Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po pierwszym razie z rinselessem. Dokładnie to ADS i gąbeczka od SCS. Zaczęło się nieprzyjemnie, bo niechcący wylałem na siebie trochę szamponu gdy przez przypadek mocniej docisnąłem butelkę z założonym dozownikiem... i jak tylko poczułem ten zapach, to stwierdziłem, że już jest dobrze, bo jest mało intensywny, nawet rzekłbym, że przyjemny dla mojego nosa 😁 drugim miłym zaskoczeniem było mycie auta - myślałem, że bez obfitej pianki to nie będzie to, ale nic bardziej mylnego. Sama czynność sprawia przyjemność, ale mogłoby być jeszcze lepiej, gdyby dorzucić jakiś fajniejszy zapaszek, jak np. zielony Carlab (chyba mój ulubiony szampon). Trzecie zaskoczenie to osuszanie auta. Nie dość, że wody do wytarcia jest mniej, to na dodatek sam szampon robi jako poślizg dla ręcznika. Coś wspaniałego. Ostatnim zaskoczeniem było to, jak szampon doczyścił chromowane emblematy na klapie, dosłownie jakbym przetarł je pastą do chromu. Też to zauważyliście? 

Spoiler

20230216_162640.jpg.569186cc95702f025d91a68b5a061afa.jpg

 

Podsumowując, doświadczenie oceniam bardzo pozytywnie, i na pewno będę z tej techniki mycia auta korzystał częściej. Sam ADS jak i gąbkę od SCS również oceniam pozytywnie, zwłaszcza tą drugą rzecz. Jest mega delikatna i mięciutka. Fajnie nadaje się do mycia emblematów, ale uważałbym na krawędzie

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 17:36, turzol napisał(a):

Wkręcam się powoli w temat Rinsless. Po przebrnięciu przez temat zdecydowałem pójść w system McKees. O ile szampon jest dostępny u partnerów forum to nie mogę namierzyć gąbki BRS. Wie ktoś gdzie ją dostanę? Chciałbym trzymać się jednego systemu stąd zależy mi na oryginalnej.

BRS to Big Red Sponge i to gąbka z systemu Optimum. BGS to Big Gold Sponge i to jest gąbka McKee's.

Miałem obie. Została BGS

W dniu 7.02.2023 o 10:09, Streat napisał(a):

ja uwielbiam wolfganga szampon (rożowy) jednak jest dość drogi i uzywam go do qd, do mycie uwielbiam ADS i Mckees, oba bardzo fajne szampony 😄 

Różowy Wolfgang to mój pierwszy i zdecydowanie ulubiony Rinseless

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, CAR CRAZY napisał(a):

Tak, McKees ma żółtą/złotą

Może źle zadałem pytanie, chodziło mi bardziej czy jest "lepsza" od waszej czerwoniutkiej - czy już ją miałes w rekach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
6 godzin temu, turzol napisał(a):

Ja myślałem o żółtej i wpisałem omyłkowo BRS. Gdzie zatem mogę kupić BGS czyli Big-Golda?

Wstrzymaj się trochę to będzie u nas w SCS

3 godziny temu, Domel napisał(a):

Może źle zadałem pytanie, chodziło mi bardziej czy jest "lepsza" od waszej czerwoniutkiej - czy już ją miałes w rekach 😉

Nie miałem więc sam jestem ciekaw 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie, chodziło mi bardziej czy jest "lepsza" od waszej czerwoniutkiej - czy już ją miałes w rekach

Wpadnij do Trójmiasta z czerwoną z SCS to porównamy ją z goldem od mckee’s


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem nowy na tym forum i cieszę się, że na nie trafiłem 😉 

Jako blokers, który posiada 2 samochody (astra h kombi i stilo 3d) praktycznie od zawsze korzystam tylko z bezdotyku. Kilka lat temu miałem mały epizod z kosmetykami od fx protect (szampon i top coating, glinkowanie), potem już nie było czasu... Bardzo interesuję się auto detailingiem i wszelkimi nowinkami oraz staram się utrzymać swoje samochody w jak najlepszym stanie ( co przy dwójce małych dzieci bywa wyzwaniem). 

Niestety jako blokers brak mi wielu możliwości, dlatego zainteresowałem się metodą rinseless. 

Ok. 4 dni zajęło mi przeczytanie wszystkich postów w tym wątku i wiele się z nich dowiedziałem.

Jakiś miesiąc temu kupiłem protector wax od koch chemie i stosuję go po myciu na bezdotyku (piana, proszek, spłukiwanie, protextor 10ml na pół litra i spłukiwanie demineralką). Jestem pozytywnie zaskoczony efektem hydrofobowym, zabezpieczenie na chwilę też jakieś tam jest... No ale wiadomo bezdotyk nie domywa no więc zakupiłem no rinse. Nie mając jeszcze gąbki i zastanawiając się jaką kupić zrobiłem dwa razy oprysk no rinsem przed myciem na bezdotyku (5ml na 1.5l). Widać, że kapsułkuje brud, ale po myciu bezdotykiem auto nadal pozostaje niedomyte nawet po oprysku no rinsem.

Zamówiłem więc gąbkę od booskiego. Nie wykonałem jeszcze nią mycia, ale na pewno gdy to zrobię to podziele się wrażeniami. Będzie to też pierwsze moje mycie no rinsem. 

Teraz mam pytanie do Was... Chcę po umyciu no rinsem zaaplikować protector wax w celu szybszego osuszenia. Czy Waszym zdaniem aplikacja go po myciu na jeszcze mokre auto po no rinse oraz późniejsze osuszenie ręcznikiem 70/30 to dobry pomysł ? Czy może lepiej aplikować protectora na już osuszone po myciu auto i potem to dotrzeć mikrofibrą ?

Na zdjęciu mój mały zestaw, musz€ jeszcze dokupić separator.

 

 

20230215_122720.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Śmigol napisał(a):

Chcę po umyciu no rinsem zaaplikować protector wax w celu szybszego osuszenia. Czy Waszym zdaniem aplikacja go po myciu na jeszcze mokre auto po no rinse oraz późniejsze osuszenie ręcznikiem 70/30 to dobry pomysł ?

Nikt Ci tego nie zabroni - ja tez tak robię okazjonalnie - moim ulubionym w tym sezonie jest żółwik.

2023-01-31-19-46-43.jpg

Jak testuje produkt to trzymam sie zasad, ale jeśli mówimy tu o bieżącej pielegnacji - lubie dodawac po rinselessie QD na mokro 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndrewZS napisał(a):

@Śmigol kurde... wydałem przez Ciebie pieniądze... :-D Kupiłem gąbkę booskiego :-P

 

Pewnie więcej osób się skusi na tą gąbkę bo porównując z ceną BBS to i tak jest tanio😄 wydaje się miękka a wiele osób pisało tutaj, że BRS jest twarda, już nie mogę się doczekać mycia, ale jak patrzę na prognozy i te wiatry to szybko to nie nastąpi...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol jak chcesz mieć jako blokers czyste auto i już wiesz że musisz myć dotykowo to masz w sumie dwie sensowne ścieżki. 2 bucket pirat lub rinsless, z opcją risless to opłukaniu na bezdotyku.

Oprysk na bezdotyk to nie onr ale raczej greenstar czy bilt hambery - ma ruszyć brud i film.

Jak zostajesz przy opcji żeby dakej działać norinsem to nie ma sensu używać koch pw. na tym etapie. Jak działasz no-rinsem to nie spłukujesz. Jak jesteś piratem wiaderek to możesz sobie na koniec zapodać koch pw chociaż wolałbym wrzucić sensowny qd skoro auto masz dobrze umyte dodykowo 😉

Ogólnie takie działanie ma sens brakuje tylko podstawowego zabezpieczenia lakieru i fajnie żeby pod spodem leżało coś położonego poprawnie a potem można na tym robić takie fikołki i kanapki 😉 Nawet co sezon umyc auto megsem+ i wrzucić jakiś długo siedzący spray sealant.

Tu masz metodę na pirata - 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał(a):

@Śmigol jak chcesz mieć jako blokers czyste auto i już wiesz że musisz myć dotykowo to masz w sumie dwie sensowne ścieżki. 2 bucket pirat lub rinsless, z opcją risless to opłukaniu na bezdotyku.

Oprysk na bezdotyk to nie onr ale raczej greenstar czy bilt hambery - ma ruszyć brud i film.

Jak zostajesz przy opcji żeby dakej działać norinsem to nie ma sensu używać koch pw. na tym etapie. Jak działasz no-rinsem to nie spłukujesz. Jak jesteś piratem wiaderek to możesz sobie na koniec zapodać koch pw chociaż wolałbym wrzucić sensowny qd skoro auto masz dobrze umyte dodykowo 😉

Ogólnie takie działanie ma sens brakuje tylko podstawowego zabezpieczenia lakieru i fajnie żeby pod spodem leżało coś położonego poprawnie a potem można na tym robić takie fikołki i kanapki 😉 Nawet co sezon umyc auto megsem+ i wrzucić jakiś długo siedzący spray sealant.

Tu masz metodę na pirata - 

 

Przeczytałem Twój wątek bardzo fajna prezentacja 😉 właśnie myślę nad kupnem bilt hamber żeby zastosować go przy prewashu przed onr na bezdotyku 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko to tego nie wiedziałem. Teraz będę starał się omijać takie miejsca. Przy Auto Foam nie ma tego problemu ?

Tfr tez trzeba uważać na chromy, dobrze wypłukiwać, auto foam bardzo bezpieczny, dobrze domywa i z tego co pamietam ma tez inhibitory korozji
Bańka auto foam poszła teraz touch less leci ale TFR tez mam i sporadycznie tez używam np po trasie w góry 2500km gdzie skorupa na aucie była sroga.

Trzeba poprostu dostosować produkt do ilości syfu na lakierze
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.