Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
38 minut temu, Strus napisał:

Rozważam zakup SG i pytanko takie - ile tego lejecie do kilku fibr ? W opisach 50ml na 5kg prania. Mi chodzi i o takie pranie po bezdotyku - rękawice 2, ze 3 ręczniki i jedna, góra 2 fibry.

Ja zbieram cały bęben mikrofibr - z 40 minimum i dopiero piorę - 50ml na bęben

70852153-387272625499841-797628096910144

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Też chciałbym tak uzbierać 😄 ale często po 1 akcji nie który fibry są już tak brudne, że szybko ja wrzucam do namoczenia bo jakbym zostawił to pewnie by się tak nie doprały.

Właśnie pytanie mam. Co robicie jak zbieracie brudne mikrofibry. Wrzucacie do pralki od razu czy te bardziej brudne namaczacie najpierw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprałem swój zestaw w 90 stopniach i podałem 5 zakrętek odplamiacza ACE + pół miarki proszku.  Tak poprostu z ciekawości co im się stanie po tym jak przeczytałem tutaj niekończącą się walkę z praniem fibr na 1000 sposobów i nadal wam czegoś brakuje w efektach 🤣 Właśnie schną. Wiem tyle, że nigdy nie były tak czyste jak teraz 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, david2888 napisał:

Właśnie pytanie mam. Co robicie jak zbieracie brudne mikrofibry. Wrzucacie do pralki od razu czy te bardziej brudne namaczacie najpierw? 

Nic nie namaczam, zbieram do wora jak wór pełny to piorę 🙂 Segreguje na dwa wory - MF lepsze po QD i osuszaniu czyli praktycznie czyste, drugi wór MF po kołach, nadkolach, wnękach, progach - czyli te mocno brudne i starsze i gorsze MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paperson napisał:

@jedrek1980 wytrzepuj i wyczesuj je po każdym praniu, to będą jak nowe. No i ocet koniecznie.

W zależności od zabrudzeń piorę w 30 lub 40.

Ocet do płukania?Ile go dawać?Szczerze tej metody to nigdy nie próbowałem.Zawsze są wytepywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
50 minut temu, psemo napisał:

@Domel  Zielone, w drugim rzędzie na suszarce - co to za fibry? (Kolor mi się podoba 😁 )

https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/akcesoria/reczniki/polerowanie/green-goblin-40x40cm-mikrofibra-do-lakieru.html

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
@jedrek1980 wytrzepuj i wyczesuj je po każdym praniu, to będą jak nowe. No i ocet koniecznie.
W zależności od zabrudzeń piorę w 30 lub 40.
Czym wyczesuje fibry? Gdzieś wcześniej wyczytałem , że szczotką do sierści. Czy ręczniki typu monster nie będą się zaczepiać o taką szczotkę? Tam to włosie tworzy dość duże pętelki czy szczotka tego nie uszkodzi z czasem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kudlaty86 co do tego splotu możesz być spokojny. Włókna się w nim nie plączą, więc nie ma potrzeby wyczesywania. Jeden z ręczników używam już trzeci rok i nadal chłonie jak oszalały. Co kilka prań dodam trochę octu do płukania i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kudlaty86 https://www.google.com/search?q=tangle+teezer&client=firefox-b-d&sxsrf=ACYBGNTWTH7wEBQOdVUH4OnkbFAZJYBH9g:1570283458925&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJ_o_eoYXlAhVp_SoKHa3IBecQ_AUIEigC&biw=1525&bih=701#imgdii=LM5RCHamCUEDIM:&imgrc=ePesrfdBUTVzLM:

 

taką szczotę w oryginale ma moja córcia - pożyczam 🙂 pewnie do fiberek bym kupił podróbkę. Ona się poddaje jeśli coś pociągnie - super do ręczników. Silki i resztę też tym przelatuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LukasM napisał:

Ech... "ciemne kolory prać oddzielnie"... :-( ;-( Teraz będę pamiętał.

 

Taka sama zasada jak z ciuchami, co do fibry nie wyszło źle taki Khaki kolor całkiem fajnie i oryginalnie wyszło 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.