Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciej WTN wszystkie swoje mf od chinczyków po gyeon'y piorę w płynie ADBL. Po praniu zawsze je wytrzepuję i rozwieszam. Zero problemów z kłaczkami. Może lakier masz tak zanieczyszczony, że mf haczą i zostawiają na nim kłaczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer wcześniej kupiłem jakiegoś białego jelenia w przezroczystej butelce i mydło w płynie tez białego jelenia. Teraz mam białego jelenia do puchu, jedwabiu etc. procedura prania taka sama. Póki co prałem tylko raz, wiec mam nadzieje, że tak zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio prałem w białym jeleniu i na fibrach zostały brudne ślady.

Teraz prałem w mydle bhp, które dostaje w pracy i ani śladu po plamach.

Mydła w pracy nie używam, więc będę miał w czym prać(40 kostek na rok)😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio prałem w białym jeleniu i na fibrach zostały brudne ślady.
Teraz prałem w mydle bhp, które dostaje w pracy i ani śladu po plamach.
Mydła w pracy nie używam, więc będę miał w czym prać(40 kostek na rok)

Pokaz to mydło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, V1RU$ napisał:

Kończy mi się SG do prania fibr. Sprawdzał się. Czy iść w SG czy coś się zmieniło i dziś już można kupić coś lepszego ?

Od dłuższego czasu używam białego jelenia + ocet 😉 Szkoda tracić kasę na Micro Wash skoro BJ świetnie działa 😉 11,90 bodajże u mnie w hurtowni 🙂  

bialy-jelen-plyn-do-prania-delikatny-1l-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, V1RU$ napisał:

Nic pozostaje poszukać w mnie w mieście i kupić. Bo cena LUX.

A ile się tego na pranie daje  i ile octu ?

@V1RU$ w Bricomarche masz Białego Jelenia 😛 ale również potwierdzam że BJ z mocno brudnymi fibrami nie dawał rady tak jak daje SG 🙂 warto mieć jedno i drugie i w zależności o zabrudzenia używać BJ lub SG

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, david2888 napisał:

@V1RU$ w Bricomarche masz Białego Jelenia 😛 ale również potwierdzam że BJ z mocno brudnymi fibrami nie dawał rady tak jak daje SG 🙂 warto mieć jedno i drugie i w zależności o zabrudzenia używać BJ lub SG

TNX sąsiad.

Mam pod drodze więc dziś kupię. Żona też ma sporo swoich fibr do prania (firma sprzątająca) więc SG mi schodzi szybko. Kupię tego jelenia i zobaczymy. A SG tak będą miał na jakieś zapuszczone szczury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy mega brudnych mikrofibrach sprawdza się taki sposób :

1) Wiadro z ciepłą wodą + odrobina SG - wrzucamy mikrofibry i moczymy przez noc, a nawet spokojnie 24h. Dobrze jest je ręcznie"pomiętolić" chwilę.

następnie

2) Mikrofibry wykręcam z wody i wrzucam do pralki. Do prania wlewam BJ + do płukania ocet. (40', wirowanie 800, płukanie 2-3

Fibry są jak nowe. Nawet te po docieraniu powłok.  Dobrze jest też je wyczesać szczotką do sierści psów.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, david2888 napisał:

U mnie przy mega brudnych mikrofibrach sprawdza się taki sposób :

1) Wiadro z ciepłą wodą + odrobina SG - wrzucamy mikrofibry i moczymy przez noc, a nawet spokojnie 24h. Dobrze jest je ręcznie"pomiętolić" chwilę.

następnie

2) Mikrofibry wykręcam z wody i wrzucam do pralki. Do prania wlewam BJ + do płukania ocet. (40', wirowanie 800, płukanie 2-3

Fibry są jak nowe. Nawet te po docieraniu powłok.  Dobrze jest też je wyczesać szczotką do sierści psów.

Zrobiłem pranie 40 st wirowanie 600 obr. 50 BJ i 50 Octu. Fibry nie były jakieś zawalone mega. Doprało wszystko ideał. Miękkie i puszyste. Wytrzepałem w kostkę złożyłem i gra. Zobaczymy jak poradzi sobie z takimi bardziej zapuszczonymi. Puki co jestem zadowolony i pozytywnie zaskoczony.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.