Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

mam prośbę, może ktoś z Własnego doświadczenia doradzi jakiś płyn do mycia szyb , szczególnie  przedniej od wewnątrz auta, aby nie było smug itp. a mycie nie było kłopotliwe, ale łatwe, bez wysiłku 🙂

Czytałem rożne opinie i nie wiem co kupić, czym więcej produktów tym głowa cięższa od wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kepa416 napisał:

Panowie czy tylko ja mam problem ze środkiem ADBL? Bo użyciu mam masę białych smug na szybkie nie mogę tego za nic wyprowadzić. 

Ale który ADBL ? Jeśli PRO to on tak lubi. Miałem przez chwilę ale się nie polubiliśmy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również z Glass PRo się nie polubiłem . Mazy okropne , zapach również dziwny a raczej jak IPA pachnie . Po 500 ml  stwierdziłem że na pewno Glass Pro nie kupie . Chyba ADBL nie potrafi zrobić dobrego Glass Cleanera bo reszta produktów kozak 😄 ADBL Glass Cleaner ma zaje..ty zapach ale trzeba się namachać żeby szyba była na tzw "lustro" . DM Glass Magic to nr jeden choć mam w planach zakupić GC od @cleantechco i @Chemotion 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chudy2355 napisał:

A co sądzicie o myciu szyb IPA ? Może zaszkodzić?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja zawsze szczury myje najpierw IPA. A potem drugi etap to mycie płynem do mycia szyb 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś używa płyn do szyb 4detailer ?

Robiąc inne zakupy z ich arsenału. Wziąłem na próbę ich płyn do szyb. I tu miłe zaskoczenie. Robi świetną robotę, nic się nie marze, nie ciągnie, szybko odparowuje. W komplecie dostajemy Trigger Canyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzechu23 napisał:

@V1RU$ kupiłem na próbę 0.5l tego płynu w tamtym roku. Jakiś czas temu wpadł cały baniak 5 L .  Bardzo dobry płyn!

No mnie mega pozytywnie zaskoczył. Nie  ma się do  czego doczepić.  A na forum o nim  jakoś cicho. Miałem resztkę DM GM i jakoś nie widzę między nimi różnicy.  Może GM ma ładniejszy zapach.

Generalnie używam  koncentrat  Cartec i teraz testowo Koch. Ale lubię mieć coś gotowego na podorędziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn do szyb Ludwik albo MrMuscle z octem, fibrowa gąbka do umycia, gładka chińska fibra do szkła żeby wypolerować i do przodu. Ładnie odparowuje, nie zostawia smug. Generalnie wg mnie większość marketowych środków do szyb w niczym nie ustępuje detailingowym, ba takie jak ADBL Glass Pro powinny się takiemu Ludwikowi nisko kłaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem czy udało mi się to uchwalić na filmie ale się starałem 😉 ProElite Glass Cleaner GT. Wylałem już dwa litry w domu i autach. Przewałkowałem go w wielu wariantach pogodowych i brudu. Jak dla mnie primo balerino !

Domywanie, odparowanie, brak mazów, zapach nijako-neutralny - szczerze polecam !

DM i SG już do mnie leci - też sprawdzimy.

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domeloweszyby

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.