Skocz do zawartości

Tonyin Ceramic Crystal Coating Wax- syntetyk


KUBA46

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jest to mój pierwszy "większy" post na tym forum, więc są pewne niedociągnięcia i część bym chętnie pozmieniał. Następnym razem będzie lepiej.

 

Produkt to wosk syntetyczny z dodatkiem magicznego SiO2. Skoro w składzie jest SiO2 to znaczy, że wosk jest modny i bez problemu można szpanować na osiedlu.

Opis producenta:

Ceramic Crystal Coating Wax jest nie tylko śmiesznie prosty w aplikacji (nawet amator może osiągnąć świetne rezultaty) a dotarcie go jest absolutnym marzeniem!

Pojedyncza warstwa zapewnia ochronę na około 4-5 miesięcy. Puszka produktu z powodzeniem wystarczy na lata systematycznej aplikacji.

Kropelkowanie? Cóż… każdy chce podziwiać te wysokie, okrągłe krople a Ceramic Crystal Coating Wax z pewnością nikogo nie zawiedzie! Ceramic Crystal Coating Wax pięknie kropelkuje i zrzuca wodę i to po prostu trzeba zobaczyć by docenić jego niesamowite właściwości!!

Najlepiej aplikować wosk na oczyszczony lakier, niezabezpieczony lakier, ale takie same jego właściwości osiągniemy aplikując go na lakier pokryty powłoką lub sealant’em, jednakże jego trwałość może być krótsza.

Mamy nawet film Pana Chińczyka

TEST

Test przeprowadziłem na 2 samochodach. Jeden z nich jest pod moją stałą opieką, a drugi był pod ręką i ma zmasakrowany lakier(co zresztą zobaczycie).

Zawodnicy to:

MB E klasa w212 lakier w stanie "łola boga" cleaner aplikowany ręcznie

Golf VI w kolorze LC9X tutaj zrobiłem tylko lekki finish żeby usunąć CQ UK 3.0(który rysuje się niemiłosiernie i już nie wróce do CQ).

Przygotowanie w obu przypadkach było podobne. 

-Mac Prickbort

-SG D-tox

-SG Sleek Bubbly

-Pure Paint cleaner od Shiny Garage. Swoją drogą dobrze, że go odkopałem z szafki bo robi robotę

-Car Pro Eraser

-Car Pro Reflex

IMG_4743_zps7l1u8gca.jpg

IMG_4602_zpsbgr9jugh.jpg

IMG_4604_zpsviuv6wvk.jpg

Tak wygląda puszka Tonyina. W zestawie jest kartonik(dostałem nieco pognieciony, więc darowałem sobie zdjęcia), aplikator i 200g puszka wosku.

DSC_5175_zpsynjyenfq.jpg

DSC_5177_zpstyghhtjp.jpg

Aplikacja

Aplikacja jest mega banalna, wosk jest "tłustawy" przez co aplikator jeździ po lakierze bez oporu. 

DSC_5180_zpsit64wxd3.jpg

GPTempDownload%205_zpskak6q1x0.jpgDocieranie

Tu mam mieszane uczucia. Samo przetarcie wosku i zebranie nadmiaru przebiega bezproblemowo. Jednak pod ledem Tonyin nie wygląda jakby chciał się tak łatwo poddać. Wydaje mi się, że to kwestia czasu od aplikacji do docierania. Mimo, że wg testu palca po 3min można go docierać to sugerowałbym tu czas na poziomie nawet 10-15min.

IMG_5073_zpsexuwezjd.jpg

Krycie

Krycie w przypadku tego wosku przerosło moje oczekiwania. W sumie nie wiedziałem, że tak się da. Zobaczcie sami:

DSC_5186_zpslzewmmch.jpg

IMG_4746_zpsywwfmltm.jpg

Zdjęcia z krycia bez ingerencji jakiejkolwiek maszyny.

No i efekt po:

IMG_5066_zps9h05bnt6.jpg

IMG_5076_zpsh5xjzvqd.jpg

IMG_5077_zpswsa3eqwp.jpg

IMG_5078_zps4vfjbrm5.jpg

IMG_5079_zps2nqpe6eo.jpg

Kropelki

DSC_5232_zpsnqcucdq9.jpg

Mi osobiście robi ten wosk i zostanie u mnie w arsenale. Co do trwałości będę aktualizował ten post.

Wosk do kupienia u mnie w lokalnym sklepie. Tutaj link https://www.kosmetykidlabryki.pl/pl/p/Ceramic-Crystal-Coating-Wax-200g-wosk-/720

No i musze zmienić stronę do udostępniania zdjęć... te znaki wodne to 😡

 

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy bolą od patrzenia na to video od chińczyka @KUBA46 usuń je proszę - nie ma w nim nic detailingowego. Dotrwałem do momentu kiedy chińczyk nakładał wosk na felgi i później tym samym słoneczkiem jechał resztę auta - rozbój w biały dzień ☠️

Zdjęcia wrzuć na imgur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszedł czas na aktualizację. Przebiegów niestety nie spisywałem, więc są określone na "oko".

Na 4 testowe samochody myłem 3. Na golfie, który był najlepiej przygotowany pod aplikację wosku spisał się najgorzej. Po 1kkm kropelkowanie było już marne, więc podbiłem odrazu QD. Zrzucam to na jakiś błąd aplikacji, bo na pozostałych autach działa świetnie.

Kropling po samym prewashu. Aplikowane 16.07. Przebieg 3-4kkm. Samochód garażowany.

IMG_6006.jpg.3fbee3e4bea893484e423759d35ca857.jpg

Po myciu zasadniczym Sleekbubbly od SG

IMG_6008.jpg.1505d45274fac9c7c46ef05230d7fd40.jpg

Tutaj też po Sleekbubbly tylko na innym egzemplarzu. Leży od 8.07, nie garażowany. Przebieg 2-3kkm

IMG_6032.jpg.9e1f726741e0a309dc0130355b71af1e.jpg

No i są też filmiki 😄

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam @ghost

Lekko mi szczęka opadła na tej pięćdziesiątce.

Ale też lekko mnie zaskoczyła cena - 99 pln za 200 gram w Showcarshine

https://showcarshine.pl/woski-samochodowe-twarde-i-mleczka/tonyin-ceramic-crystal-coating-wax-200g-wosk-hybrydowy.html

Aczkolwiek czytając o tym jak zjechał z golfa to chyba temat na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Syrio napisał:

Aczkolwiek czytając o tym jak zjechał z golfa to chyba temat na lato.

Enzo też ma mocne krycie, szczególnie na PianoBlack to widać. Zaciekawiłeś mnie ale widzę, że rzeczywiście to temat na lato. Byle do wiosny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj pan spokój panie @Domel, w weekend 200 kilo w deszczu zrobiłem i auto mimo świeżego QW na lakierze, dressingu na oponach i FK na felgach jakby po rajdzie.

Myślę już o lecie, miałem brać Paradise Gloss i Enzo na lato ale tonyin mi się tu spodobał. Ja nie znosze mikrorysek pod słońce i chętnie kupię coś, co maskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Syrio napisał:

Ja nie znosze mikrorysek pod słońce i chętnie kupię coś, co maskuje.

Dlatego nigdy nie będę mieć czarnego auta 😛 wykończyłbym się psychicznie 😛

Spoiler

obraz.png.00c28806c6f218ce29c0e33e4be29115.png

Krycie tutaj jest fenomenalne 😄 Ale żeś mi zrobił teraz zagwozdkę 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel

ale uważasz, że Enzo i Paradise Gloss kryją równie mocno?

Bo Paradise Gloss wyrwał oczy w Twoim teście na audi, ale tam dałeś świetny cleaner maszynowo i nie wymyłeś jeśli pamiętam? 

Ale pisze z głowy, śledzę z uwagą Twoje testy niemniej tyle dobrego materiału od Ciebie i kolegów, że nie idzie zapamiętać dokładnie 🙂

Dla mnie ten wosk może nieźle zamieszać w tej cenie - albo po tym jak zejdzie zostawić jakieś przebarwienia, zapchane pory - coś jak produkty od RRC. Najpierw szał bo efekt i cena super, potem wychodzą kwiatki, przebarwienia, nierówne krycie itd.

5 minut temu, Grzechu23 napisał:

Panowie, a to jest ten sam wosk co nasz 'polski' UBER Ceramic Crystal Coating Wax? 🤔

Z tego co pisał Eidos, to Tonyin produkuje dla Ubera, ale suiwax w puszcze ten sam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Domel napisał:

Dlatego nigdy nie będę mieć czarnego auta 😛 wykończyłbym się psychicznie 😛

  Pokaż ukrytą zawartość

obraz.png.00c28806c6f218ce29c0e33e4be29115.png

Krycie tutaj jest fenomenalne 😄 Ale żeś mi zrobił teraz zagwozdkę 😄

Miażdży system zdecydowanie 😉

Co do jego wytrzymałości. Na golfie się nie sprawdził, szczególnie z tyłu gdzie zostawił totalną taflę. Natomiast na reszcie zawodników trzyma się doskonale.

Może cała magia Tonyina działa tylko na nie ogarniętych lakierach? 🤔🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Panowie, a to jest ten sam wosk co nasz 'polski' UBER Ceramic Crystal Coating Wax? 🤔

To nie za dobrze, bo zakupiłem tego UBER'a z myślą o zimowej bitwie z fusso ... a wszystko wskazuje na to że to letniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Pisałem kiedyś ba fb w sprawie tego wosku z Uber, deklarują Carnaube na poziomie 20%, reszta to syntetyki. Nie wiem ile SIO2. Ale deklarowana realna trwałość z kroplingiem 5 miesięcy. 

Ja w zimie średnio w to wierzę, ale możesz zweryfikować "po swojemu".

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Syrio napisał:

Ale ten lakier na golfie też był daleki od doskonałości 🙂

Na Mercedesie też wymywałeś cleaner?

Może kwestia tego, czym był myty golf i mesio?

No właśnie nie, golf 2 miesiące temu miał one stepa i przed samą aplikacją Tonyina zrobiłem finish.

Tak na MB też wymywałem cleaner.

Co do mycia to Golf i MB zawsze myte są tym samym. Neutralny prewash ew. citrus oil+sleek&bubbly.

Passat jest myty zazwyczaj mikroproszkiem i od święta zgodnie ze sztuką.

Poczekajmy na to jak umyje czarnego MB z tej słynnej "50/50". On jest myty tylko na bezdotykach i zrobił prawdopodobnie największy przebieg.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 09:26, Domel napisał:

Krycie tutaj jest fenomenalne 😄 Ale żeś mi zrobił teraz zagwozdkę 😄

Wygląda na to, że ten UBER faktycznie to jest stricte ten sam wosk co Tonyin bo krycie też ma mega!

70211853_2987316761294744_1605290799073853440_n.jpg.ab4e635ba9d4a8b2876502519feb7c20.jpg
 

69634089_2987316817961405_893513601711603712_n.jpg.ebf479cb9adca4f5e87e6f036febabe0.jpg

Foto z fb

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wosk (w wersji Uber) kładę za tydzień. Zobaczę ile to poleży. Na pewno przyciemnia dość ładnie (nałożyłem go wczoraj na kawałek maski z czystej ciekawości) i jak na razie nie zauważyłem żeby ciągnął kurz. Jest na poziomie SSW czy BSD czyli naprawdę niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.