Jump to content

Haimon

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Haimon

Informacje

 • Imię
  Marek
 • Województwo
  Lubelskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, co będzie lepszą opcją nastawiając się na twarde lakiery, (np. bmw, mercedes), zestaw 500+520 czy poradzę sobie ONE HYBRID COMPOUND&POLISH ? Pady to B&S Uro-Fiber / HC 2 face fiber i jakiś średni finish.
 2. Siemanko, czy na wnętrza felg w tym stanie jest sens kłaść powłokę ? T&G już tego nie rusza, TUGA cały czas w tym miejscu barwi ale nie schodzi, zdaje się że to ubytki w lakierze.
 3. @kerad same here, tracking wskazuje że od miesiąca w PL ...to chyba nie nastawiam się że dotrą.
 4. @Zmienolej Podpowiesz coś do BMW z silnikiem m545b30 ? Przez serwis LL niestety dość zasyfiony Planuje zrobić kilka przyśpieszonych wymian na tańszym oleju z dodatkiem AR2300 a później przejść na docelowy olej i tu mam dwa typy: RAVENOL HCS 5w40 vs RAVENOL TURBO VST 5W40
 5. zanim zabrałem się za cięcie sprawdzałem grubość powłoki Dzięki za rady, spróbuje bardziej agresywnej kombinacji pasta+pad. Byłem przekonany że M1000 to odpowiednik FG400
 6. @alexander.p hmm przerobiłem na tej maszynie już kilka aut, m.in. czarne a4 b5 które też ma opinię twardego lakieru, technika chyba poprawna ...chyba A zmiana pada na MF ?
 7. zapomniałem rotacja, zakres obrotów w jakim pracowałem to około 800-2200 @BiałyGTi wydawało mi się że Menzerna 1000 jest już mocno tnącą pastą, megs UC będzie lepszy ?
 8. Witajcie, pacjent BMW e39, przy kombinacji menzerna 1000 + biały bad NATa nie poddają się nawet swirle. Lakier nabrał połysku oksydacja zniwelowana ale wycięcie rys znikome. Zmieniać pastę czy ten zawodnik potrzebuje futra ? o.O
 9. Pytanie czy na wnętrza felg w takim stanie jest sens kłaść dluxa ? Ewentualnie czym to doczyścić lepiej używałem TUGI i Nielsena T&G jednak to jest już maks co mogę wyciągnąć tymi środkami.
 10. Cześć, co lepiej na szybko przed zimą ? (nie wyrobię się z pełną korektą chodzi tylko o możliwie trwałe zabezpieczenie na zimę) mam do dyspozycji : 1. Carpro Essence 2. Menzerna 2500 / IPA / Sonax PNS ?
 11. Do tej pory zaopatrywałem się w losowych miejscach, do Was przekonały mnie dobrze uporządkowane kategorie w sklepie www. Przy problemie z dostępnością pada szybki telefon i sprawa załatwiona w 10 min. Propsy za mega sprawną i szybka obsługę, raczej już tutaj zostanę Zamówienie 3683 złożone wczoraj - właśnie dotarło dzięki :-)
 12. No właśnie, nie wiem czy to możliwe aby FG500 dała wypracować się tak idealnie, ale jadąc średnim padem metodą zenitu SF4000 nie miała już co robić. Przy tym miałem ogromne problemy żeby wypracować tą pastę do końca, nie wiem co robiłem nie tak ?
 13. Witajcie, mam pytanie odnośnie past menzerna, pracowałem już z nimi, ale wraz z nabytą wiedzą torchę się już pogubiłem Z tego co wiem w tych pastach w raz z wypracowaniem następuje rozpad cząsteczek ściernych czyli na początku pasta zbiera więcej na koniec mniej. Czy w związku z tym nadal należy stosować metodę zenitu? Czy mogę stopniowo zwiększać obroty i nie schodzić już na mniejsze ponownie? Niestety przeoczyłem jedną butelkę i przezimowała w garażu nadaje się już tylko na śmietnik? Jest tutaj tak ogromna baza wiedzy że zaczynam się gubić już w prostych czynnościach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.