Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Miłośnicy zrobili ostatnio mały test
 

Widziałem wlansie i chciałem coś z większa ilością szamponów różnych firm i fajnie by było z testem na przygotowanej masce który najmniej rysuje itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sceptyczny do rainlessa ale czytając Wasze komentarze to faktycznie może nie być takie straszne jak to się wydaje.

Jedyne co mnie blokuje to cena gąbki.. Serio.. 170zł? o.O

Tej gąbki Booskiego już nie ma bo była w dobrej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sceptyczny do rainlessa ale czytając Wasze komentarze to faktycznie może nie być takie straszne jak to się wydaje.
Jedyne co mnie blokuje to cena gąbki.. Serio.. 170zł? o.O
Tej gąbki Booskiego już nie ma bo była w dobrej cenie..

Poszukaj na Amazonię albo ebay
3 lata temu wyrwałem w ten sposób za 110zl. Do teraz używana co conajmniej raz w tygodniu z różnymi szamponami rinseless, po ostatnim myciu wyczyszczona apc, wyglada jak nowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, powerf napisał(a):

Panowie posiadający artdeshine rinseless wash - czy jak produkt postoi wam chwilę to rozwarstwia się w butelce?

U mnie się robi u góry warstwa 5mm ciemnoniebieska, po wstrząśnięciu wraca do normy, ale postoi kilka godzin i znów się rozwarstwia.

U mnie jest tak samo ale nie wpływa to chyba na nic;) większość środków się rozwarstwia ale jest w nieprzezroczystych butelkach . Ja z przyzwyczajenia po wszelkiego rodzaju qd najpierw wstrząsam butelką:)IMG20230227123851.jpg.7a1479d8eb5aa6e7eb0dca7edda0c2e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
2 godziny temu, Śmigol napisał(a):

Miłośnicy zrobili ostatnio mały test 👍

 

Jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie testu ?

Na ich grupach nie chce się komentować bo nie ma to sensu, na pierwszy rzut oka wygląda to super i faktycznie OPT no rinse robi w temacie odseparowania dobra robotę tylko czy podczas mycia faktycznie jest to potrzebne ??

- od płukania do płukania gąbki i tak nie zdąży brud opaść w całości

- co się dzieje podczas płukania gąbki/rękawicy: jeżeli brud jest odseparowywany to podczas wyciskania prawdopodobnie ciężej jest go wypłukać z gąbki, jeżeli jest bardziej równomiernie rozłożony w płynie to też lżej jest mu wypłynąć podczas płukania. Przy No Rinse kto używał to wie że gąbka i wiadro są zalepione brudem z polimerami tylko czy to jest efekt powyższej cechy to nie wiem.

- czy ta cecha przekłada się na cokolwiek podczas procesu mycia który jest bezpośrednio na lakierze: podczas oprysku ewentualnie podczas przejeżdżania mokrą gąbką po lakierze

Jest tu sporo ludzi kumatych w temacie, jakie jest Wasze zdanie? Może moje przemyślenia są błędne i sytuacja jest odwrotna

@Domel Tak jak pisałem ONR tą cechę ma bardzo mocną, ale czy jest to coś co ma jakies większe znaczenie podczas samego mycia.

Na pewno ma znaczenie jak jeden szampon chcemy użyć kilka razy, to na pewno od mycia do mycia ładnie syf osiądzie na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki wrzucam foto gąbki brs, którą mam już ze 3/4 lata. Dziś umyłem ja APC, zrobiłem foty piany. Woda w wiadrze się nie sugerujcie bo to pozostałości po innym myciu...piana na wierzchu z mycia gąbki. A tak wygląda gąbka po takim przelocie. Używana dziesiątki razy już było nie to że kilka myć...

IMG_20230227_120819.jpg.ec6b874b529575542bad2aee82ea574d.jpgIMG_20230227_120842.jpg.75c582731e6883b3c40b18b5dfa6e84d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie testu ?
Na ich grupach nie chce się komentować bo nie ma to sensu, na pierwszy rzut oka wygląda to super i faktycznie OPT no rinse robi w temacie odseparowania dobra robotę tylko czy podczas mycia faktycznie jest to potrzebne ??
- od płukania do płukania gąbki i tak nie zdąży brud opaść w całości
- co się dzieje podczas płukania gąbki/rękawicy: jeżeli brud jest odseparowywany to podczas wyciskania prawdopodobnie ciężej jest go wypłukać z gąbki, jeżeli jest bardziej równomiernie rozłożony w płynie to też lżej jest mu wypłynąć podczas płukania. Przy No Rinse kto używał to wie że gąbka i wiadro są zalepione brudem z polimerami tylko czy to jest efekt powyższej cechy to nie wiem.
- czy ta cecha przekłada się na cokolwiek podczas procesu mycia który jest bezpośrednio na lakierze: podczas oprysku ewentualnie podczas przejeżdżania mokrą gąbką po lakierze
Jest tu sporo ludzi kumatych w temacie, jakie jest Wasze zdanie? Może moje przemyślenia są błędne i sytuacja jest odwrotna
@Domel Tak jak pisałem ONR tą cechę ma bardzo mocną, ale czy jest to coś co ma jakies większe znaczenie podczas samego mycia.
Na pewno ma znaczenie jak jeden szampon chcemy użyć kilka razy, to na pewno od mycia do mycia ładnie syf osiądzie na dnie.

No właśnie taki No rinse właśnie oblepia wiadro i gąbkę ale woda dość klarowna np taki N914 wręcz odwrotnie, gąbka czyściutka a woda brudna.
Kwestia czy mniej bezpieczne dla lakieru i zwiększające ilość ewentualnie mikrorys po myciu jest myciu brudna gąbka z tym syfem w srodku ale czystym roztworem czy czysta gąbka ale brudnym roztworem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bapko napisał(a):

Kwestia czy mniej bezpieczne dla lakieru i zwiększające ilość ewentualnie mikrorys po myciu jest myciu brudna gąbka z tym syfem w srodku ale czystym roztworem czy czysta gąbka ale brudnym roztworem?

Obie opcje generują jakieś ryzyko. Gdzieś czytałem, że sposobem na radzenie sobie z tym jest powrót do dwóch wiader - w obu roztwór szamponu z wodą. Jedno - to wiadro z roztworem do mycia, drugie - z roztworem do wypłukiwania gąbki. Roztwór szamponu w tym drugim wiadrze (zamiast samej wody) ma na celu lepsze oczyszczanie gąbki i zapobieganie nadmiernemu rozcieńczaniu roztworu w wiadrze do mycia właściwego. Ale w ten sposób podnosimy zwiększenie użytego szamponu... Dochodzę do wniosku, że trzeba godzić się na kompromis i na delikatnie wyższy koszt mycia. 

Co do cechy ONR - można chyba ją wykorzystać, używajac go w roztworze mycia właściwego, a szampon typu N914 - w roztworze do płukania gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
44 minuty temu, CAR CRAZY napisał(a):

czy podczas mycia faktycznie jest to potrzebne ??

Generalnie na aucie ja nigdy nie widziałem, żeby ONR jakos "podnosił" brud magicznie na lakierze albo "enkapsulował" go w krople 😄

 

Godzinę temu, CAR CRAZY napisał(a):

Na pewno ma znaczenie jak jeden szampon chcemy użyć kilka razy, to na pewno od mycia do mycia ładnie syf osiądzie na dnie.

Dokładnie, i chyba tylko po to jest to potrzebne.

Ale pobawię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze spostrzeżenia odnośnie testu ?
Na ich grupach nie chce się komentować bo nie ma to sensu, na pierwszy rzut oka wygląda to super i faktycznie OPT no rinse robi w temacie odseparowania dobra robotę tylko czy podczas mycia faktycznie jest to potrzebne ??
- od płukania do płukania gąbki i tak nie zdąży brud opaść w całości
- co się dzieje podczas płukania gąbki/rękawicy: jeżeli brud jest odseparowywany to podczas wyciskania prawdopodobnie ciężej jest go wypłukać z gąbki, jeżeli jest bardziej równomiernie rozłożony w płynie to też lżej jest mu wypłynąć podczas płukania. Przy No Rinse kto używał to wie że gąbka i wiadro są zalepione brudem z polimerami tylko czy to jest efekt powyższej cechy to nie wiem.
- czy ta cecha przekłada się na cokolwiek podczas procesu mycia który jest bezpośrednio na lakierze: podczas oprysku ewentualnie podczas przejeżdżania mokrą gąbką po lakierze
Jest tu sporo ludzi kumatych w temacie, jakie jest Wasze zdanie? Może moje przemyślenia są błędne i sytuacja jest odwrotna
@Domel Tak jak pisałem ONR tą cechę ma bardzo mocną, ale czy jest to coś co ma jakies większe znaczenie podczas samego mycia.
Na pewno ma znaczenie jak jeden szampon chcemy użyć kilka razy, to na pewno od mycia do mycia ładnie syf osiądzie na dnie.

Moje spostrzeżenia są takie, że każdy producent formułuje swój szampon na inny sposób i z tego testu tak naprawdę można wywnioskować, który szampon najlepiej ciągnie brud na dno. Fajnie, że ktoś taki test wykonał i ukłony dla chłopaków za to, ale według mnie nie pokazuje to wyższości jednego szamponu nad resztą w myciu auta. Najlepiej mycie swojego samochodu w swoich warunkach przetestować samemu na przynajmniej 2/3 różnych szamponach i zobaczyć jaki efekt komu odpowiada.

Ja osobiście nie lubię ONR bo więcej po nim czyszczenia akcesoriów niż samego mycia, poślizg w najlepszym przypadku mizerny na moich autach, hydro zaburzone a medium wygląda jak wyjęte z psiej budy po zimie. Nie sprawia mi przyjemności doprowadzania wiadra i gąbki do satysfakcjonującego stanu przez kolejne kilkanaście minut. Co do samego czysta gąbka/brudna woda lub na odwrót - co to tak naprawdę za różnica? Ten brud i tak gdzieś jest i tak jak do wiadra z samą wodą wsypie się coś konsystencji mąki to woda będzie mętna, jak się wrzuci kamień/piach to i tak pójdzie na dno. W mojej opinii nie oblepienie w polimery i nie ściągnięcie na dno brudu, który ma znikomą szansę porysować auto bo jest mikroskopijnej wielkości i bardziej „barwi” niż brudzi, nie ma znaczenia, tak samo jak „opolimerowany” brud na gąbce też teoretycznie nie powinien. I znowu wracamy do punktu wyjścia co kto woli - ten sam cel, ten sam efekt tylko droga inna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie taki No rinse właśnie oblepia wiadro i gąbkę ale woda dość klarowna np taki N914 wręcz odwrotnie, gąbka czyściutka a woda brudna.
Kwestia czy mniej bezpieczne dla lakieru i zwiększające ilość ewentualnie mikrorys po myciu jest myciu brudna gąbka z tym syfem w srodku ale czystym roztworem czy czysta gąbka ale brudnym roztworem?

Gąbka przy myciu rinseless co do zasady ma za zadanie wciągać brud z czyszczonej powierzchni do środka i oddawać do wiadra - stąd zaleca się oprysk mytego elementu roztworem i wyciśnięcie gąbki przed użyciem tak by była „półsucha” czy tam „na granicy kapania”. A roztwór do oprysku powinien raczej być czysty w moim rozumowaniu czysta gąbka to czysta gąbka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie i tak myje różnymi szamponami żeby nie było monotonii, i największe ryzyko rys jest przy osuszaniu, pomimo ze myje szamponami przeznaczonymi do mycia bez spłukiwania która dodają lubrykacji i tak zawsze daje jakiś drying aid a wogole wcześniej robię prewash na myjni i tak pojawiły się po roku od one stepa jakieś love marksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie, ale MX Nowicki, to jednak jakiś autorytet w branży chyba jest... Używa zarówno Optimum jak i Carpro, ale w filmach instruktażowych pokazuje mycie rinseless jedynie z Ech2o. Zapewnia, że testował na wielu autach i nic się nie dzieje. Pytanie na ile kwestia lokowania produktu, a na ile faktyczny wybór lepszego środka? Sam mam ONR, ale kupiłem go zanim usłyszałem o innych szamponach tego typu. Jak dla mnie test Miłośników wygląda jak test pod z góry ustaloną tezę. Lubię ich, ale to co puścili w sobotę jakieś takie mało wiarygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zgapiony od Marcina Szkatuły:

Film na facebookowej grupie Dziadzi - klik

Grupa chyba jest publiczna, każdy powinien móc zobaczyć. 

 

Jak dla mnie Miłośnicy Detailingu (a może bardziej Miłośnicy $$) są skreśleni za to jak promowali Ceramikkera, a teraz jeszcze ten podwalony test. Dziwnym trafem pojawił się chwilę po opublikowaniu podobnego filmiku przez Marcina z CarDNA 😏 

 

@edit

Test jest podlinkowany na blogu CarDNA. To teraz można spekulować o wygranej OPT 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wiosną lub latem gdy auto mocno zakurzone. Zrób oprysk z ONR i zobaczysz , że brud krąży w tych kroplach 😉 

 Wolfgang, Mckee's, Dodo , Meguiars i Carpro tak nie robią. 

Zastanawia mnie bardziej jak Oni myją niby tylko ONR , gdzie po prostu czasami brakuje mu siły mycia. Kilka razy już mi nie domył auta , gdzie Meguiars zrobił to bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadający artdeshine rinseless wash - czy jak produkt postoi wam chwilę to rozwarstwia się w butelce?
U mnie się robi u góry warstwa 5mm ciemnoniebieska, po wstrząśnięciu wraca do normy, ale postoi kilka godzin i znów się rozwarstwia.

bacd09b7058168d60cf55a2efa617365.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wrzuciłem na Streamable. Mam nadzieję, że autor filmu nie będzie miał tego za złe. W razie czego - autorem jest Marcin Szkatuła, cardna.pl

Godzinę temu, AudiBlask napisał(a):

Zrób oprysk z ONR i zobaczysz , że brud krąży w tych kroplach 😉

 

Chyba było to widać właśnie na filmie dotyczącym ONR wspomnianego wyżej Marcina.

Ogólnie jestem ciekawy, czy faktycznie ONR jest lepszy od pozostałych rinselessów dzięki temu "kapsułkowaniu" brudu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, imola33 napisał(a):

Ogólnie jestem ciekawy, czy faktycznie ONR jest lepszy od pozostałych rinselessów dzięki temu "kapsułkowaniu" brudu.

Z recenzji w sieci wynika, że P&S Absolute podnosi poprzeczkę w kategorii szamponów polimerowych i jest oceniany wyżej, niż ONR. Uważam, że nie powinno rozpatrywać się, czy ONR jest lepszy od pozostałych rinselessów, gdyż należy do kategorii szamponów polimerowych, a więc nie powinno się go stawiać na równi z np. szamponem Griot's, Meguiars, N-914, czy zwłaszcza Feynlab, które są tzw. "czystymi" szamponami. Poza tym  nie jest najlepszy pod wzgledem siły domywania, ani pod względem śliskości podczas mycia, ani pod względem stosunku cena/wydajność. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Znajomy podrzucił mi gabkę Boskiego do zabawy na kilka dni.

2023-03-01-12-47-37.jpg


2023-03-01-12-47-42.jpg

 

Jest chłonna - trzyma wodę w sobie.

To co zauważyłem w tych gąbkach to są mocno "otwarto komórkowe" - pewnie nie jest to jakieś odkrycie 😉

Jak położymy sobie na ręce i włączymy prysznic czuć jakby woda pod ciśnieniem przechodziła bez problemu przez gabke i uderzała wprost w rękę

2023-03-01-12-47-04.jpg


2023-03-01-12-47-14.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.