ewentualnie polecacie do tej myjki innego zamiast tej lancy , jaką aktywną pianę polecacie i co sądzicie o używaniu hydrowosku (jaki polecacie jeśli używacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że podniesie się od razu temat czytania wcześniejszych postów co też poczyniłem może w zbyt małej ilości jeszcze ale jest problem ze względu na wiele opini odnośnie wielu różnych myjek i środków wymienianych w temacie. Zapewne poczytam więcej postów ale może szkoda też że nie ma jednego posta na początku tematu z wymienionymi środkami jakie były tutaj poruszane z krótkim info. Wtedy taki laik jak ja mógłbym już szukać informacji o konkretnym środku lub sprzęcie w postach . A tak to odpowiedzi są od razu to sobie poczytaj a wyczytasz bo to standardowe pytania. Po prawie 300 stronach myślę że dalej będzie mętlik ale nieco mniejszy aż do czasu przetestowania z 5-10 różnych środków i zebrania własnej opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.