Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, ghost napisał:
12 godzin temu, Gold_Car napisał:

Tylko trzeba pamiętać zmywacz silikonu należy na koniec przetrzeć czystą mf

A różni się procedura czymś od zwykłego detailngowego płynu inspekcyjnego lub ipy?

moim skromnym zdaniem, ipy, zmywacze etc po przetarciu obficie namoczoną mf należy wytrzeć/dotrzeć/zebrać czystą suchą mf. A to z racji zebrania podniesionej przez lotne alkohole zawartości po pastach

a tak w ramach mojego powiedzenia Idealnie byłoby tak 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
17 minut temu, Gold_Car napisał:

@kecav a wurth ?

Nie mam karty charakterystyki.

4 minuty temu, kecav napisał:

Nie mam karty charakterystyki.

No dobra, już mam i jest podobnie - Węglowodory, C9-C12, nalkany, izoaklany, cykliczne, aromatyczne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kecav napisał:

Masz rację, no bo przecież to tylko "zwykłe" rozpuszczalniki. Niektóre różnią się szybkością parowania bo skład takich zmywaczy różni się trochę pomiędzy producentami, ale z reguły np. w ChemRozlew to benzyna lekka obrabiana wodorem + Węglowodory, C9-C12, n-alkany, izoalkany, cykliczne, aromatyczne + toluen. Z kolei Boll to prawie same Węglowodory, C7-C9, n-alkany, izialkany, cykliczne. Z kolei Novoll to w 80% Boll + 3 inne węglowodory.

Powinieneś częściej się wypowiadać, bo zawsze można liczyć na dawkę konkretnej wiedzy.

Jednak to już jest bardziej zaawansowana chemia. To miałbym dwa pytania bardziej łopatologiczno-użytkowe 🙂

 

1. Czy dla naszych potrzeb detailerskich takie zmywacze to dobry wybór zamiast dedykowanych płynów inspekcyjnych lub ipy?

Bo nawet przy takim Koch Chemie SIL jest informacja, że może zmatowić lakier, i należy wtedy go rozcieńczyć.

 

2. Nawiązując do Twoich dokładnych opisów, to który bo polecasz i dlaczego?

Ranal

T4W

App

Boll

Novol

Dupont

Wurth

Ranal

Hml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, Gold_Car napisał:

 

Tylko trzeba pamiętać zmywacz silikonu należy na koniec przetrzeć czystą mf i dość długo odparowuje

 

Czy zmywacz czy ipa czy dydykowane trzeba dotrzeć druga sucha Mf to nie ma roznicy co użyjemy. A co do odparowywania to kazdy odparowuje w podobnym czasie czy to ipa czy zmywacz czy inne, wiadomo jedno odparuje w 5 sek a inne w 10 ale nie jest nie wiadoma jaka roznica zebys musial czekac.

 

jedyny ktory odparowuje naprawde wolno to z chemical guys ale to tez nie sa minuty 

 

dodam jeszcze ze jak produkt którym wymywamy zniknie z lakieru i go dotrzemy to nie oznacza ze jego juz tam nie ma. Ja osobiscie po wymyciu auta zostawiam go jeszcze na 20-30 min zeby sobie odparował 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
17 minut temu, ghost napisał:

Powinieneś częściej się wypowiadać

Od czasu stania się 'potężnym' producentem 😜 w pewnym sensie muszę się ograniczać, a już z całą pewnością nie mogę wskazywać co i jakiej firmy polecam. Uważam to za coś w rodzaju kodeksu. Z tego właśnie powodu nie namówisz mnie na polecanie któregoś z preparatów. Zresztą ja również nie wszystko wiem, ba chyba nawet często mniej niż sami użytkownicy, także Wiesz, ten tego .... :-D

 

22 minuty temu, ghost napisał:

Czy dla naszych potrzeb detailerskich takie zmywacze to dobry wybór zamiast dedykowanych płynów inspekcyjnych lub ipy?

W sumie trudne pytanie. Ja uważam, że dobrym rozwiązaniem są dedykowane środki. Zwykle nie są one zbudowane z pojedynczego składnika, a jeśli nawet są, to często nie są te składniki dostępne dla 'zwykłego' zjadacza chleba i nikt indywidualnie nie może zakupić niektórych środków.  Pominę tu samą Ipę, bo używamy jej wszyscy jako pojedynczego składnika i jest ogólnie dostępna. Te dedykowane środki, często są mieszaninami (pomijając dostępność składników) z których każdy ze składników ma inne zadanie i działa skutecznie na inne np. zabrudzenia. Dlatego warto stosować takie dedykowane zmywacze, bo często nie znamy składu np. past polerskich i taki zmywacz o szerokim spektrum , przynajmniej teoretycznie, powinien sobie dość dobrze poradzić. Popularnie mówi się o odtłuszczaniu, ale tak naprawdę chodzi o ściągnięciu z lakieru wszystkiego, każdych pozostałości po pastach itp. Ipa też z każdym zanieczyszczeniem sobie nie radzi, dlatego czasem warto połączyć ten proces z innym zmywaczem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

 

Przeczytałem praktycznie cały temat i mam kilka typów dla siebie. 

Wymagania to przede wszystkim łatwość aplikacji (ręczna na zewnątrz), następnie wygląd i trwałość (minium 2 miesiące z położonym na to woskiem, chciałbym również aby cleaner nadał blasku maskując świrle), nie był ścierny i nie chciałbym wydać na to majątku 😉

 

Co najlepiej by sie nadało do moich wymagań: 

Prima amigo

VP purple passion

DJ lime prime lite 

A może coś innego byście polecili? 

Dzięki z góry za podpowiedzi 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat  tylko czy PB PP da mi oczekiwany efekt wizualny czy tylko oczysci lakier. Chciałbym finalnie osiągnąć wet look. 

Purple passion wogóle mam mieszane uczucia bo gdzieś na detailing world rzuciło mi się że jest ciężki w aplikacji. 

Dlatego proszę o rady osób bardziej doświadczonych ode mnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Poorboy’s World Proffesional Polish - nie zawiera cząsteczek ściernych i bazuje na chemicznych właściwościach czyszczących.

Poorboy’s World Pro Polish 2 - wzmocniona wersja Proffessional Polish, oczyszcza lakier ale i pozwala na korekcję jego defektów dzięki zawartości cząstek ściernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, psemo napisał:

Poorboy’s World Pro Polish 2 - wzmocniona wersja Proffessional Polish, oczyszcza lakier ale i pozwala na korekcję jego defektów dzięki zawartości cząstek ściernych.

Dobry jest skubaniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@psemo ja z kolei znalazłem taki opis:

Poorboy's World Professional Polish

Świetna, delikatnie ścierna pasta, która sprawdzi się jako ostatni etap przygotowań lakieru przed nałożeniem wosków, powłok i sealentów.

Delikatne środki ścierne są w stanie usunąć mikrozarysowania, swirle, lekką oksydację oraz ślady po ptasich odchodach.

W szybki sposób przywraca maksimum połysku.

Nie zawiera silikonów ani wos ków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KoloWmoro napisał:

@menior 

Ile mniej wiecej leżały Ci te woski? 

Testowalem na nim narazie 2,Bouncer's Vanilla ice(tu lezal ok 2 miesiecy) i AW Premium(tu ok 3 miesiecy) wiec trwalosc mniej wiecej jak i na innych produktach tylko hydro nieco gorsze 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior 

Jak dla mnie hydro drugorzędna sprawa napewno będzie lepiej jak goły lakier 😁

Na mój rozum jednak uważam, że hydro powinno zależeć od wierzchniej warstwy czyli wosku. 

 

6 minut temu, menior napisał:

 wiec trwalosc mniej wiecej jak i na innych produktach 

Jakie masz produkty na myśli? Coś podobnego/lepszego od PA spełniającego moje wymagania? 

Przeczytałem temat o PA widziałem że sie tam wypowiadasz właśnie o nim więc domyślam się doświadczenia z tym produktem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoloWmoro Amigo mega Ci podbije lakier, jak nic. To AIO, nie cleaner. Sam w sobie poleży 2-3tyg. Ale naturalne na nim poleżą 1-3msc. Pytanie, czemu chcesz naturala? A jakbyś spróbował czegoś innego? Megs Ultimate Compound. I na to wosk 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bielutomek napisał:

@KoloWmoro Amigo mega Ci podbije lakier, jak nic. To AIO, nie cleaner. Sam w sobie poleży 2-3tyg. Ale naturalne na nim poleżą 1-3msc. Pytanie, czemu chcesz naturala? A jakbyś spróbował czegoś innego? Megs Ultimate Compound. I na to wosk 🙂 

Wlasnie!!! Nalezy zaznaczyc ze nowa wersja PA to AIO,ja mam ta wczesniejsza ktora nie byla jeszcze w wesji AIO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bielutomek 

Bo szukam właśnie cleaner z glaze. 

 

Pisałem wcześniej o moich wymaganiach 

3 godziny temu, KoloWmoro napisał:

Wymagania to przede wszystkim łatwość aplikacji (ręczna na zewnątrz), następnie wygląd i trwałość (minium 2 miesiące z położonym na to woskiem, chciałbym również aby cleaner nadał blasku maskując świrle), nie był ścierny i nie chciałbym wydać na to majątku 😉

 

3 godziny temu, KoloWmoro napisał:

Chciałbym finalnie osiągnąć wet look. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.