Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak chcesz to zrobiłbym tak że dać trochę jelenia i puścić pralkę na najkrótszy możliwy pogram i trochę octu na płukanie. Dosłownie trochę jednego i drugiego żeby przepłukać proszek bo sama woda? Cholera wie. Przynajmniej ja bym tak to zrobił i potem atakować fibry w pralkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę z mojego doświadczenia.

- proszek w podajniku/tacce - sprawdźcie sobie ile tam zostaje. Da się to ustrojstwo wyjąć i pod bieżącą wodą wymyć. Ostatnim razem myłem mydłem gorącą wodą  i pędzelkiem, zboczenie 😉

- płukanie pralki - puszczam przed program płukanie, 6 minut.

- Programy - 40-50*c więcej nie puszczam, część fiberek ma z metki ograniczenie nawet do 40. Programy raczej agresywe i ok 2h. Wirowanie na 600-800 lepiej jak schną same. Prałem raz na próbę w wyższej temp i niby nic się nie stało. Może ktoś ma doświadczenie? Można prać w wyższych temp?

- Czesanie - szczotka tangle teezer. Można tym operować agresywnie nic nie pourywa ładnie rozczesze itd.

- żeby nie robić nie wiem ilu prań a piorę fibry często, piorę rękawice i ręczniki do lakieru, i ręczniki "b" (zastrzały itd..) razem. Po prostu wcześniej te w wosku czy zauważalnie zabrudzone, czy rękawice, piorę i płuczę ręcznie. Często mydłem albo płynem do naczyń. Potem, dokładnie wypłukane, lecą na pełne pranko z resztą. Dbam o higienę pracy więc nie są to szmatki które niosą piasek itd. Ręczniki "c" używam tanich marketowych po 1-2zł i jak miały kontakt ze smarami oponami itd to chyba jeszcze nie prałem. Po prostu lecą "w dół" aż do kosza.

- prałem w jeleniu + ocet i niby spoko ale niektóre fiberki zrobiły się twardsze w tym jeden duży silk. Pomyślałem więc czy nie sprawdzić czegś dedykowanego i kupiłem SG. Jest lepiej. Muszę popatrzeć na niektóre ręczniki po kilku praniach ale pierwsze wrażenie na plus. Ręczniki odzyskały "czepność", ten silk też trochę bardziej miękki. Stara rękawica adbl to sam by się nią chętnie umył 🙂

- zmiana strategii i chyba lepiej prać nie 10 itemów po jednym myciu a po prostu robić taki gruntowne mycie raz na jakiś czas. Mam dużo więcej niż 2 komplet na dwa auta więc minimum to zebranie tych dwóch kompletów = 2/3 pralki i jedziemy pełne pranie dedykowanym płynem. W takiej pralce jest spokojnie kilka stówek więc doszedłem do wniosku, że nie ma sensu prać ich przypadkowymi środkami o których składzie w sumie niewiele wiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał:

proszek w podajniku/tacce - sprawdźcie sobie ile tam zostaje. Da się to ustrojstwo wyjąć i pod bieżącą wodą wymyć.

SAMSUNG.WF80F5E5U.jpg

beko-ev5600-des4.jpg

3LG.F1481TD.jpg

Oczywiście, że się da to wyjąć. Ja mam Samsunga i u mnie wystarczy na podajniku wcisnąć do dołu ten niebieski plastik w środkowej przegródce i pociągnąć tackę do siebie. Cała tacka wychodzi i można ją opłukać i całą wnękę gdzie się wsuwa. W Beko i Bosch jest chyba podobne rozwiązanie. Musisz popatrzeć czy w swojej pralce tez takiego rozwiązania nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 08:07, Tommy Lee napisał:

@Kuba95 Ja to wiem, napisałem koledze jak wyjąć tą tackę bo o to też pytał.

Cześć i czołem i dzięki 🙂 ale nie pytałem tylko zalecałem, chyba niezbyt wyraźnie 😉 dokładnie tak robię - wyjmuję tacę i zboczenie, pędzelkuję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś używał Nanolex Microfiber Wash. Mam okazję odkupić w dobrej cenie. Dotychczas używałem SG i Białego Jelenia dla niezbyt uwalonych fibr. SG skończył mi się jakieś czas temu a na mega uwalone fibry BJ wymięka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 minut temu, Bitek napisał:

Porównywał ktoś płyn  Shiny Garage Enzyme Microfiber Wash z ADBL Micro Wash?

Porównywałem SG, ADBL, nanolex i chemicah guys. Zadnej specjalnej różnicy się zauwazylem. Może tylko nanolex się najmocniej pienił ( chociaż podejrzewam że tam była fibra nasiąknięta APC ) 😉 brać to co tańsze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bitek napisał:

Porównywał ktoś płyn  Shiny Garage Enzyme Microfiber Wash z ADBL Micro Wash?

Porównywałem te dwa płyny wielokrotnie. SG przelałem litr i wróciłem do 5-litrowej bańki ADBL. Micro Wash wg mnie lepiej radzi sobie z uporczywymi plamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bitek napisał:

@Tomas22 @paperson Postawie na ADBL, pytałem od Shiny ma w sobie jakieś enzymy które w większym stopniu radzą sobie z pastami i woskami. 

 

Chyba każdy ma coś takiego w sobie. Przynajmniej każdy raczej powinien działać w ten sposób. Zależy też w sumie ile czasu fibry spędziły między użyciem a praniem, moc namaczania itp 🙂

ogolnie ja różnić nie zauważyłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Warty uwagi - chodź drogi - jest jeszcze Elite Detailer Microfibres Cleaner - wylałem go litr już do pralki i efekty bardzo mi się podobały.

Z nowości w tej materii z tego co widziałem to Daniel Washington ma coś nowego do prania MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SG brak uwag ale skoro polecacie to pewnie jak przeleję to sprawdzę i adbla.

Jedno pytanko to was - jak Wam się ogólnie wypłukują fibry w pralce? Puściłem na lekkie wirowanie - 400obr. Zwróciłem uwagę na jeden z aplikatorów który był mokry i przy wyciskaniu się pienił. Pytanie ile tego zostaje w fibrach i jak się to zachowa potem przy użyciu fiberek z chemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie aplikator nie zostal odpowiednio wypluklany. moze za duzo srodka pioracego dodales. a obroty ewidentnie za niskie, ja wiruje na minimum 800.

Tez koncze wlasnie pierwszy litr ADBL.

ADBL dopiera lepiej niz BJ + Ocet jednak po ADBL fibry nie sa tak miekkie i chlonne jak po BJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson ok to kolejne tak puszczę. Przy wyższym wirowaniu nie widziałem tego problemu ale też nie piorę często aplikatorów. Co do octu - mam od niedawna zmiękczoną wodę w budynku i tak się przyglądam jak to się ma. Ocet nie zaszkodzi 😉

@Bare Shine wlałem mniej niż zalecane, pranie w 40*c, "babyprotect" ok 2h pranie. Trzeba będzie dodatkowo płukać i wirować szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupować te specjalne środki do prania? Do tej pory prałem na "syntetyki" 40*C 800 obrotów wirowania "woda plus", trochę proszku w I, trochę w II, w przegrodę do płukania prawie na max octu, kapkę płynu do płukania i zawsze wszystko dobrze wyprane (mf jak i pady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.