Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Streat napisał:

@alexander.p to 3d one na pewno Ci się spodoba 😁 ogólnie pasta mega prosta i dająca duża frajdy. Osobiście byłem sceptyczny na początku do niej ale jak tylko zrobiłem jeden panel to się zakochałem 🥰

Przerobiłem po setce 500 i520 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 20:39, zeea napisał:

Panowie wiem, że musze kupić 3D one do 1etapowej korekty, ale jak sie trafia cieższy przypadek to aca 510 bedzie odpowiednia? I pytanie co po niej zostaje, tzn. czy 3d one to kolejny krok czy moze np essence ogarnie balagan po aca510? 

Już opisywałem wcześniej...w zeszłym roku robiłem dwuetapówkę na bmw e46 coupe. 3d aca 510 i na finisz wleciała 3d one z żółtym padem nata. Świetnie wykańcza. Z ciekawości zrobiłem 50/50 i druga część manzerna m400 i na wykończenie m3800 z czerwonym natem. Nie widzę różnicy. 3d one to naprawdę fajny produkt to lekkiego one stepa i na finisz. Must have w moim arsenale.

W dniu 1.04.2022 o 20:47, alexander.p napisał:

Pany, a czy ta pasta 3D ONE będzie dobra dla onestep do mojego BMW ? 🙂

Nie widzę jakie masz bmw , ale na wspomnianym już w tym dziale e46 granatowy metalik była za słaba ( w połączeniu z niebieskim lub białym natem- nic mocniejszego nie miałem pod ręką ). Do one stepa na e46 wybrałbym pewnie m400 tylko pytanie co tym one stepem chcesz ściągnąć/ zrobić. No ale yarisa srebrny metalik z 2013 ogarnęła rewelacyjnie. Robiłem teściowi przed sprzedażą i chyba wyszło za dobrze bo ludzie mocno oglądali, podejrzany był im ten połysk.😀. Aurisa w srebrnym metaliku z paroma grubasami też pięknie ogarnęła w jednym kroku.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do zrobienia polerkę w Saabie 9-5 1999r lakier Midnight Blue 257. 

Czy kombinacja ACA 510 z  ZviZZer “Doodle” Wool-Pad a po niej 3D ONE lub ACA 520 z padami NAT niebieskim, czerwonym dadzą radę? 

Polerka evoxa hdf 12. 

Samochód ma dość zajechany lakier, jednak zlaniu wody nie widać żadnych rys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Was pasta ACA 520 również zaskoczyła siłą cięcia, ale niekoniecznie jakością wykończenia? Robię korektę na Focusie mk3, lakier raczej miękki i ta pasta na Flexie PXE + 4cr żółty wycina znacznie lepiej niż kombinacja RoyalPads OneStep + Sonax Cut&Finish, natomiast zostawia przymglenie, a miejscami miałem wrażenie że również holsy. W sumie na innym lakierze na testowym błotniku jakość wykończenia na tej paście też była daleka od tego czego oczekiwałem po paście finishowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slade00 używałeś miękkiej gąbki? ACA520 fajnie układa się do lakierów, kwestia dobrania pada/ilości pasty/wypracowania.

Taka ciekawostka, 3D ma w swojej ofercie czarny miękki pad wykończeniowy, nacinany # (podobny jest Booski Quadra Pad) i po jego użyciu z ACA520, niektóre lakiery w średnim stanie, poddają się rewelcyjnie tzw. one stepom.

Nie bez przyczyny system polerski 3D jest przez wielu, globalnie oceniany jako najbardziej uniwersalny system polerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żółta gąbka od 4cr, innych nie próbowałem na tym lakierze gdyż nie chciałem rezygnować z komfortu pracy, prowadzenia jakie dają te pady. Na testowym błotniku (inny lakier) pasta też słabo wykańczała, na miękkim, niebieskim padzie od SuperShine zostawiała gorsze wykończenie od AAT 502 (na tym samym padzie), czy ex 04-06 na żółtym 4cr. Ogólnie do tej pory takie zdanie mi się na jej temat wyrobiło: zaskakująco mocno tnie jak na paste wykończeniowa, natomiast słabo wykańcza. Zobaczymy jak będzie na innych lakierach. 

Na ten moment jakbym robił finish i nie chciałbym się martwić o holsy podczas pracy, to zdecydowanie poszedłbym w AAT 502, super wykańcza, super się dociera, niestety na lakierze Focusa mk3 się roluje. Czyżby sticky paint? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACA520 to uniwersalna pasta, Polishing/Finishing i tak jak pisałem wyżej, jeśli lakier jest problematyczny trzeba kombinacji i będzie dobrze 🙂

3D Final Touch/Spray Detailer, jako impreganat, również może okazać się  pomocny.

Wklejka (mam nadzieję, że jeszcze nie było).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, CarlosBlack napisał:

jak o mój lakier chodzi to 4-5. zgadnij jakie mam DA i jaki lakier 😉 

Zapomniałem dopisać, chodzi mi o twardsze lakiery np. Audi, BMW, Volvo. Wiem, że na DA 9mm cudów nie zrobię ale chciałbym zrobić max co się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, chciałbym odświeżyć lakier w Maździe 6 GH, kolor biała perła. Pierwszy raz użyję do tego celu polerkę DA, Meec Tools 720W z juli i zastanawiam się, czy wykorzystać jak dotychczas (ręcznie) "Meguiars Ultimate Compound", czy spróbować tym razem z "3D Car Care One Hybrid Compound&Polish"? Według np. poniższego porównania pasty spisują się podobnie.

 

Gdzieś tutaj na forum doczytałem także, że 3D One można przejechać w pierwszym kroku, a do wykończenia użyć pastę "CarPro Reflect Super Fine" by jeszcze podbić refleks. Miałoby to sens w przypadku białej perły czy to niepotrzebna, dodatkowa robota? Dodam, że po polerce mam do nałożenia wosk "Soft99 Fusso Coat 12 months Light Colour", a na koniec QD-ek "Prostaff CC Water Gold".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@stacky 3D One to bardzo uniwersalna pasta i przy białym kolorze wystarczy że przelecisz auto w jednym etapie 🙂 reflect to pasta finishowa mozesz sobie zrobic małe porównanie ale z doświedczenia wiem że przy białych lakierach wiekszej roznicy nie zauwazysz 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę moje amatorskie oko, pewnie będzie tak jak mówisz. 😉 Dziękuję za odpowiedź. 

A jeśli chodzi o używanie polerki, znalazłem wcześniej na forum niżej podane wskazówki. Rozumiem, że przez cały czas wykorzystujemy ten sam pad, czy jak już np. wykańczamy to zmieniamy z żółtego średniego na czerwony średnio-miękki czy nawet czarny-miękki?

Cytat

zwykle na DA pracuje na biegach 3-5, rozprowadzasz paste na 1-2, wskakujesz na 4-5 i pozniej jak juz konczysz zmniejszasz na 3-4 i robisz szybki przejazd aby wyciągnąć jaknajlepszy efekt

Cytat

poczatek na drugim biegu, nastepne trzy przejazdy na 3-4 biegu, ostatni przebieg na 3 biegu

 

Przed nałożeniem wosku na 3D One trzeba przelecieć lakier np. "Garage Scan Inspection"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stacky zrób one step 3D One na padzie polish lub finish (zależnie od stanu lakieru). Potrzebę drugiego etapu ocenić możesz sobie na jednym panelu, ale przy tym kolorze może się okazać mało wnoszącym wysiłkiem.

Jeżeli później wjeżdża Fusso, to odtłuść panele dokładnie IPA (>25%) lub jakimś panel prep'em. Fusso lubi mieć jałowo.

QD odpuść sobie na jakiś czas- naciesz się lookiem świeżutkiego sealantu.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siema, właśnie poleruję swojego Accord VII w ciemnym kolorze dark mocca. Maszyna DA Hamron z Juli i pady od NAT'a czarne, czerwone, żółte i niebieskie. Mam pastę 3D CC AAT 502 i 3D CC ONE Hybrid i niestety ale mam problemy.
1. AAT 502 bardzo wysusza mi się na lakierze z czarnym i czerwonym padem i mam problem z dotarciem fibrą. Impregnuję pada, 3 groszki, rozprowadzam na panelu (4x4) na 2 biegu i następnie 3 powolne przejazdy na 4-5 biegu (3 wypracowania pasty) i na koniec szybki przejazd na 3 biegu. 
2. 3D ONE wydaje mi się tłusta. To samo jak wyżej czerwonym lub żółty NAT, impregnacja 3 groszki, rozprowadzenie na 2 biegu na panelu (4x4) i następnie 3-4 powolne przejazdy na 5 biegu i ostatni na 3 biegu szybszy, Po pracy pasta na lakierze dalej tłusta i również trudno się dociera. 
Pasty docieram bez wipe outa, fibrami z bardzo krótkim włosiem. 
Czy dobrze pracuje z pastami, czy powinienem coś zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość pasty to kwestia indywidualna, wypracowanie jej również. Z ich docieraniem nie powinno być żadnego problemu.

Spróbuj dołożyć 502 i One lepiej wypracować (być może szybciej).

Pasty 3D możesz też miksować, są ze sobą kompatybilne.

Jeśli masz jakiś czysty QD, typu 3D Final Touch to rownież możesz go użyć podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.