Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wy to jacyś dziwni jesteście - ktoś was dyma robiąc 16 quick detailer różniący się kolorem i zapachem (który potem znika i tak) to jest super, niech każdy wydaje pieniądze jak chce ale jak ktoś próbuje robić coś nowego to jest beeeee i naciągactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robi nowosci to spoko, gorzej jak daje nowa etykietke, tudziez inna buteleczke i podnosi cene wyjsciowa o 15% na cala gamme produktowa. Mimo ze wprowadzone zostaly zmiany kosmetyczne. Wiadomo: kryzys, zwiekszone koszta, podatki, utopione projekty, zmniejszona sprzedaz wszystko sklada sie na nowosci 😉

A w morde kopany turtlas na grafenie albo 303 nano grafen do polszu zawita juz chyba po liftingu ochrzczony na export... sorry ale kazano mi cierpliwie czekac, a jak czytam prospekty o nowych butelkach gdzie na serio ciekawe rzeczy nawet do tego wypizdziejewa nie trafiaja to mnie strzela czasem...
od 3 miesiecy zaden sklep nie wprowadzil zadnego z tych produktow a nie bede pokazywal palcem ktory z nich obiecal ze to kwestia tygodni... tylko ilu 50? To moze z hamburgerem dostawca uber eats kajakiem w plaw przez ocean lepszy czas dostawy bedzie mial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefONE co do żółwika to mam cynk że powinien pojawić sie w okolice kwietnia. I tego nic nie przyspieszy bo główny dystrybutor na Europę dostanie to dopiero w połowie marca. Kwestia tylko tego że europejska dystrybucja jest w UK i jak brexit na to zadziała nie wiem. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mefONE - również się wściekam, że ciekawe kosmetyki detailingowe są niedostępne w PL. Jednak przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka - w przypadku wymienionych przez Ciebie Turtle Wax i 303 problem występuje w praktycznie całej Europie i wydaje mi się, że to wina producenta (produkty schodzą jak "ciepłe bułki" w USA i Kanadzie, a popyt przewyższa na razie podaż). Część ciekawych produktów nie trafia do Europy, lub trafia w znikomej ilości dlatego, że producenci nie są zainteresowani bezpośrednią sprzedażą produktów w Europie (np. Xtreme Solution, The Last Coat). A kolejnym powodem niedostępności w PL niektórych ciekawych produktów jest również to, że ze względu na ich cenę (wyższą, niż produktów europejskich), produkty takie nie sprzedawałyby się u nas w ilości, która byłaby opłacalną dla dystrybutora/sprzedawcy w PL. Ostatnim takim przykładem były kosmetyki Griot's Garage, które Mariusz ściągnął w małej ilości z USA - sprzedawał je próbnie praktycznie po kosztach i mimo, że (moim zdaniem) to świetne kosmetyki, to sprzedawały się słabiutko. Niestety, ale większość z polskich detailerów woli kupić tańsze kosmetyki (nawet słabszej jakości), niż inwestować w droższe i lepsze. Kilka razy już pisałem z Mariuszem z SCS na ten temat - twierdził, że mógłby wprowadzić do oferty sklepu wiele dobrych marek (lub poszerzyć asortyment marek znajdujących się już w ofercie), ale (z wieloletniego doświadczenia) wie, że byłoby to utopienie, lub zamrożenie funduszy, gdyż ceny za te produkty powodowałyby, że towar zalegałby w magazynie (a nie może zamówić 3-5 sztuk danego produktu). Więc wina nie leży tylko po stronie dystrybutorów/sprzedawców w PL, ale również po naszej (nabywców) stronie, gdyż w zdecydowanej większości wolimy tani (i często marny jakościowo) kosmetyk za 30-50 PLN / 500 ml, niż dobry i znany za 80-100 PLN / 475 ml...

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, w europie tez szukalem w styczniu i nawet w germanistanie i UK nie maja. Skoro w kwietniu dotra Turtle to chyba preorder trzeba robic 😉  Czyli cena bedzie blizej 120zl. bo ostatnio jakies vinyle szly i normalnie juz cło naliczaja. Coz trzeba wysłac kiełbasy i smalcu do Pana Organizatora moze jakie resztki podesle chociaz do powachania z wlasnych zapasow 😉 

Czyli trzeba zacisnac juz zacisniete poslady i czekac. Nie testowalem niczego nowego od 2 miesiecy. Mam jeszcze pare nie ruszanych produktow, ale wiem ze zaden z nich rewolucji nie uczyni. 
nie wiem czy to juz objawy odstawienia detailingu na czas adaptacji swojego miejsca czy zwykla depresja spowodowana mozolnym ciagnacym sie jak flaki w oleju projektem ktory pochlania coraz wiecej zdrowia.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mefONE napisał:

Mam jeszcze pare nie ruszanych produktow, ale wiem ze zaden z nich rewolucji nie uczyni. 

Moim zdaniem żaden z "nowych" obecnych, dostępnych w PL produktów "rewolucji nie uczyni". Wszystkie nowości, które mają szansę być dostępnymi u nas w najbliższym czasie, to w najlepszym razie ewolucje - dlatego osobiście wracam do starych, sprawdzonych kosmetyków, a na większość nowości patrzę sceptycznie - ot, nowe opakowanie, nowa etykieta, a w środku w najlepszym razie coś, co już kiedyś można było kupić u innego (lub tego samego) producenta. Dobrze, gdy ta "nowość" jakościowo równa do "starocia", bo coraz rzadziej trafiam na nowy kosmetyk, który może konkurować z kosmetykiem, będącym na rynku od x lat... Jakąś nadzieję pokładam tylko w tym, że kiedyś uda się zdobyć kosmetyki, które chciałbym posiadać w arsenale, a które są u nas niedostępne (lub które kiedyś można było w PL kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwie raczej dojdą i to napewno, pewnie ceny z czasem nie będą zawrotne. Gorzej z np. 303 graphene. Swojego czasu był w dobrej cenie na Amazon za 83 zł z wysyłką do Europy -15% przed bf. To nawet jak by zawyżyć jego cenę chociażby o 30-40% od ceny oryginalnej to ludzie i tak by kupili raczej. Pytanie czy to faktycznie jest taka super trwałość i czy będzie odpowiedni stosunek ceny do jakości... Nawet nie ma jak tego sprawdzić bo to w miarę świeży produkt a na jutubku to można jedynie podglądnąć że fajny. Doliczając koszty akcyzy podatki itd każdy sobie sam kalkuluje co mu się opłaca importować a co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mamy podobne spostrzeżenia. To moze jakas grupowka? Jeden ten sam produkt rozlozony z wszelkimi kosztami rownomiernie na osobe? Mam na mysli 303 bo turtla odczekam, tam i tak cala serie musze sprawdzic.

znajde najtaniej i podesle link do przemyslenia innym zboczencom, tfu zainteresowanym. Nawet jak nie wypali I skonczy sie tylko na deklaracjach, moze zobrazuje to zapotrzebowanie na produkt osobom prowadzacym sklepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Eidos71 napisał:

"rewolucji nie uczyni".

No niby tak, ale jak zapytasz sie kogokolwiek to zdefiniuj "rewolucję" to powiedzą "nie wiem...." Każdy by chciał tej rewolucji ale nie wie jak ona miała by wyglądać więc czeka na tą "niespodziankę".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mefONE napisał:

Widze ze mamy podobne spostrzeżenia. To moze jakas grupowka? Jeden ten sam produkt rozlozony z wszelkimi kosztami rownomiernie na osobe? Mam na mysli 303 bo turtla odczekam, tam i tak cala serie musze sprawdzic.

znajde najtaniej i podesle link do przemyslenia innym zboczencom, tfu zainteresowanym. Nawet jak nie wypali I skonczy sie tylko na deklaracjach, moze zobrazuje to zapotrzebowanie na produkt osobom prowadzacym sklepy. 

Świetny pomysł , jak będzie zamówienie grupowe to skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 19:32, Strus napisał:

 

Taki bajer będzie niebawem w związku z wprowadzeniem dressingu do sprzedaży

Podstawowa wersja będzie biała i bez zapachu. Ale, jak ktoś będzie miał fantazję to sobie sam "zakoloruje" i "zapachni" 🙂  Czy fajne? Nie wiem. Na pewno oryginalnie. Kupując litra na przykład i dokupując na przykład 2 barwione zapachy można jednego dnia wąchac winogrono a drugiego jabłko. Oby te zapachy wyszły dobrze to może być całkiem fajna propozycja.

 

 

Jest już na Allegro - 10201956781

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 5.02.2021 o 14:07, Gozdziu23 napisał:

@Fireball Co ta perła ma dodawać w szamponach ?

Dodatkowo nabłyszczać powierzchnię i zapewniać wyjątkowe doznania wizualne 🙂  Nowe produkty FIREBALL to kosmetyki stworzone dla koneserów piękna, dlatego oprócz spektakularnych efektów i łatwości użycia, ważny jest dla nas również wygląd produktów.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 5.02.2021 o 17:36, Moniak Lord Masło napisał:

Ciekawe czy Binder też doczeka się liftingu 

W najbliższym czasie nie są planowane żadne zmiany jeśli chodzi o markę BINDER. Produkty pozostaną dalej takie, jakie są - dobra jakość za rozsądną cenę 🙂 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 5.02.2021 o 23:39, Eidos71 napisał:

produktów "rewolucji nie uczyni"

Dla mnie to rewolucja - wosk w sztyfcie 😄 tego jeszcze nie grali, biere w ciemno 😄 (filmik sprzed 3 miesięcy dziś odkryłem 😉 )

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Domel napisał:

Dla mnie to rewolucja - wosk w sztyfcie 😄 tego jeszcze nie grali, biere w ciemno 😄 (filmik sprzed 3 miesięcy dziś odkryłem 😉 )

 

Oglądałem ostatnio na hamerykańskich jutubach jak gościu kładł ten wosk na utwardzonego uk3.0 jako top coat 😳 dla mnie to rewolucja 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moniak Lord Masło napisał:

dla mnie to rewolucja

A dla mnie (jeśli sprawdzi się to, co podejrzewam) jednak tylko ewolucja opakowania: zamiast pudełka/puszki - tuba (czyli jedynie różnica w kształcie/formie opakowania). Aplikacja finalnie taka sama, jak w przypadku wosku od Collinite/Angelwax/itd..., a więc - na aplikator, a następnie na lakier. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wosk na radarze ale w Polsce jeszcze nie widziałem. W ciemno nie kupie i poczekam na testy.

Przypomina mi się prezentacja wosku Rrc jak łysy mówił że to się samo dociera po czym polerowali to przez cały filmik. To dopiero rewolucyjny produkt do slow detailingu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni wosk w sztyfcie od wosku w puszce?

Przy okazji nie polecam nowego Gyeon Interior Detailer - to jest Gyeon Prep, a dokładniej CarPro Eraser bo w tym samym niebieskim kolorze, może w minimalnie słabszym stężeniu. Pachnie identycznie i zachowuje się łącznie z odparowywaniem tak samo. A co najlepsze w opisie podają żeby używać do skór, a tuż obok piktogram substancji łatwopalnej 🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Eidos71 napisał:

A dla mnie (jeśli sprawdzi się to, co podejrzewam) jednak tylko ewolucja opakowania: zamiast pudełka/puszki - tuba (czyli jedynie różnica w kształcie/formie opakowania). Aplikacja finalnie taka sama, jak w przypadku wosku od Collinite/Angelwax/itd..., a więc - na aplikator, a następnie na lakier. 

Oczywiście, ale takiego podejścia do wosków - jak klej dla dzieci w sztyfcie - jeszcze nie widziałem 🙂 Na bank coś innego w szarej " rzeczywistości. Na filmiku chwalą sie mocno a zobaczymy w praktyce 😉 

3 godziny temu, Moniak Lord Masło napisał:

Oglądałem ostatnio na hamerykańskich jutubach jak gościu kładł ten wosk na utwardzonego uk3.0 jako top coat 😳 dla mnie to rewolucja 😳

Rad Garage ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że  stałem się dosyć sporym fanboyem geyona zauważyłem że nowy wosk pojawił się w tym samym czasie co został wycofany top coat dla powłok a to mi wydawało się podejrzane i dosyć "rewolucjonalne" bo jak to możliwe że marka mająca jedne z lepszych powłok wycofuje swojego topa? 🤔 Tak samo jak wosk strasznie zaciekawił mnie aplikator 😉

Co do wyżej wspomnianej prezentacji Wosku RRC ja obawiałem się tego że wosk bedzie na tyle wyhypowany że cena skończy się jak na wosku Kocha. Ale już wiem że tak nie będzie 😁

Sprawa Interior Detailera to dostałem takie info z dystrybucji jak dowiadywałem się kiedy będzie dostępny. Zapach ma przypominać prepa, mä bazować na IPA i dosyć mocnym stężeniu( nie pamiętam teraz czy czulem IPA z prepa), bakteriobójczy (IPA), faktycznie producent zaleca i nawet chłopaki w Polsce używali do skór i mówią że spoko ale oczywiście tego nie kupuje bo wiemy jaka ma bazę a nie ze względu na piktogram ( który de facto jest tam przez swoją bazę) 😁 

Osobiście czekam na wosk i Ceramic Detailera dżijona który będzie spora konkurencja dla Elixira 😉 chociaż będzie to pojedynek dwóch światów detailingowych. Europejska Szkoła vs azjatycka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.