Skocz do zawartości

CarPro EliXir


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

@Szpako99 miałem mały testerek elixira. Na srebrnym hmm tak jakby przytłumił połysk, zaś już na szarym zrobił fajną robotę. Do jasnego auta bym Ci go nie polecił 🙂

Do srebrnego spróbuj Prostaff Water Gold/Funky Witch Botox/Tac System Shinee Wax 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpako99 też raczej nie polecę do jasnego. CC water gold wygląda dużo lepiej. SSW robi świetną robotę na jasnym niestety do pierwszego mycia moim zdaniem. Mówię o luku bo wodę oczywiście bije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Speedy69 napisał:

@Szpako99 miałem mały testerek elixira. Na srebrnym hmm tak jakby przytłumił połysk, zaś już na szarym zrobił fajną robotę. Do jasnego auta bym Ci go nie polecił 🙂

Do srebrnego spróbuj Prostaff Water Gold/Funky Witch Botox/Tac System Shinee Wax 👍

 

To chyba z tych trzech jednak prostaff. Bardzo zależy mi na mocną ochronę ze względu na brak czasu.

 

17 minut temu, analyzator napisał:

@Szpako99 też raczej nie polecę do jasnego. CC water gold wygląda dużo lepiej. SSW robi świetną robotę na jasnym niestety do pierwszego mycia moim zdaniem. Mówię o luku bo wodę oczywiście bije.

Hmm... Nigdy nie zwróciłem na to uwagi, ale może dlatego brakowało mi tego czegoś w ssw. 

A może bsd + reload? Widziałem że robił ktoś taką mieszankę na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Strus napisał:

Water Gold mocnej ochrony Ci nie da. W zasadzie żaden QD ochrony Ci nie da. 
w sprzyjających warunkach WG poleży 4-5 tygodni. Ale to nie jest ochrona. 

Bsd czy ssw u mnie spokojnie miesiąc polezy, więc celuję właśnie w takie qd/qw.

 

Niestety, ze względu na brak czasu nie mogę pozwolić sobie na przygotowanie lakieru tak jakbym sobie tego życzył i położyć twardy wosk. Leży u mnie fusso od 2 lat i w zasadzie raz użyłem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpako99 jak szukasz takiego superszybkiego spray sealanta to weź turtla o którym pisałem wcześniej. Trwałość powyżej SSW bsd. Look specyficzny. Sam ocenisz. Potem możesz sobie po nim water goldem psikać przez kilka miesięcy. Na necie są testy wytrzymałości chyba nic go jeszcze nie pobiło.

tak zupełnie serio to dobrze byłoby przynajmniej raz na rok oczyścić lakier i położyć fusiaka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator  o którym dokładnie żółwiu mówisz? 
czasem potrzebuję coś szybkiego z jakimś tam lookiem i trwałością do 3 miesięcy. 
nada się ?

Choć leci już do mnie BeadWax który spełnia powyższe wymagania to jednak może bym się skusił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

@analyzator  o którym dokładnie żółwiu mówisz? 
czasem potrzebuję coś szybkiego z jakimś tam lookiem i trwałością do 3 miesięcy. 
nada się ?

Choć leci już do mnie BeadWax który spełnia powyższe wymagania to jednak może bym się skusił

Tutaj prawdopodobnie chodzi o Turtle Wax Ice. Chyba kupię po obejrzeniu testów na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus @Szpako99 ice syntetyczny wosk hydrofobowy.

U mnie bomba ale przelałem ledwo butelkę. Z @Bapko rozmawialiśmy trochę i miał problemy z aplikacją.

Dokładnie! Probowalem na kilku autach i aplikacja i docieranie straaasznie tępo szło... ostatnio natomiast spróbowałem na mokry lakier przy osuszaniu i poszło miodzio tak ze jako wspomagacz osuszania jak najbardziej!

 

Z tym ze nie wiem jak z trwałością przy takiej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest ma forum wątek o tym żółwiu i prawie wszystkie opinie że jednak on nie ma żadnej trwałości. Tak jak to w końcu jest? 

Szukam czegoś trwałego do srebrnego auta. Mam fusso ale będę robić dekontaminację pełną pewnie w październiku i nakładać go przed zimą a teraz myślałem o carpro elixir z tego wątku albo ssw. Elixir lepiej przyciemnia ale czy będzie to widoczne na srebrnym aucie? Robię 3-4k km miesięcznie I fajnie jakby coś chociaż z miesiąc poleżało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus przyjemnie śliski. Zdejmuje water spoty. Nie ciągnie brudu jak ssw a pokusilbym się o stwierdzenie że bardzo ładnie utrzymuje czystość. Ssw nie lubię za tępotę, ciągnięcie brudu, look powiedziałbym że piękny plastik ale do pierwszego mycia które jest szybko bo łapie brud jak p... 😉 Psikalem go na połowę szyby na próbę. Różnica noc i dzień 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochen  sprawa z wprowadzeniem do sprzedaży się przedłuża. Produkt jest gotowy ale jest spory poślizg czasowy. Nie znam obecnie daty pojawienia się go na rynku. Także cierpliwości. 
Mi wpadło jeszcze kilkadziesiąt ml do zabawy od producenta ale sam czekam na    ceny i wejście produktu do handlu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Godzinę temu, Strus napisał:

@9452130 nie bardzo rozumiem - masz Fusso i szukasz czegoś trwałego ? 
 

Mam ale będę zajmować się lakierem na zimę tak na poważnie. Mam 2 pary drzwi i zderzak do wymiany / malowania i nie chce mi się robić korekty na nich. Dopiero jak założę nowe części to na starych potrenuję i dopiero zrobię całe auto i nałożę wosk. A teraz szukam rozwiązania na bliższy czas plus na inne auta w przyszłości. Stoją pod domem 4 i nie ma czasu na wszystkie. A fajnie było by raz na jakiś czas posmarować czyś i żeby się trochę trzymało. QD używałem różnych i coś tego typu szukam. Jednak większość trzyma się za krótko 😕 Fajnie wspominam QD1 bo klapa prawie płaska w sedanie była tak śliska że wszystko z niej zjeżdżało. RRC nie dawał rady wcale. Soft 99 bazooka całkiem fajnie się sprawuje. SG icy ceramic detailer zamiast kropelek robi tafle co mi nie siada więc go oddałem. 

 

Godzinę temu, analyzator napisał:

@9452130 to nie ten turtle.

Kładź fusso a turtlem możesz podbijać po myciu. Ssw olej.

Położę po korekcie dopiero, a póki co szukam czegoś innego. 

Znalazłem dwa niby różne ale opis jest taki sam w obu przypadkach. 
image.png.1b2fef96779db05bda59be67e4c5aec5.png image.png.d952e431a5e63f77c0d90f0253ea6266.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Tak trochę poczytałem trochę opinii więc chcę się upewnić. Co będzie najtrwalsze? Elixir, żółwik ice, BSD a może K2 spectrum pro bo widzę też dobre opinie o nim na forum. W sumie może być też coś droższego jak będzie znacznie lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.