Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem fanem płynu detailers magic, ale ogarnijcie sobie ten patent. 

50 ml koncentratu (tutaj używam carchem)

50 ml octu

200 ml IPA

200 ml wody destylowanej 

I macie kozak płyn do szyb, którego nic nie przebije, nie używajcie wody z kranu tylko destylowanej, bo robi różnice.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gardor napisał:

@KHOT pokaż mi płyn do szyb który usuwa lajtowo osad z twardej wody? Zaznaczam że nie świeże ślady ale takie starsze. Bo ja takie rzeczy usuwam carpro ceriglass lub autoglym cgp. 

Rozcieńczony ocet ;) Ewentualnie magiczna gąbka z czystą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem carchem, mam nadzieje ze oprócz zapachu nie bedzie ustepowal niczym dm gm :o bo zapach ma meeega.

Czyli moge kupic 5l demineralki i wlac cale 0,5l koncentratu? 

Czy bezpieczniej rozrabiac do tej dolaczonej butelki 250ml i rozrabiac po 20ml i reszta demineralki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.05.2018 o 18:14, Arkeolowy napisał:

Jestem fanem płynu detailers magic, ale ogarnijcie sobie ten patent. 

50 ml koncentratu (tutaj używam carchem)

50 ml octu

200 ml IPA

200 ml wody destylowanej 

I macie kozak płyn do szyb, którego nic nie przebije, nie używajcie wody z kranu tylko destylowanej, bo robi różnice.

 

 

Sprawdzone u mnie, dzięki! usunęło nawet stare przebarwienia po naklejkach, które były i były 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paczka tych MF leżała już trochę u mnie i szczerze zapomniałem nawet o nich 😄 dziś postanowiłem je sprawdzić. W połączeniu z płynem Carchem szybko i bez smug wyszorowałem szybki od środka. Wg mnie Flexipads wypada nawet lepiej od wafla ADBL, którego używałem do tej pory.

1c828d6ce8b715eb23b1670aaf75a785.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.05.2018 o 18:14, Arkeolowy napisał:

Jestem fanem płynu detailers magic, ale ogarnijcie sobie ten patent. 

50 ml koncentratu (tutaj używam carchem)

50 ml octu

200 ml IPA

200 ml wody destylowanej 

I macie kozak płyn do szyb, którego nic nie przebije, nie używajcie wody z kranu tylko destylowanej, bo robi różnice.

 Zrobiłem tak i dodałem jeszcze 5 ml wody amoniakalnej 10%-cio procentowej (koszt to coś około 10 zł za 0,5L). Okna dachowe i tarasowe myje za jednym pociągnięciem 😮 Swoją drogą AW vision, który jest bardzo dobrym płynem do szyb zawiera amoniak. Na aucie nie próbowałem bo amoniak lubi ściągnąć powłokę, a mam MP UGC więc szkoda 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Tenzi Detailer Czysta Szyba.

 

Najpierw na mikrofibrę (Monster Shine Ultra Fine), czyszczę szyby, później poleruje mikrofibra waflowa (od Monster Shine).

 

Żadnych zacieków, czy mazów, szyba błyszcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 18:14, Arkeolowy napisał:

Jestem fanem płynu detailers magic

Część osób zachwala, ale ja sie nie dogadałem z tym produktem. Testowałem na różnych MF i Glass Magic zostawiał mazy. 

Zazwyczaj jadę 2 razy, pierwszy klasyczną MF żeby zebrać głównie brud, druga seria dedykowaną śliską MF żeby nie zostały żadne fafrocle, bo odtłuszczona szyba przednia jest dość tępa.

Najśmieszniejsze jest to, że taki W5 z lidla radzi sobie lepiej i nie zostawia mazów. Jedyne co ma gorszy zapach, jak zwykły płyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fredi88 napisał:

No W5 to kicha na maksa :-/ Jak już przy klasycznych płynach do szyb jesteśmy to tylko Clin daje radę 🙂

Może mam ze starej receptury bo w5 już leżał u mnie 6 lat 😄 z ciekawości go odkurzyłem, po tym jak Glass Magic mnie zaczął troche irytować 😉

Większość płynów się u mnie sprawdza i po prostu działa ok... może jakoś inaczej używać Glass Magica niż sposobem który opisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwi mnie fakt bo mam kilka płynów do szyb i żaden tak rewelacyjnie nie odparowuje jak glass magic. Najgorzej wypada adbl, ale nawet ostatnio wziąłem z półki płyn good stuff i to nie to :-?płyn zostaje na szybie i trzeba go dotrzeć 2 MF lub drugą stroną (suchą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, rygryss napisał:

dla mnie na chwilę obecną kozakiem jest  DM, w połączeniu z waflem mycie szyb to błachostka

Kozak to też zielony DM z limitowanej edycji "BMW syndykat".

I dodatkowo ma fenomenalny, intensywny (i niedrażniący) zapach. Ja bym proponował, żeby @Pajko wprowadził go do obiegu !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 18:14, Arkeolowy napisał:

Jestem fanem płynu detailers magic, ale ogarnijcie sobie ten patent. 

50 ml koncentratu (tutaj używam carchem)

50 ml octu

200 ml IPA

200 ml wody destylowanej 

I macie kozak płyn do szyb, którego nic nie przebije, nie używajcie wody z kranu tylko destylowanej, bo robi różnice.

To jest to. Zawsze mycie szyb powodowało u mnie złość teraz chętnie myje nawet w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.