Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

@Strus - ja podobnego mixa robię do celów domowych: 1:10 Meg'sa Glass Cleaner Concentrate z demineralką, do tego roztworu ok. 5% jego objętości octu i ok. 10% jego objętości IPA. Myje się super, tylko zapach Meg'sa z czasem dusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ichris zestaw dobry. Tego Vikana mam, jestem z niego bardzo zadowolony. Gęste, bardzo delikatne włosie. Ściągaczki do szyb w aucie nie używam, gdyż jest zawsze ryzyko porysowania szyby. Natomiast sprawdza się ona rewelacyjnie na szybie prysznicowej. Od kiedy jej używamy po każdym prysznicu, to skończyły się problemy z waterspotami 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
[mention=8142]Strus[/mention] - ja podobnego mixa robię do celów domowych: 1:10 Meg'sa Glass Cleaner Concentrate z demineralką, do tego roztworu ok. 5% jego objętości octu i ok. 10% jego objętości IPA. Myje się super, tylko zapach Meg'sa z czasem dusi...


Jak mieszasz z octem i ipą to czego się spodziewasz ?
MGCC 1:10 ma zajebisty zapach. Aż chce się go pic . Nie rozumiem po co go mieszasz ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet poprawia właściwości myjące (usuwanie osadów), a IPA poprawia odparowywanie produktu. Porównywałem sam koncentrat Meg'sa i ww mieszankę - mieszanka (wg mnie) jest lepiej i skuteczniej działającym produktem. A co do zapachu - nie chodzi mi o to, że mieszanka ma duszącą woń, tylko sam koncentrat Meg'sa ma bardzo wyrazisty / silny zapach, który po pewnym czasie przestaje być dla mnie atrakcyjny przez swoją siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam koncentrat - być może. Samego koncentratu nigdy nie używałem. Nie wąchałem go ani nic z tych rzeczy.
Używam tylko i wyłącznie 10:1 i złego słowa nie powiem. Jak się go za dużo zaaplikuje to owszem. Daje po nosie trochę. Ale czy trzeba go aż tak dużo dawać ? Produkt sam w sobie jest dość wydajny. A nawet powiem ze bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nervus napisał:

Sam koncentrat - być może. Samego koncentratu nigdy nie używałem. Nie wąchałem go ani nic z tych rzeczy.
Używam tylko i wyłącznie 10:1 i złego słowa nie powiem. Jak się go za dużo zaaplikuje to owszem. Daje po nosie trochę. Ale czy trzeba go aż tak dużo dawać ?

Zapach jest bardzo silny - tak koncentratu, jak i płynu w gotowym rozcieńczeniu. 

Co do ilości płynu przy aplikacji - to chemia, więc musi być jej odpowiednia ilość na powierzchni, aby zadziałała. Używam za pośrednictwem atomizera spieniającego, więc nie zalewam szkła, lecz je "opianowuję". Sam koncentrat w gotowym, zalecanym przez producenta rozcieńczeniu potrafi zostawiać smugi i wymaga trochę pracy przy polerowaniu (nawet przy użyciu dedykowanych do szyb MF - i to nie jest moja osamotniona opinia). Po dodaniu IPA i octu problem znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Strus napisał:

Zgadza się. Jest świetny sam w sobie. Ja po sprawdzeniu go samego zmiksowałem go z koncentratem Carchem i IPA i demineralką do smaku i wyszedł niezły kozak 😂

Ale mówisz teraz poważnie czy kpisz ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, rygryss napisał:

@Domel , gdzieś był wpis o tym szuwaksie 

Tak, ja go zakładałem bo testuje produkty ProElite od kilku tygodni. Chciałem, żeby inni wzieli tego "glassa" w obroty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss   Tak hehe. To ja 😂

@Domel  GT jest świetnym płynem. Poważnie mówię. 

 

Ja  Carchema korzystałem i zaczął mnie męczyć ze jeszcze tyle mi go zostało a lubię zmiany. Wiec zrobiłem sibie powyżej przytoczonego mixa 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Domel napisał:

Tak, ja go zakładałem bo testuje produkty ProElite od kilku tygodni. Chciałem, żeby inni wzieli tego "glassa" w obroty 😉

Dzięki Tobie kupiłem 5 litrową bańke i jestem w trakcie testowania. Póki co super 🙂 Zapach nieciekawy z butli, natomiast przy aplikacji już zdecydowanie mniej wyczuwalny.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rudi0018 napisał:

Testować już ktoś Glass Cleaner od RRC? Mam dylemat czy zostać przy Tenzi Czysta Szyba czy zamówić nowy produkt od RRC, ten sam dylemat co z odmrażaczem. 😉

Podbijam post. 😉 chyba cena tych produktów nie ma konkurentów. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.