Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla pewności, że nie zostaną nigdzie resztki po paście, delikatnie mówiąc zboczenie. Uważasz, że nie jest to konieczny krok ?

Nie ma sensu, użyj dobrego panelprepa. Jeszcze zależy jaki cleaner bo sa takie na ktore mozna klasc nawet powloki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ghost napisał:

Wiesz do czego służy płyn inspekcyjny?

(Wszelkie panel wipe, prep, eraser, ipa, wipeout.....)

 

4 godziny temu, Birkhof napisał:


Nie ma sensu, użyj dobrego panelprepa. Jeszcze zależy jaki cleaner bo sa takie na ktore mozna klasc nawet powloki

Posiadam IPĘ, ale widzę, że dużo użytkowników mimo polerowania używa Cleanera i ipy , mimo że wcześniej robiono polerką. Rozumiem teraz, że nie ma to większego sensu. Za rok chcę kłaść powłokę cquartz, ale podobno lepiej użyć do tego erasera od carpro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam IPĘ, ale widzę, że dużo użytkowników mimo polerowania używa Cleanera i ipy , mimo że wcześniej robiono polerką. Rozumiem teraz, że nie ma to większego sensu. Za rok chcę kłaść powłokę cquartz, ale podobno lepiej użyć do tego erasera od carpro.
 
 

Pierwsze słyszę - skąd takie info, ze po korekcie idzie jeszcze cleaner?
  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie są Wasze wskazówki przy aplikacji cleanera ręcznie? Wcześniej w temacie była mowa aby cleaner wypracować do końca i żeby nie przesadzić z ilością na aplikatorze.

A jakie ruchy należy wykonywać? Kuliste, proste? Jak mocno trzeba dociskać aplikator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AudiBlask napisał:

Poorboys SSR 2.5. Nada się jako cleaner?

Nada się. Gdy jeszcze nie miałem Angelwax Perfect Polish, a chciałem oczyścić czymś lekko ściernym lakier (a nie miałem ochoty na DJ Lime Prime z uwagi na jego "tłustość"), używałem SSR 2,5. Dla pewności wymyj potem lakier IPA, lub panel wipe'm - jednak nie jest to niezbędne, gdyż - wg mnie - SSR 2,5 nie zostawia prawie nic na powierzchni, co utrudniałoby wiązanie się wosku, lub sealanta z powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kupiłem SG Pure paint cleaner bezścierny pod fusso.

1 Czy podalibyście jakieś filmiki w jaki sposób nakładać ręcznie cleaner? (zastosuję tricolor, pacjent czarny w203 metalik, 3 miesiące po korekcie).

2 Czy cleaner mam w pełni wypracować do sucha aplikatorem tricolor? - nie wiem ile go nakładać dlatego też proszę o jakiś filmik.

3 Po nałożeniu cleanera mam go wytrzeć suchą grubą mikrofibrą, czy może zmyć go IPĄ (tenzi) i następnie na to wosk.

@Domel @powalla @vps i inni pomocni, dajcie znaĆ 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WIitam panowie  jaka jest różnica między między Poorboys SSR 2.5. który polecacie a finischem z m3 zółty korek 😁 bo wydaje mi się według opisu to samo lub np. jakiś cleaner bez srodków sciernych vs 3m niebieski korek podbija look  . Czego te pasty-mleczka nie mają lub co zostawiają że nie można ich zastosować jako cleaner jeśli coś zostawiają można się wspomóc ipa Mam namyśli pracę maszynową chóć do ręcznych także się nadają według opisów no może poza niebieskim korkiem bo było by ciężko wytworzyć dobrą temperaturę dla rozbicia ziarna podczas aplikacji ręcznej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maybach_exelero - musisz trochę poczytać, jak też trochę bardziej samemu poznać się praktycznie z detailingową chemią. Cleaner to produkt, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie lakieru. Dlatego każdy cleaner zawiera w swoim składzie chemiczne substancje czyszczące (często oparte na delikatnych rozpuszczalnikach, a nawet olejkach). Pasty polerskie takich substancji nie zawierają, gdyż ich głównym zadaniem jest fizyczne działanie na powierzchnię (również oczyszczają lakier, ale tylko w wyniku działania zawartego w ich składzie ścierniwa). To, co łączy cleaner i pastę polerską, to zawartość w składzie olejków (najczęściej, choć nie zawsze w cleanerach, zawsze w pastach polerskich - nie biorę pod uwagę środków polerskich w spray'u, jak np. OPT, które nie zawierają olejków). Wiele cleanerów i past polerskich łączy również zawartość wypełniaczy i dodanych substancji typu glaze (czyli dodających połysk), które mają za zadanie poprawić optycznie stan powierzchni i wypełnić nie zniwelowane wady lakieru. Cleanery zawierające substancje ścierne są zbliżone do past finiszowych, jednak różnią się od nich właśnie dodatkiem chemii czyszczącej, której w pastach brak. Cleanery zawierające wypełniacze (nieważne, czy są to cleanery ścierne, czy nieścierne), oraz olejki, dedykowane są pod woski naturalne, które nie wymagają aż tak bardzo sterylnej powierzchni, a często posiadają w składzie identyczne olejki, jak dedykowane dla nich cleanery. Cleanery dedykowane pod sealanty najczęściej nie zawierają w składzie olejków, ani wypełniaczy - wosk syntetyczny i powłoka wykaże się swoimi właściwościami na jałowej powierzchni, która pozwoli zaaplikowanemu zabezpieczeniu właściwie związać się z lakierem. IPA, a raczej jej roztwór z wodą (czysta IPA nie zawsze jest bezpieczna dla lakieru), nie zawsze będzie wystarczającym produktem do pozbycia się z lakieru olejków i wypełniaczy po pastach, lub cleanerach - czasem wskazane jest użycie zmywacza silikonu, który szybciej i skuteczniej oczyści i odtłuści lakier. A co do różnicy pomiędzy pastami polerskimi - pomijając zawartość (lub brak) wypełniaczy, pasty różnią się od siebie rodzajem zawartego ścierniwa (generalnie oparte jest na tlenku glinu) i wielkością, oraz kształtem jego cząsteczek. Mogą to być stałe (mało podatne na rozbijanie) cząstki ścierne o różnym kształcie, mogą to być cząstki, które są kruche i ulegają rozbiciu podczas pracy. W cleanerach ściernych (nie wiem tego, ale tak przypuszczam) ścierniwo jest kruche, dzięki czemu ulega szybkiemu rozbiciu - a na pewno cząstki ścierne są bardzo drobne. Nie jestem chemikiem i ww informacje nabyłem poprzez czytanie, oraz w wyniku praktycznego poznawania posiadanych cleanerów i past polerskich. Nie wiem, czy zrozumiale przelałem to wszystko "na papier" i czy czegoś nie pokręciłem... 😉

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 

Lepiej się tego nie da ująć takie konkretne info powinno być podane na początku działu w tedy nie było by  mojego pytania 😁  czyli  lepiej przelecieć zmywaczem jeśli cleaner nie pod sealant i na koniec ipa 1:1 bo zmywacz zostawia mazie ipa nie chyba ze mam kiepski zmywacz. W takim razie POORBOY'S SSR-2.5 kilkakrotnie polecany nie jest cleanerem bynajmniej według opisu producenta to pasta lekko scierna nie to co Dodo Juice Lime Prime ale masz rację warto próbować i poznawać. Możesz coś polecić czystego pod fusso z doświadczenia ? prócz McKees37 CPP który nie jest wszędzie dostępny ewentualnie pozostaje mi zmywacz i ipa po DODO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maybach_exelero napisał:

Możesz coś polecić czystego pod fusso z doświadczenia ? prócz McKees37 CPP który nie jest wszędzie dostępny ewentualnie pozostaje mi zmywacz i ipa po DODO 

"Czyste" cleanery z dostępnych (mniej, lub bardziej) w PL to: wspomniany przez @ghost McKee's 37 Coating Prep Polish, Wolfgang Paintwork Polish Enhancer, Duragloss Squeaky Clean (wszystkie dostępne w oficjalnej dystrybucji, wszystkie posiadam i sprawdziłem). Z polskich produktów podobno warunki "czystości" spełnia Shiny Garage Pure Paint Cleaner (nie potwierdzę tego, gdyż nigdy go nie posiadam - wiem, że na forum są detailerzy, którzy mają doświadczenie z tym cleanerem). A z nowości, które chyba jeszcze nie zostały tak do końca przetestowane i których (mimo ich posiadania) "czystości" nie jestem w stanie potwierdzić: Elite Detailer Car Paint Cleaner i Fireball Ultimate Paintwork Cleaner. W każdym bądź razie trzy pierwsze (a na 100% pierwszy i trzeci, bo "czystości" Wolfgang'a tak do końca nie jestem pewien) - to pewniaki.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, maybach_exelero napisał:

SSR-2.5 jest cleanerem czy nie ?

Wg mnie to lekko ścierna pasta polerska - trochę mocniejszy finisz... Mam tą pastę, ale już daaaawno po nią nie sięgałem. Gdybym nie miał żadnego cleanera, pewnie mógłbym jej użyć na jakimś miękkim padzie gąbkowym, ale przed aplikacją zabezpieczenia na pewno wymywałbym ją wipe-out'em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka znalazłem obszerniejszy opis jest cleanerem ale ściernym bo oczyszcza i nie zawiera silikonu na bazie wody więc teoretycznie czysto -ścierny 😆

3 minuty temu, Eidos71 napisał:

 

Wg mnie to lekko ścierna pasta polerska - trochę mocniejszy finisz... Mam tą pastę, ale już daaaawno po nią nie sięgałem. Gdybym nie miał żadnego cleanera, pewnie mógłbym jej użyć na jakimś miękkim padzie gąbkowym, ale przed aplikacją zabezpieczenia na pewno wymywałbym ją wipe-out'em…

czy wipe-out to tak jakby połączenie ipa + zmywacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maybach_exelero - nawet producent opisuje SSR 2.5 jako pastę polerską średnio-ścierną... https://poorboysworld.com/ssr-2-5-super-swirl-remover-gallon.html

7 minut temu, maybach_exelero napisał:

czy wipe-out to tak jakby połączenie ipa + zmywacz ? 

Można tak to nazwać. To gotowy produkt do wymywania pozostałości po pastach polerskich i cleanerach. Jest skuteczniejszy od IPA, przyjaźniejszy w pracy od zmywacza silikonu, ale droższy od tych obu produktów... IPA używam podczas korekty lakieru, w celu bieżącej inspekcji. Wipe-out'a używam już finalnie, po korekcie, w celu końcowego wymycia lakieru. Gdzieś miałem przepis na wipe-out home made - z tego, co pamiętam, w składzie był IPA, APC, woda destylowana i coś jeszcze... Prawie na pewno nie było zmywacza silikonu.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71

Co powiesz o SOFT99 Micro Liquid Compound Dark 250ml  jeśli chodzi o zastosowanie pod fusso coat dark 12  nie mogę nigdzie znaleźć info . Mam do wyboru na miejscu Dodo lime prime lub soft99 ,jeśli chodzi o dodo znalazłem kila info ale o SOFT99 Micro Liquid Compound Dark 250ml brak info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.