Skocz do zawartości

CarPro EliXir


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, rudi0018 napisał:

@jelinski17 czekać tylko, kiedy zrobisz porownanie ich wszystkich i powiesz, który produkt Twoim zdaniem jest najlepszy w poszczególnych kategoriach (look, szklistość, głębia, kropelkowanie, trwałość itp) 😉 

Jak narazie mam dwóch faworytów : szklistość, kropelki to oczywiście water Gold który w duecie z Gold waxem robi cuda na moim lakierze,a jeśli chodzi o wet look, głębię i przyjemność z docierania w każdych warunkach to hypnotic od wiedźmy 🙂

Co do trwałości to BSD, ssw i wbrew pozorom water Gold im więcej razy nałożony tym robi się trwalszy i może zaskoczyć. 

Tutaj ostatnia aplikacja duetu od prostaff:

IMG_20190420_132443.jpg.70f84b3fffff06eff8ff83c3ef795612.jpg

A tutaj wosk OSD plus hypnotic icon:

IMG_20190420_084150.jpg.69b16bbb817cfd51b0c029c5076ee644.jpg

IMG_20190420_083958.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy macie za problemy z Elixirem. Chyba za bogato go kładziecie. Ja swoje pierwsze testy już po premierze wykonałem - styczen/luty. Temperatury nie za ciekawe. Mycie na zewnątrz. Wjazd do garazu ogrzewanego - temp. 16st. No i aplikacja. Strzał na panel... Rozprowadzenie i druga strona mf dotarcie i jest lux 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Water Gold daje radę. Wożę teraz w bagażniku Water Golda, SSW oraz Botoxa i nic mi więcej w kwestii qd/qw nie potrzeba

 

Co do Elixira jak dla mnie przy podobnym poziomie aplikacji lepszą robotę robi Reload więc u mnie uznania nie zyskał. Ale przyznaję też, że mi nigdy Reload nie sprawiał trudności w użyciu, jak niektórym osobom na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update dla tych, którym aplikacja sprawia problemy. 

Nie wiem, czy to placebo, czy coś jest faktycznie na rzeczy ale, EliXira przed użyciem należy wymieszać (raczej logiczne). 

Zauważyłem u siebie, że produkt zaczyna się mazać wtedy, kiedy nim wstrząsnę i środek się spieni. 

Gdy wymieszam go okrężnymi ruchami tak, aby się nie pienił, jest lux. 

Może u was też tak jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Napiszę też coś od siebie 

Przygodę z elixirem zacząłem w marcu, niestety po przelaniu 200ml wszędzie siadał ładnie oprócz  mojej toyoty 😥
Ciągłe problemy z mazami, na dworzu w cieniu, w garażu, zimna blacha i zawsze coś dostrzegłem. 

Trochę poczytałem i moje ulubione puszyste fibry od gyeon'a, które działały nawet z Cure czy reload tutaj zawiodły.Do tematu powróciłem poprzez naoglądanie się zdjęć od @lukeu 
Przy okazji wizyty w sklepie wziąłem sztukę Gentleman basic i to był strzał w 10.

Po akcji na bezdotyku z wiadrami, lekko niepewny co by znowu nie oglądać pomazanej maski wziąłem gładką stronę gentleman'a i po 2-3 strzały na element. 
Efekt? Piekielnie podkręcona 3-warstwowa perła 😍
Podkład pod QD też całkiem solidny, bo jedno mycie wcześniej odbył sie cały etap oczyszczania, dekantominacji, cleaner od Funky Witch, Prima Amigo i natty's red 

No i dwie fotki z dzisiaj 

xqbrAStQe7zshkARbtiXLlCIEiLpmhgt-LgeyVnE

 

Iv-ebZCTBFVypTjE86Yriv-dAet5Wy1ycvSI3-aT

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra, w końcu i ja polubiłem się z Elixirem. Po kilku próbach okazało się, że im bardziej gładka fibra tym lepiej. Niekiedy nie jest nawet potrzebne dotarcie, bo pięknie odparuje. Wygląd??? Mi baaaardzo pasuje. Myślę że Elixir zostanie ze mną na dłużej.

20191020_140541-768x1024.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaciekawiony Elixirem odlałem od znajomego kapkę tego siuwaksu. Reloada używam od jakiś 8 lat i dla mnie zawsze to był nr 1 w temacie przyciemnienia. Z nudów wysmarowałem samochód różnymi QDkami jaki mam( przy okazji  moje przemyślenia o każdym z produktów) Padło na:

Aqua coatin booster- Aqua sam w sobie fajnie przyciemnia i daje turbo kropelkowanie, ale i tak widać, że daleko mu do Elixira w przyciemnieniu. Na pewno dużo lepiej się aplikuje Aqua niż Elixira

SG morning Dew- nienawidzę tego QD bo jego aplikacja zawsze była loterią 😄 Trzeba przyznać, że daje fajny wet look, ale i tak jak dla mnie lepiej  wygląda Elixir. 

klasykę ADBL SSW- nr 1 do smarowania jak mi się śpieszy- jak na moje oko to kozacki wet look, lekkie przyciemnienie, ale nie jak Elixir 😄 

Finish Kare #425- QD, który służy mi głównie jako coś antystatycznego- nie widzę za bardzo efektu po użyciu, zatem nie będę się rozpisywał. Wbrew pozorom słabo się go aplikuje. 

Następnym razem muszę porównać Elixira do Reloada 😄 Głupi nie wpadłem na to w trakcie smalcowania. 

 

Co do samej aplikacji Elixira, bałem się, że będzie tak jak z Reload( 2 ściery, aplikator gąbkowy z fibry i woda zdemi), ale po jednym panelu już się dogadaliśmy i aplikator z fibry plus ściera załatwiła temat. mała ilość środka, szybkie rozprowadzenie w jednym kierunku Elixira, od razu delikatne wcieranko fibrą i odczekanie chwilę. Zauważyłem, że kluczowe jest pierwsze szybkie dotarcie i nie ma co się przejmować mazami-  później wyparowują 😄 ( chyba) 

Mało mam zdjęć wozu, wrzucam foto po Aqua booster( foto kręcone  na suwakach więc nie ma co się zachwycać) by pokazać na czym leży. Zdjęcia z porównania produktów zrobię w następny weekend. Robię 4-5 tys miesięcznie więc to będzie szybka próba😄 

9ABE0FB6-04E9-45CE-8E46-6174DC8A9F81.JPEG.6315a06275f27ff46bdecfe7a10691c2.JPEG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na dzień dzisiejszy przy przebiegu ok 3500 km Elixira praktycznie nie ma. w międzyczasie 3 mycia na dwa wiadra i sporo bezdotyków na BP 🙂 Aqua coating booster więcej wytrzymała( ale też miała łatwiej z racji pory roku-lato ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Elixira aplikowałem w miniony weekend, korzystając z rad czyli nie wstrząsałem butlą zbyt intensywnie, a do docierania poszła fibra o mniejszej gramaturze. Nakładanie bardzo przyjemne, nawet na miejscami wilgotny lakier. Look konkretny na ciemno szarym lakierze.
Przyciemnienie jest bardzo wyraźne i chociaż zaraz po aplikacji lakier wydawał się lekko przygaszony to po pewnym czasie, jak wyszło slońce pokazał swoje prawdziwe oblicze.
Poniżej wrzucam zdjecia z wczoraj, w nocy strasznie lało, samjchód był cały w kroplach. Zdjęcie jest zrobione po przejechaniu ok 1 km w ruchu miejskim. Dach jak widać prawie całkowicie osuszony. Jak podjechałem pod pracę, samochód był prawie suchy. Zrzut wody naprawdę konkretny. Na moim lakierze, wydaje mi się, że Elixir prezentuje się minimalnie gorzej od Prostaff WG, a przy tym na pewno inaczej;) Bedę korzystał na zmianę.5319468bd9dcb90792296509aa9b62b5.jpg2ebf9acef5f71d1e954b60294f2946a6.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja Elixira nakładam na szmatkę na początku, potem już tylko na lakier i rozsmarowuje zwykłym Gentlemanem od WS (mniej puszystą stroną), a docieram Princem również od WS i cały samochód zajmuje mi jakieś 15-20 minut. Może wynik nie rewelacyjny, ale "detailingiem" zaczynam się dopiero bawić od niecałych 2 miesięcy, więc trochę wprawy jeszcze mi brakuje. Grunt, że efekt jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja osobiscie jade na dwie fibry z Elixiremi Reloaderem, na jedna robie dwa strzały na początek i  rozporwadzam po panelu po czym drugą fibrą dopolerowuje i jakoś nigdy problemów nie mialem 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 00:00, Domel napisał:

Mam problemy z aplikacją i docieraniem Elixir'a na czarnym. Straszne mazy wychodziły ale rozgryzłem go taką metodą 🙂

 

 

Myślałem nad zakupel Elixira na moją czarną perłę.

Ale jak czytam że taki zawodnik jak Domel ma kłopot z aplikacją to odpuszczam. Twoja metoda jest spoko, ale moim zdaniem produkt płynny wymaga pomiziania 2-3 razy w tym samym miejscu, żeby wszedł porządnie i dokładnie. Jak mam robić aplikacyjną aptekę QD/QW to wolę inne produkty 🙂 Są twarde woski, które dają fajny efekt na kilkanaście tygodni i banalnie się je aplikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Syrio napisał:

Myślałem nad zakupel Elixira na moją czarną perłę.

Kwestia lakieru. Wiele osób Ci powie że no problem, ale na tym lakierze widać mazy bez leda. To tylko metoda którą ja się bawie na tym lakierze. Może komuś się przyda jeśli ma podobny problem.

Kup albo pożycz od kogoś i sprawdź u siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Eh.. ciężkie bywaja początki 😉

Gdybym wcześniej trafił na wątek to bym wiedział, że bywa, że cieknie, a tak to nauka poszła... w torbę i fibry:

20200701_212950.jpg.7b32c05a04ba8a869a5f362d56c4e97a.jpg

Nie mniej, produkt bardzo fajny. Używany na Fusso F7 wydaje mi się, że bardzo wspomaga sliskosc, utrzymanie czystości - zmywanie "prezentów" z lakieru (gołębie, soki z drzew, itd).

Aplikacja WS Gentleman Basic bezproblemowo, dwie fibry na cale auto.

Pozdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka podejść i w końcu nauczyłem się go aplikować i bardzo go polubiłem! Aplikacja jak [mention]Domel [/mention] czyli 2 strzały na gładka microfibre i aplikacje na panel i szybkie dotarcie puszysta microfibra. Bez smug, świetny look!
...ale

Przy docieraniu przepotwornie elektryzuje się lakier i zostaje cały w klaczkach!:( docierałem zarówno czysta Gentelman jak i 600GSM od ADBL.

4639d3dfbfc9722f098cd2354de38d62.jpg
719b61b5b012dae608efdf77cf91d93e.jpg
03ed64be17d480077c44bc911fbacdb9.jpg

Jakaś rada na to? Cały lakier w tych klaczkach które psują cały efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.