Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Streat napisał(a):

uzywam go do qd

W jakim stężeniu robisz z niego qd?

WIem, że chwaliłeś ADS jako cleaner/qd do wnętrza, próbowałeś tego z Wolfgangiem?

45 minut temu, ktm950 napisał(a):

w przypadku ONR gabka pije brud, inne rinslessy zostawiaja brud w wiadrze

Chyba tak jest, bo mycie ONR i niebieską gąbką BBS zawsze zostawia brudną gąbkę (którą niełatwo wyczyścić). Natomiast nie zaobserwowałem czegoś takiego myjąc różowym Wolfgangiem i gąbką SCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, ad.am napisał(a):

W jakim stężeniu robisz z niego qd?

Jak dobrze pamiętam to 22.5ml na 1L wody destylowanej 

24 minuty temu, ad.am napisał(a):

WIem, że chwaliłeś ADS jako cleaner/qd do wnętrza, próbowałeś tego z Wolfgangiem?

Też go używam, ma mniejszą siłę czyszcząca, ale też się sprawdzi do "odkurzania" 

25 minut temu, ad.am napisał(a):

Chyba tak jest, bo mycie ONR i niebieską gąbką BBS zawsze zostawia brudną gąbkę (którą niełatwo wyczyścić). Natomiast nie zaobserwowałem czegoś takiego myjąc różowym Wolfgangiem i gąbką SCS.

Dokładnie to samo zaobserwowałem 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to mam wrażenie patrząc na te gąbki, że dużo łatwiej jest nimi doprowadzić do zarysowania podczas mycia.

Mikrofibrą sobie elegancko steruję siłą, dociskiem, do tego co chwilę mogę zmieniać stronę na czystą, chyba bardziej bezpiecznego podejścia przy rinseless nie ma.
Żadna gąbka do mycia rinseless nie jest wg mnie bezpieczniejsza od podejścia z kilkoma fibrami, żadna gąbka mnie nie przekona, a ta kwadratowa od SCS to już na pewno nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Streat napisał(a):

ja uwielbiam wolfganga szampon (rożowy) jednak jest dość drogi i uzywam go do qd, do mycie uwielbiam ADS i Mckees, oba bardzo fajne szampony 😄 

Te same odczucia mam. Właśnie mi się kończy i szukam godnego następcy. Ja mieszam podobnie bo 10 ml na 500ml i zostawia po sobie lepszy efekt niż nie jeden QD.  Za duży wybór tych szamponów i ciężko sie zdecydować 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, powerf napisał(a):

Jak dla mnie, to mam wrażenie patrząc na te gąbki, że dużo łatwiej jest nimi doprowadzić do zarysowania podczas mycia.

Mikrofibrą sobie elegancko steruję siłą, dociskiem, do tego co chwilę mogę zmieniać stronę na czystą, chyba bardziej bezpiecznego podejścia przy rinseless nie ma.
Żadna gąbka do mycia rinseless nie jest wg mnie bezpieczniejsza od podejścia z kilkoma fibrami, żadna gąbka mnie nie przekona, a ta kwadratowa od SCS to już na pewno nie.

A ja znowu odszedłem od fibr na rzecz BRS ze względu na większą kłopotliwość ich używania i czas. Raz, że gąbką oblecę auto dużo szybciej niż fibrami, a dwa że trzeba je przekładać, wyciskać, odkładać - później prać, suszyć, składać, itd. Dużo więcej zachodu jak dla mnie. Już naprawdę wolę sobie BRSa co 3-4 mycia wyczyścić w APC i tyle.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea tylko w przypadku ONR gabka pije brud, inne rinslessy zostawiaja brud w wiadrze wiec dlatego jest taka roznica  

Z moich obserwacji ONR nie oddaje brudu, ale tak samo każdy polimerowy rinseless. Opierając się na moich doświadczeniach najlepiej i w zasadzie tylko oddaje mckee’s i dla mnie to jest absolutny numer 1. Potem ADS - nie najlepiej, ale też bez dramatu. ONR bardzo miernie i Griot’s tragedia. Specjalnie każdym popełniałem mycie żółtą gąbką, żeby mieć najlepszy ogląd na to co się dzieje na medium i tak to z moich obserwacji wygląda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudiBlask napisał(a):
Megs Rinse Free też się Wam tak pieni ?

Moc czyszcząca też niczego sobie. Gąbkę po ONR , doczyścił mi jak rasowe APC
Może by go używać do mycia po korekcie


Jakie rozcieńczenie dales?

U mnie 50ml na 8l wody wyjalawia elegancko aż lakier skrzypi . Tez się pieni chodź nie aż tak. Może nie miałeś doplukanej gąbki po jakimś czyszczeniu czy coś?

Mi ostatnio się dość mocno pienił n914 chodź zrzucam wina na to ze niedoplukalem wiadra i gg po myciu apc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcam się powoli w temat Rinsless. Po przebrnięciu przez temat zdecydowałem pójść w system McKees. O ile szampon jest dostępny u partnerów forum to nie mogę namierzyć gąbki BRS. Wie ktoś gdzie ją dostanę? Chciałbym trzymać się jednego systemu stąd zależy mi na oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
6 godzin temu, turzol napisał(a):

Wkręcam się powoli w temat Rinsless. Po przebrnięciu przez temat zdecydowałem pójść w system McKees. O ile szampon jest dostępny u partnerów forum to nie mogę namierzyć gąbki BRS. Wie ktoś gdzie ją dostanę? Chciałbym trzymać się jednego systemu stąd zależy mi na oryginalnej.

Gąbka Mckees .... jeszcze chwilę 😎

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turzol napisał(a):

BRS. Wie ktoś gdzie ją dostanę? Chciałbym trzymać się jednego systemu stąd zależy mi na oryginalnej.

Dedykowana jest BGS

 

25 minut temu, CAR CRAZY napisał(a):

Gąbka Mckees .... jeszcze chwilę 😎

A jutro miałem do Was dzwonić z pytaniem czy planujecie wprowadzić ją do sprzedaży 😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AudiBlask napisał(a):

Megs Rinse Free też się Wam tak pieni ?

image.png.3f69effc018cd570a87225e1205517a9.png

 

Mowa o tym szamponie ?  Mój ulubiony nr 1 , niestety już niedostępny. Ostatnio uruchomiłem Chemical Guys Rinse Free. Muszę przyznać, że chyba mam następce Megsa i do tego zapach ten sam 🙂

Megs Rinse Free przy nalewaniu wody do wiadra potrafi mi się spienić, ale nie na tyle jak Tobie, z tego co widze 😮 Piana potem szybko opada i jest wszystko w porządku. 

Obstawiam, że u Ciebie coś siedziało w gące lub nawet bardziej niedopłukany miałeś lakier po prewashu (raz mi się też tak zdarzyło) i szampon z racji, że ma bdb właściwości czyszczące to zrobił swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD tak mowa o tym szamponie. 

No nie wiem jestem wręcz przekonany , że wszystko było wypłukane. Fakt , piana bardzo szybko gasła na aucie.

Szampon rewelacyjny , z chęcią dokupił bym kolejny galon na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD tak mowa o tym szamponie. 
No nie wiem jestem wręcz przekonany , że wszystko było wypłukane. Fakt , piana bardzo szybko gasła na aucie.
Szampon rewelacyjny , z chęcią dokupił bym kolejny galon na zapas.

Może za dużo go dales poprostu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.