Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A próbował ktoś może prać mikrofibry w mleczku do prania LOVELA? To produkt do prania dziecięcych ubranek itp, hipoalergiczny i delikatny.

Wydaje mi się że skoro kilka osób poleca prać fibry w płynie BJ do puchu to ten płyn również może się dobrze sprawdzić w przypadku średnio-brudnych ściereczek.

Cena - przy zakupie dużej butelki 3L lub 4.7L zbliżona lub nawet niższa od ceny BJ a produkt dużo łatwiej dostępny bo można kupić w każdym Rossmanie, w marketach typu Biedronka, Kaufland itp itd.

https://www.ceneo.pl/24917043

Jako że mam takie cuś w domu bo córeczki rzeczy w tym pierzemy planuję w weekend zrobić pranie fibr i właśnie użyję w ramach testu tego mleczka. Do płukania dam również ocet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciała nowa pralka i ma szybkie programy lub pranie parą ktore z kolei są 3h+ i jest moj program gdzie można skonfigurować, na ile czasu dać pranie brudnych fibr lub z past woskow?? 

Czy po użyciu fibry qd na lakierze czy w srodku wystarczy szybkie pranie 30min? 

IMG_20190629_130016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ekspertem od pralki nie jestem, ale wg mnie jak coś się nie pierze te 3h to równie dobrze można sobie w misce ręką pomieszać 😉 nie tyczy się to tylko MF, z rzeczami jest tak samo. Jak piorę MF to zwykle wybieram jakiś dłuższy program. Na 30min to można wrzucić do przepłukania ręcznik albo fibry po qdkach.

Co do pralek to raz w życiu zrobiłem błąd i kupiłem boscha. Następna będzie na pewno Miele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 08:52, powerf napisał:

A próbował ktoś może prać mikrofibry w mleczku do prania LOVELA? To produkt do prania dziecięcych ubranek itp, hipoalergiczny i delikatny.

Wydaje mi się że skoro kilka osób poleca prać fibry w płynie BJ do puchu to ten płyn również może się dobrze sprawdzić w przypadku średnio-brudnych ściereczek.

Cena - przy zakupie dużej butelki 3L lub 4.7L zbliżona lub nawet niższa od ceny BJ a produkt dużo łatwiej dostępny bo można kupić w każdym Rossmanie, w marketach typu Biedronka, Kaufland itp itd.

https://www.ceneo.pl/24917043

Jako że mam takie cuś w domu bo córeczki rzeczy w tym pierzemy planuję w weekend zrobić pranie fibr i właśnie użyję w ramach testu tego mleczka. Do płukania dam również ocet.

Zrobiłem pranie mikrofibr po docieraniu wosku Colli, QD i po pastach polerskich (w sumie około 20 szt, wszystkie mało lub średnio brudne) w następującej konfiguracji:

- mleczko LOVELA do koloru około 100ml

- pranie w 60 st C, wirowanie 800 obr

- po zakończeniu programu prania dodatkowy program płukanie + wirowanie: płukanie z 50ml octu  i odwirowanie w 1000

- suszenie w cieniu, w temp. około 25 st C

Efekt: czyściutkie i bardzo miękkie i puszyste MF.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciała nowa pralka i ma szybkie programy lub pranie parą ktore z kolei są 3h+ i jest moj program gdzie można skonfigurować, na ile czasu dać pranie brudnych fibr lub z past woskow?? 

Czy po użyciu fibry qd na lakierze czy w srodku wystarczy szybkie pranie 30min? 

 

W tej pralce masz jeszcze aplikacje gdzie jest kolejne 90 programów. Ja używam program szybki z opcją bez zagnieceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, martinii napisał:

Ile dajecie SG Enzyme microfiber wash na pranie fibr + rękawice?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Tam pisze na opakowaniu, bodajze 50ml na 5kg prania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, powerf napisał:

Efekt: czyściutkie i bardzo miękkie i puszyste MF

Polecam sprawdzić na lakierze z jakimś QD. Czyste, puszyste, miękkie nie znaczy że płyn zadziałał jak należy 😉 odrobina jakichkolwiek zmiękczaczy i fibry będą "pylić" ( zostawiać cieniutkie włoski ) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomas22 napisał:

Polecam sprawdzić na lakierze z jakimś QD. Czyste, puszyste, miękkie nie znaczy że płyn zadziałał jak należy 😉 odrobina jakichkolwiek zmiękczaczy i fibry będą "pylić" ( zostawiać cieniutkie włoski ) 😉

Masz rację, gdy sprawdzę dam znać czy pyliły czy nie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać dokładnie podniesione włókna powyżej. Żadnego wypadania włosia. Przeleciałem szczotką mikrofibry i stały się mięciutkie i puszyste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wyprałem szmaty w białym jeleniu puch wełna + wlałem do płukania 50ml octu. Wytrzepane przed rozwieszeniem. Po wyschnięciu fibry zbite , zero dawnej, nowej puszystości. Coś poszło nie tak, czy to norma? Czesanie pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
wyprałem szmaty w białym jeleniu puch wełna + wlałem do płukania 50ml octu. Wytrzepane przed rozwieszeniem. Po wyschnięciu fibry zbite , zero dawnej, nowej puszystości. Coś poszło nie tak, czy to norma? Czesanie pomoże ?

Jaka temp prania? Co to za fibry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było prawne i w jakie h chemii wczensiej? U mnie było tak że czasem wgrane było super w takim zestawie jak Ty a czasem raz na jakiś czas lipa. Potem się okazało że zawsze są używane kapsułki do prania a czasem proszek i pralka po praniu w proszku jest niedopłukana i fibry są twardsze niż piorąc w pralce po kapsułkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.