Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@menior Przepraszam Cie bardzo, ale nowa, to jest tylko etykieta 🙂
Produkt cały czas jest ten sam. Od zawsze Amigo to nie byl cleaner, tylko glaze. I od zawsze dodawal looku, a przy tym lakier stawal sie bajecznie sliski. Calkowicie inaczej, niz po czystych cleanerach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

Wlasnie!!! Nalezy zaznaczyc ze nowa wersja PA to AIO,ja mam ta wczesniejsza ktora nie byla jeszcze w wesji AIO 

Amigo cały czas był traktowany jako cleaner/glaze, a czasami jako AIO, gdyż w składzie posiada substancje ścierne, substancje chemiczne odpowiedzialne za oczyszczanie lakieru, oraz polimery. Wcześniej polimery określane były w tym produkcie tylko jako substancja wypełniająca i nadająca połysk, a teraz przemianowane zostały na składnik zabezpieczający (w niewielkim stopniu), delikatnie wypełniający, a przede wszystkim podbijający połysk. Prawdopodobnie (to moje przypuszczenia) skład produktu nie zmienił się, a zmieniła się tylko etykieta (chociaż praktycznie nigdzie nie jest dostępny z nową etykietą). 

@Bielutomek - zacząłem pisać post, zanim Ty opublikowałeś swój. Ale zgadzam się z jego treścią.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 W komentarzach pod fotka, Prima Car Care, na insta, osoba prowadzaca ten profil, skomentowala "produkt ten sam! nic nie zmienilismy, pokochaliscie go takim, jaki jest, wiec takim go zostawiamy! Zmianie ulega etykieta! Ktora ma za zadanie, juz na pierwszy rzut oka, pokazac, ze mamy doczynienia z najbardziej przyjemnym produktem dla was"

To tak w skrocie, na polski 🙂 Mozna zobaczyc czy nadal ten post jest, i czy nadal komentarz dostepny. Jednak samo to, ze byl, pokazuje jaka zmiane zrobili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bielutomek  ale opis calkiem inny,w starej nic nie ma o ochronie jaka daje sam produkt,pisze tylko i wylacznie o przygotowaniu pod woski i sealenty! Wiec pomyslalem ze produkt zostal "ulepszony" ale calkiem mozliwe ze jak mowi @Eidos71  zmienili tylko opakowanie i opis 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie szukam cleanera, do tej pory używałem cleanerów Funky i Softa. Mogą być dwie propozycje, jeden "czysty" i tu pojawił się Pure Paint od Shiny, a drugiego, który podbije mi efekt wow, chociaż tutaj wchodzimy chyba trochę pod Glaze. W każdym razie szukam czegoś może trochę tańszego niż Funky i Soft. Megs Deep Crystal Paint Cleaner, wspomniany Shiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paki112 napisał:

jeden "czysty" ...a drugiego, który podbije mi efekt wow

Czysty

Poorboys world Professional Polish

Pro Polish 2

Duraglos sqieaky Clean

MCKEES37 Coating prep Polish

Te dwa pierwsze testery 118 ml wciągniesz za 20zł.

 

Cleaner glaze

Dodo Juice LP lub LPL

Valet Pro Purple Passion

Prima amigo

Autoglym SRP

Zymol HDC

No cóż, ceny są jakie są, ale produkty działają

Meguiars ultimate polish

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gold_Car napisał:

@ghost a pastą finiszową np koch 2.01 antiholo pracować szybko na czarnym miękkim padzie, tak jak cleanerem ? Czy normalnie, czerwony nat, jak bym wykańczał panel np. po paście cutingowej?
 

Jak dla mnie te czarne super miękkie pady, to tylko do wosków płynnych i sealantów.

Natomiast pasty polerskie, aio, cleanery to np od czerwonego (np. średnio miękki nat)  w górę

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost owszem, lakier masakrycznie miękki i klejący. Rozgrzany lakier przetarłem jakąś starą dziadowską fibrą żeby zebrać lekki kurz brud (i tak miała być polerka więc nie szczypałem się) to zrobił się taki sznit że myśląłem że to smuga od wody a to nie taki holos się zrobił że masakra 😄 i mckees na miękkiej zebrał to 😉 nie pierwszy lakier na którym to się działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem kompleksowo ostatnio siostry Fieste.
Pełna dekontaminacja, glinka itd. Wydawałoby się, że lakier czysty, gładki i szklisty 😉

Jednak jako, że czas nie gonił postanowiłem wyciągnąć Kraussa S8 i troche zapomnianego (w moich rękach) klasyka Dodo Lime Prime.

Po przejechaniu raptem 3 elementów - taki oto widok. Pad przed użyciem był jak nowy po praniu.

20200609_193723.jpg.628cdb8abc656f05bb98f4c839b76464.jpg


20200609_193643.jpg.3d2eb7643fa315d6ff4554cede5dd249.jpg

Nie mam konkretnych zdjęć, ale pięknie ściągnięta oksydacja, wyszło fajne ziarno, no i śliskość lakieru na duuży +
Utwierdziło mnie to tylko dalej w przekonaniu, że cleaner przed LSP to 'must have' 🙂 

Lime Prime to naprawdę dobry produkt 🙂


20200609_193654.jpg.d7b3968317d2bc788b374a383d309dd0.jpg

  • Lubię to 9
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Jednak jako, że czas nie gonił postanowiłem wyciągnąć Kraussa S8 i troche zapomnianego (w moich rękach) klasyka Dodo Lime Prime.

Po przejechaniu raptem 3 elementów - taki oto widok. Pad przed użyciem był jak nowy po praniu.

Czyli cleaner zrobił to, do czego został stworzony i potwierdza się, że pełna dekontamizacja i użycie glinki nie wystarczy do pełnego oczyszczenia lakieru.

Dla mnie cleaner przed położeniem jakiegokolwiek LSP to must have.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie szybkie pytanko - bo wbrew pozorom nie mogę się doszukać precyzyjnej odpowiedzi.
Obecnie używam Meguiars Ultimate Polish przed woskiem ( wszystko robię w garażu) ale po użyciu tego cleanera nie nałożyłem jeszcze wosku (czasu braknie 😞 )...i moje pytanie, czy są jakieś przeciwwskazania aby wosk nałożyć dopiero 3 dni po cleanerze (auto jak wspomniałem nie ruszane,cały czas w garażu) czy przed woskiem musiałbym powtórzyć operację z cleanerem? Niby nie powinno być,ale wolę Was dopytać 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko - bo wbrew pozorom nie mogę się doszukać precyzyjnej odpowiedzi.
Obecnie używam Meguiars Ultimate Polish przed woskiem ( wszystko robię w garażu) ale po użyciu tego cleanera nie nałożyłem jeszcze wosku (czasu braknie )...i moje pytanie, czy są jakieś przeciwwskazania aby wosk nałożyć dopiero 3 dni po cleanerze (auto jak wspomniałem nie ruszane,cały czas w garażu) czy przed woskiem musiałbym powtórzyć operację z cleanerem? Niby nie powinno być,ale wolę Was dopytać .
No jeśli masz auto przygotowane i nie było ruszane, to raczej nie ma potrzeby :) lakier przecież się nie zabrudził

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie o McKee's 37 coating prep polish, może @ghost coś podpowie? Zauważyliście może czy on cośkolwiek wypełnia? Nie interesuje mnie teoria że on jest czysty. Walczę z swoim czarnym uni ponowni lakierowanym i oczywiście ciężko wykończyć ten malowany element, próbowałem tym cleanerem zdjąć delikatny hologram no i po dotarciu jest super ale jednak wymycie prepem ujawnia jakieś ryski i holo... 🤔 I tak się zastanawiam czy to jest taki lakier że przy dotarciu nową mikrofibrą się rysuje, patrząc na rysy w kierunku wycierania ciężko to jednoznacznie stwierdzić ale tak coś mi podchodzi że on wypełnia lekko.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.