Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Streat napisał:

@Krzysiek71 na pewno wymyjh, 3d One jest bardzo uniwersalna pasta ale pamietaj że lakiery hondy sa bardzo miekkie. Ja u siebie one stepa robiłem miekkim padem i menzerna 3500 

Tak wiem,że lakier jest miękki. Planuję zacząć żółtym NAT i zobaczyć  w którą stronę podążać. W ubiegłym roku zrobiłem całą  UC + pad tricolor . Zajęło mi to trzy popołudnia nie licząc przygotowania  łącznie z glinkowaniem. Co prawda lakier fajnie odżył,ale żeby moje ręce umiały mówić to bym dostał za swoje. Dlatego po tym zdecydowałem zakupić sprzęt,czytać,oglądać i wreszcie na wiosnę spróbować  samemu. Mam do testów maskę od mazdy 6 zniszczoną strasznie i już pierwsze próby były UC i menzerną 3w1. Po tym jak zobaczyłem różnicę tym bardziej nabrałem wiary,że się da. Nie mogłem się zdecydować jaką pastę wybrać i trafiłem na ten wątek,a że chciałbym zrobić to w jednym podejściu to wezmę chyba 3D one i będę kombinował z padami. Na  forum widziałem civica robionego menzerną 400 w jednym etapie i bez hologramów. Najbardziej to właśnie boję się tych hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Streat napisał:

@Krzysiek71 no to ja robiłem dwie hondy i obie miekki pad i do tego menzerna 3500 bo tylko ona pozostawiała lakier bez hologramów 

Kurde tak mi się zdawało,że to ty,ale jeszcze ktoś inny robił czerwone ufo białym Natem i 400 bo żółty NAT i 2500 nie dawały rady.

Myślę,że jednak spróbuję 3D one. Chyba,że AAT 502 albo ACA 520. Już sam zgłupiałem. Jak to mówią pierwsza myśl najlepsza,a pierwsza była 3D one. Ktoś w tym wątku robił Accorda i był zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sparco0 napisał:

Ja robiłam 3d one zarówno one step w ufo (nh701m) jak i 2step w ep3(b92p) oraz w 2 lexach i Infiniti z tych miękkich lakierów. Spoko pasta, moc i wykończenie sobie padem wyregulujesz.

Ja mam też b92p i dlatego najbardziej obawiam się wykończenia. Najbardziej byłbym zadowolony jakby wyszedł one step.ShiningCar też polecał mi 3D one i nawet zakup flexipads Pro wool,ale to chyba za ostro,chociaż mam go w koszyku.  A czego używałeś do wymywania past?

Najgorsze to są początki, dlatego tyle wątpliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 fajnie ta czarna honda Ci wyszła.

Od razu zaczynałeś niebieskim Natem? Czy faktycznie lakier potrzebował jeszcze wykończenia czarnym?

Kupuję w takim razie 3d one i do roboty. Jak coś to mam jeszcze citroena C2 też czarny tyle, że tu to trzeba będzie zacząć białym Natem,albo flexipads Pro wool i pewnie miękkim wykończyć.

29 minut temu, sparco0 napisał:

@Krzysiek71

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od żółtego i nie byłem zadowolony, dlatego wleciał niebieski co by przyspieszyć pracę i cięcie, bo stan wyjściowy był kaszanka. Musiałem zrobić podejście z miękkim padem, bo były holosy po rotacji. Potem dokupiłem rollera 9mm i z żółtym natem/supershine elegancko wyszedł one step na lexie rx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Haimon kombinacja 3D ACA500 plus ACA520, powinna spisać się lepiej niż solo 3D One.

Masz przede wszytskim, dwie bardzo dobre pasty, cutting plus polishing/finishing. Kwestia dobrania pada i powinno wyjść super.

3D One to również bardzo dobra i uniwersalna pasta, ale może być tak, że potrzeba będzie mocniejszego cięcia (ACA500) bo o resztę w jej przypadku nie ma się co martwić.

Jeśli sporo polerujesz to 3D One jest świetnym uzupełnieniem tego systemu, jako osobna pasta lub w mixach z poszczególnymi pastami.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.03.2021 o 09:10, ShiningCar napisał:

@Haimon kombinacja 3D ACA500 plus ACA520, powinna spisać się lepiej niż solo 3D One.

Masz przede wszytskim, dwie bardzo dobre pasty, cutting plus polishing/finishing. Kwestia dobrania pada i powinno wyjść super.

3D One to również bardzo dobra i uniwersalna pasta, ale może być tak, że potrzeba będzie mocniejszego cięcia (ACA500) bo o resztę w jej przypadku nie ma się co martwić.

Jeśli sporo polerujesz to 3D One jest świetnym uzupełnieniem tego systemu, jako osobna pasta lub w mixach z poszczególnymi pastami.

Hej, kojarzysz może-  3D one, występują 2 wersje - Car Care HD Speed oraz Car Care One Hybrid. Widzę, że rożnią się one gradacją ziarna - pierwsze ma 400, drugie 425. Czy czymś jeszcze poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut 400 (One) i 425 (Speed) to wewnętrzna numeracja produktów producenta.

One to hybryda past cutting/polishing/finishing, jest mocniejsza niż Speed i bardziej uniwersalna, możesz ją użyć zarówno z futrem jak i miękką gąbką wykończeniową i z każdą zrobi dobrą robotę.

Speed zawiera w sobie wosk, jest słabsza niż One, ale lakier może wyglądać nieco lepiej (połysk).

Patrząc na to, że Speed to pasta 3in1, sporo potrafi, również z twardszymi gąbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior zgadza się, od niedawna do asortymentu dołączyła ACA510. Jest mocniejsza od ACA500, szczególnie na klasycznych gąbkach/twardszych lakierach.

Praca jak w przypadku ACA500 bardzo przyjemna, mało pyli, łatwo się dociera, minimalnie grzeje powierzchnię.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut, One raczej nie ma tendencji do zapychania padów ale oczywiście dobrze jest to co jakiś czas zrobić. Plus taki, że nie trzeba wysiłku by to zrobić.

Pylenie jest znikome lub wcale go nie ma.

Obroty zależą od tego co chciałbyś zrobić i jakim padem, cutting/polishing >4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
58 minut temu, wojtecki napisał:

Kto podpowie jakie pasty z systemu 3d warto wziąć na testy ? coś do cutingu i onestepa. 

ACA501, ONE  - choć może się okazać, że ta druga pasta spełni od razu Twoje wszystkie oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.