Skocz do zawartości

CarPro EliXir


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

Mały edit do mojego testu 🙂 

Przy normalnej temperaturze dociera i rozprowadza się bez najmniejszych problemów, nie jest tępy. 

edit:

Zdjęcie w słońcu-jest dobrze. Przyciemnienie pierwsza klasa. 

IMG-4614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1419 Mogę, jak znajdę czas to wrzucę dla Ciebie 50/50.

Tymczasem mała aktualizacja, informacja co do maski testowej i Elixira na niej. 

Przypomnę : nakładany 11.02.2019. Raz może umyta ręcznie maska. Tak leży w deszczu, śniegu, słońcu, waterspoty. Jest brudna. 

 

Taki widok po 6 tyg po deszczu

IMG_20190326_064809.jpg.cd228b703f33f35c71f293690aabcb5c.jpgIMG_20190326_064831.jpg.25abe6bb3b80018a7e36e3016e7446ea.jpg

Kropeki super nie są, ale widać że leży. Po reszcie QD śladu nie ma. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bawiłem się wczoraj elixirem i ssw.  Oba bardzo fajne. Elixir na czerwonym uni na pomiar oczny trochę mniejszy połysk. Nie "rozbija" tak światła na lakierze. Odbicie jest bardziej punktowe. Moje pierwsze spotkanie z produktami więc jest to bardzo na gorąco 😉 Elixir łatwiej się aplikuje i nie jest bardzo wymagający - wciąż wymaga przetarcia po raz drugi i chociaż poradziłem sobie jedną fibrą to nie polecam. SSW ma nazwie wax  i tego się trzymajmy. Wymaga uwagi i usunięcia mazów. Bardzo duża jest różnica w śliskości. Zarówno SSW jaki QW od adbl nie są pod palcem specjalnie śliskie. Elixir wręcz odwrotnie -  na aucie sprawia wrażenie masełka. Bardzo przyjemne. Oba produkty są super i zupełnie nie dziwi mnie "hype". Oba mają być trwałe i oferują fajne hydro. Bomba.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

Chyba nie używałeś tego samego SSW co wszyscy

Świeżutkie SSW. Bardzo fajny wynalazek i to co powyżej to moje doświadczenie. To nie jest quick detailer i na uni (czerwony i czarny w moim przypadku) trzeba za nim chodzić. Podobno QW też sie łatwo aplikuje - mam inne doświadczenia. Może taki lakier. Może technika i powinienem pracować mniejszymi kawałkami. Na szczęście nie przysycha na twardo i mazy można zetrzeć kilkoma ruchami fiberki. Różnica w śliskości pod ręką jest ogromna na korzyść elixira.

Oba na próbę psiknąłem na fronty w kuchni - akrylowe. Łatwiej się aplikowały niż na lakierze. Wrażenia podobne.

Zobaczę jeszcze w innym oświetleniu ale przyciemnianie na moje oko minimalny plusik dla Elixira. Mam test spot na czarnym uni i czerwonym.

Na tą chwilę moim faworytem jest Elixir, potem ssw, potem qw. Wszystkie produkty są dobre. QW np u mnie na masce leży na resztce fusso jak głupie i w pełni rozumiem, że może być czyimś faworytem.

Łatwo to się aplikuje taka fukupika - psikasz, przelatujesz od tak fibrą. Sama się wyrówna i usieciuje bez najmniejszego śladu. Przelatujesz cały element nawet wilgotną w produkcie fibrą i jest okej. Możesz przelecieć całe auto jedną fibrą 40/40 320.

Produkt już jest trochę na rynku - jakie jest wasze doświadczenie z realną trwałością elixira? Nie przetestuję przed zimą bo na tą chwilę jest skromny plan na mega look - strip i swissvax. Nałożyłem od tak bo auto się umyło i mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łatwości ssw - trochę się nie zgodzę. 

Mam u siebie czerwone uni i testowałem już wiele qd czy qw. Większość się maże i trzeba docierać. Ssw również. 

Dopiero EliXir u mnie jest prawie bezproblemowy. 

Lakier to 25 letni hellrot z palety bmw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogarniam tego elixira, u mnie na czarnym metalicu robią się mazy, smugi i dotrzeć tego nie idzie. Czy to 10 stopni czy w granicach 18 natychmiast odparowuje pozostawiając kwiatki. Pierwszy raz dawałem na bogato i myślałem że przez to, ale wczoraj robiłem psik na fibrę i to połowę skoku atomizera i nadal lipa. SSW przy tym to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmienic technikę,od kiedy zamieniłem mikrofibre aplikatorem microfibrowym którym rozprowadzam produkt i dopiero wtedy wykańczam mikrofibra wszelkie problemy z mazaniem,smugami itp. odeszly w niepamięć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele i ja sie swoimi wrazeniemi co do Elixira 😉 Zaczne od minusow,trigger od razu do wymiany,bardzo trudno nim regulować,wrecz niemożliwe co utrudnia aplikacje bo leje za duzo,drugie to sama aplikacja 🤔 nie nalezy raczej do typu user friendly co juz dawno mi sie nie zdarzalo z produktami typu spraj,czesciowo utrudnione przez warunki meteo i wyzej wspominany fatalny trigger,ale powiedziałbym ze da sie nad tym zapanować dozując mniejsza ilość produktu,robiac mniejsze panele i nie zwlekajac zbytnio z polerowaniem do ktorego mysle lepiej sie nada mf z krótkim włosiem.Efekt calkiem sobie,nawet lepiej niz dobrze 🤩 Nie widze moze połysku a la SSW czy tez efektu wet look a la SG MD ale fajny efekt oblania szklem z dosc wyraźnym przyciemnieniem 

Nie wiem czy widac na zdjęciu ale na zywo widac efekt przyciemnienia(po lewej stronie maski) 

20190514_174831.jpg.8c7a18767578f3ec16bf5d2e850e79d8.jpg20190514_180418.jpg.c421579f932aaee9072ed4c3a5d47879.jpg20190514_182112.jpg.c5f1e155be4488a2c2caea4a9d424268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i mam wiele qd : water golda, qd1, ssw, morning dew nową i starą formułę, BSD, hypnotic icon, botox, cheetahs od good stuff, OSD qd i z żadnym nie miałem tylu problemów co z tym cholernym elixirem. Czy ciepło czy zimno, czy mokro czy sucho ciągnie się i robi straszne mazy które ciężko dotrzeć.Uzywam go tylko do felg bo na lakier nie mam cierpliwości. 

 

IMG_20190302_160257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że jest spora różnica między temperatura otoczenia a temperatura panelu.

Kiedyś z ciekawości kładłem SSW w uwaga 6°C. Słoneczny dzień jakoś połowa kwietnia. Panel był tak nagrzany że nie szło polozyc SSW 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chyba z 30 wszelakich qd nakladalem i tak jak z tym sie jeszcze nie namaczylem,warunki nie byly idealne owszem ale inne qd/qw w podobnych warunkach nie sprawialy takich problemow,mam nadzieje ze wymiana triggera pomoze bo od ten car pro jest beznadziejny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maciek-drummer napisał:

A miałem kupić ten Elixir. Odpuszczam... 😋

Efekt wynagradza 😉 a mysle ze jak sie dopracuje nieco sposob jego aplikacji to bedzie dobrze,troche sie zbytnio rozleniwilem z innymi qd 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzechu23 napisał:

Bo taka właśnie jest (i powinna być) idea QD. W sensie czill 😉 

Czy powinna to juz rynek decyduje,my prawdziwi pasjonaci mamy taka koncepcje QD ale zwykli klienci maja inne wymagania wiec producenci sie dostosowuja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Czy powinna to juz rynek decyduje,my prawdziwi pasjonaci mamy taka koncepcje QD ale zwykli klienci maja inne wymagania wiec producenci sie dostosowuja 😉

My sobie sami ta koncepcje stworzyliśmy i trochę ja naciagnelismy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.