Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Pany coś lepszego niż SG do fiberek jest? Jestem na wykończeniu i zastanawiam się czy kupić kolejne czy np poorboysa. SG wszystko dopiera, fibry mają moc, zostaje lekki ładny zapach.

@Strus na małe leję 25-30ml, dokładnie tak ja u Ciebie po jednym aucie dwie rękawice, dwa do szuszenia, jakieś do QD. Na pełną pralkę towaru to 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zadam głupie pytanie - pierzecie fibry po każdym docieraniu wosku itp.? Ja tak robię, ale nie wiem, czy pranie co użycie dobrze na nie działa.

Druga sprawa - "kieszonki" do aplikowania cleanerów itd. - jak prać? Tak samo jak MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Zadam głupie pytanie - pierzecie fibry po każdym docieraniu wosku itp.? Ja tak robię, ale nie wiem, czy pranie co użycie dobrze na nie działa.

Druga sprawa - "kieszonki" do aplikowania cleanerów itd. - jak prać? Tak samo jak MF?

Ja MF biorę zawsze, po jakimkolwiek użyciu. Obojętnie, czy na włóknach MF pozostają cząstki brudu, czy też resztki wosku/qd lub innej chemii - MF traci swoją delikatność i cechy. Aplikatory MF (również "kieszonki") pierze się tak, jak ścierki i ręczniki z MF.

Jeśli MF jest dobrej jakości, wytrzyma kilkadziesiąt prań bez utraty swoich właściwości. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawej stronie to są programy co nie trwają dłużej niż 1h, a fibry pasuje ok 2h prać i jest problem... a po lewej waży pralka i ustawia sobie sama czas prania np 3h...

pościel ma np 1.41h, czy taki program wpływa na ruchy bębna, które będą złe dla fibr czy to bez znaczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na metkach jest info w jakiej temp prać.

Poniżej info:

Niektóre mikrowłókna, wg zaleceń producentów, można prać w temperaturze
do 95 ° C, zaleca się prać w temperaturze powyżej 67 -70 ° C, ponieważ
dopiero w takiej temperaturze włókna otwierają się i przestrzenie pomiędzy
nimi mogą być opróżnione z zanieczyszczeń. Są również zalecenia prania
mikrowłókien w niższej temperaturze 40 ° C lub 60 ° C, która mniej obciąża materiał, a przez to wydłuża jego żywotność. Im ciemniejszy kolor materiału,
tym temperatura prania powinna być niższa ze względu na ryzyko utraty koloru.Tekstylia z mikrowłókna permanentnie prane w temperaturze przekraczającej zalecenia producenta, kurczą się, ich struktura staje się nieodwracalnie zbita,
 robią się twarde i tracą swoje unikalne właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanko 🙂 
Mikrofibra wyprana wyczesana (tu akurat
Funky Witch Blast from Salem-rewelacyjna) podczas docierania wosku zostawia na lakierze delikatne małe włoski ..... jest jakiś patent, aby pozbyć się tych mikrowłosków z mikrofibry?
Wkurza to strasznie, bo trzeba poprawiać drugą mikrofibrą z krótkim włosiem, żeby zebrać te mikrowłoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, david2888 napisał:

Pytanko 🙂 
Mikrofibra wyprana wyczesana (tu akurat
Funky Witch Blast from Salem-rewelacyjna) podczas docierania wosku zostawia na lakierze delikatne małe włoski ..... jest jakiś patent, aby pozbyć się tych mikrowłosków z mikrofibry?
Wkurza to strasznie, bo trzeba poprawiać drugą mikrofibrą z krótkim włosiem, żeby zebrać te mikrowłoski

Może przedmuchaj tornadorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, V1RU$ napisał:

Może przedmuchaj tornadorem ?

dowcipniś.... najpierw trzeba go miec 😄 

30 minut temu, peciu napisał:

może sprawdzi się patent na przygotowanie wałka do malowania ścian😉 albo papier ścierny

dzięki 🙂 sprawdze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, david2888 napisał:

Wkurza to strasznie, bo trzeba poprawiać drugą mikrofibrą z krótkim włosiem, żeby zebrać te mikrowłoski

U mnie nawet to nie pomaga. Dzieje się to głównie przy mikrofibrach typu Fluffy.

Generalnie mega irytujące. Obecnie zaopatrzyłem się w wałek klejący do sierści z ubrań. Zobaczymy czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Domel napisał:

Obecnie zaopatrzyłem się w wałek klejący do sierści z ubrań.

ja ADBL PUFFY Towel to nawet nie sięgam do docierania, bo by mnie nerw strzelił 😮 Z tym wałkiem do sierści właśnie też myslałem. Sprawdze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kostka czy płynne ?

Kiedyś u kogoś widziałem, że prał w:

Ale jak się sprawdza nie wiem nie testowałem nigdy.

Od tamtego czasu zmienil sie sklad mydelka. Polecam no. mydlo delfin

Pytanko  
Mikrofibra wyprana wyczesana (tu akurat Funky Witch Blast from Salem-rewelacyjna) podczas docierania wosku zostawia na lakierze delikatne małe włoski ..... jest jakiś patent, aby pozbyć się tych mikrowłosków z mikrofibry?
Wkurza to strasznie, bo trzeba poprawiać drugą mikrofibrą z krótkim włosiem, żeby zebrać te mikrowłoski

Suszarka do prania rozwiązuje problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.