Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest dobry QD do sealantów? Będę potrzebował QD do Menzerna Power Lock oraz do Duragloss #111. Oczywiście sealanty nie nakładane jeden na drugi tylko najpierw jeden i za jakiś czas korekta i dopiero drugi więc potrzebuję czegoś co sprawdzi się z Menzerną i Drugalossem. Myślałem o cquartz reload albo Chemical Guys V7 - bardzo chwalone produkty, jest ktoś w stanie je porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dizel1982, kupiłeś bardzo dobry produkt, jednakże sama nazwa wskazuje, iż jest to środek przeznaczony do współpracy z woskami naturalnymi, opartymi na Carnaubie.

 

Nie testowałem go nigdy na sealantach - ale na lakierach po wosku, czy nawet tylko cleanerze, sprawował się bardzo dobrze - dobrze nabłyszcza, podbija wetlook, lakier jest przyjemnie śliski i bardzo ładnie kropelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a cóż carnauba zawarta w detailerze miałaby zrobić złego sealantowi?

ja używałem na sealanty bardzo wielu detailerów, np. pro detailera, wymienionego wyżej RG i wielu innych i szczerze mówiać, byłem znacznie bardziej zadowolony z efektu niż po spray sealantach, które jednak z racji stosowanej bądź polimerowej, bądź akrylowej bądź ropopochodnej bazy mogą wejść w konflikt z bazowym sealantem. o ile rzecz jasna nie są produktem dedykowanym (vice CG Black Light i V7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a cóż carnauba zawarta w detailerze miałaby zrobić złego sealantowi?

ja używałem na sealanty bardzo wielu detailerów, np. pro detailera, wymienionego wyżej RG i wielu innych i szczerze mówiać, byłem znacznie bardziej zadowolony z efektu niż po spray sealantach, które jednak z racji stosowanej bądź polimerowej, bądź akrylowej bądź ropopochodnej bazy mogą wejść w konflikt z bazowym sealantem. o ile rzecz jasna nie są produktem dedykowanym (vice CG Black Light i

julian).

 

a co sądzisz o stosowaniu QD typu V7 czy Cquartz Reload na woski naturalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi odpowie czy warto dopłacać prawie drugie tyle za Ultimate QD od megsa czy zwykły wystarczy ? Mój wosk to # 16 :D

 

Moim zdaniem lepiej kupić Duragloss #921 Fast Clean & Shine który kosztuję 40 zł/650ml. Nadaje się zarówno na naturalne woski oraz sealanty - dość widocznie wydłuża trwałość LSP i ogólnie jest bardzo fajnym detailerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi odpowie czy warto dopłacać prawie drugie tyle za Ultimate QD od megsa czy zwykły wystarczy ? Mój wosk to # 16 :D
Do #16 zwykly QD wystarczy. Chyba jeszcze tansza alternatywa jako detailer do M16 jest Last Touch. UQD warto uzywac wtedy, gdy chce sie miec uzytek z polimerow w nim zawartych, np. na woskach NXT2.0/Ultimate Wax (choc i na Nattysie robi piekna robote!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim nowym liderem jest Autosmart REGLAZE...

50ml rozrabiamy z 500ml wody destylowanej i LALA!

Zapach i przyjemność pracy - rewelka. Cenowo wychodzi też fajnie, bo licząc koszt wody destylowanej i produktu to 1Litr dobrego QD mamy za niecałe 9,50 :-]

 

Produkt na bazie Carnauby, więc do wszystkich naturali jak najbardziej. Z sealantami też sobie radzi i nie ma najmniejszych problemów, ale zaraz w głowie robią mi się "hybrydowe myśli" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Jan Wronowski, Wydajność jest taka jak innych QD czy Spray Wax-ów, czyli kilka- kilkanaście mililitrów na auto. Ze względu na jego trwałość proponuję dla zwiększenia wydajności kupić jakiś dodatkowy typowy QD i Reload używac np co 2-3mycie a zwykły na pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś z Was AG Rapid Detailer :) ?

 

Tak, bardzo fajny produkt. Jest na jedno przetarcie czyli nie trzeba polerować. Pachnie migdałami.

Sprawdził się także jako poślizg do glinki.

Opłaca się kupić 5L opakowanie, ilość do ceny jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem lepiej kupić Duragloss #921 Fast Clean & Shine który kosztuję 40 zł/650ml. Nadaje się zarówno na naturalne woski oraz sealanty - dość widocznie wydłuża trwałość LSP i ogólnie jest bardzo fajnym detailerem.

 

czy aplikacja Duragloss #921 na nadwozie moze wygladac podobnie jak AG Express Wax/Aqua Wax?

tzn. czy mozna go nakladac na mokre blachy czy najpierw bezwzglednie trzeba nadwozie osuszyc?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Coś tam dzisiaj popsikałem CarPro Reload, i przyznam że całkiem fajny produkt. Początko bez szału, ani jeśli chodzi o śliskość lakieru, ani o podbicie efektu na lakierze. Trochę też się pomazał ,jakieś smugi itp,mimo stosowania mikroskopijnych ilości. Ale po dobrym dotarciu i postaniu kilka h lakier nabrał zarówno śliskości, jak i fajnego połysku, trochę w stylu Zaino Z8. Jedynie co to zapach mógłbym być lepszy , normą jest że QD przeważnie ładnie pachną, tutaj jest słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.