Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, używałem Bilt Hamber Auto-QD. Dla mnie przeciętny produkt. Tak naprawdę nie nazwałbym tego QD, tylko woskiem w spray'u. Nie działa jak QD, bardzo słabo czyści i maże się. Wręcz miesza się z kurzem. Nawet na czystym na aucie wymagane jest użycie drugiej mikrofibry do wypolerowania. Kolejna wada to wzmożone przyciągania kurzu. Reklamowany jest także jako waterless wash, a do tego celu się zupełnie nie nadaje.

 

Mogę odsprzedać moją butelkę taniej, którą zakupiłem do testów. Jeżeli jest ktoś chętny, proszę o prywatną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jedyny sensowny przypadek w którym rozcieńcznie CG Pro ma sens, to użycie jako lubrykantu do glinki,wychodzi ekonomicznej,choć i tak bardzo drogo. Jako tradycyjne QD w rozcieńczonej formie jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie wlasnie #425. chodzi mi o to, ze auto bylo przygotowane wczesniej [glinka, BH, natty's blue, do mycia dodo born to be mild] po myciu wycieram recznikiem, potem uzywam #425 i tu zaczynaja sie schody. gdy psikam na element doslownie troszke i wycieram MF potem odwracam MF i poleruje. wszystko robie w cienu, gdy wyjezdzam na slonce to pojawiaja sie przerazliwe hologramy i smugi... co robie zle...?

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie wlasnie #425. chodzi mi o to, ze auto bylo przygotowane wczesniej [Glinka, BH, natty's blue, do mycia dodo born to be mild] po myciu wycieram recznikiem, potem uzywam #425 i tu zaczynaja sie schody. gdy psikam na element doslownie troszke i wycieram MF potem odwracam MF i poleruje. wszystko robie w cienu, gdy wyjezdzam na slonce to pojawiaja sie przerazliwe hologramy i smugi... co robie zle...?

dzieki za pomoc.

 

psikasz 425 na mokry lakier czy już zupełnie suchy ? ogólnie zauważyłem że trzeba sie mooocno postarać żeby zrobić mazy tym qd... a główną przyczyną zawsze jest za duża jego ilośc lub brudna mf. A hologramy to na 100% brudna mf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim tez mozna przesadzić :D , a hologramy czyli rysy ? jeżeli tak no to na bank coś z mf...

 

ja takiego problemu nie mam psikam 2-3 razy na całą maske scieram i jest idealnie nie ma potrzeby polerowania 2 stroną ... w sumie to tą jedną stroną przecieram aż wyparuje z powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim tez mozna przesadzić :D , a hologramy czyli rysy ? jeżeli tak no to na bank coś z mf...

 

ja takiego problemu nie mam psikam 2-3 razy na całą maske scieram i jest idealnie nie ma potrzeby polerowania 2 stroną ... w sumie to tą jedną stroną przecieram aż wyparuje z powierzchni

 

 

Ja na maskę w pasacie b5 psikam raz, największą mgiełka jaką można ustawić. I żadnych problemów nie ma.

 

Czasem późnym wieczorem, jak jest około 12-15st. to po psiknięciu na dach strasznie się smuży, ale po chwili odparowuje i przetarcie suchą MF daje extra efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhh a ja mam CG Pro i spodziewałem sie mega połysku a tu dupa :P super zapach aplikacja, wygląd nie najgorszy ale spodziewałem sie wiekszego :)

widziałem kiedyś PB S&G na innym lakierze i wyglądął o niebo lepiej ;) jaki byłby jeszcze detailer który nie musi zabezpieczac a żeby robił duzy polysk i podbijał kolor lakieru, a nie koniecznie zabezpieczał lakier jak "wosk" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj użyłem FK #425 na eurowie po myciu auta i trochę cieżko było wyprowadzić bez smug lakier, po jednym elemencie zmieniłem fibre na chemical guys 40x40cm taką z różnymi długościami włosów, ja wycierałem tą krótszą stroną i szło bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak używacie FK 425 ale ja nigdy nie mam z nim żadnych problemów. Najpierw oblatuję samochód dając po dwa strzały na element a później suchą stroną fibry dla pewności poleruję. Raz jeden miałem problem gdy wrzuciłem na rozgrzany czarny lakier, wtedy mazy zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisane było o Demon Shine od Carplanu. Chciałem go użyć właśnie jako QD na Natty's Blue i na brytyjskich forach zalecają w kombinacji 50/50 z wodą albo na lakier psikać nierozcieńczony.

 

Jakieś bardziej jednoznaczne pomysły ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Umyłem, spłukałem i osuszyłem auto jak zawsze szamponem Thurtle Zip Wax, blask po tym szamponie zawsze był, ale spróbowałem pierwszy raz CG Pro-Detailer (tester) i teraz dopiero jest blask :shock: . Ze 100ml zużyłem ok. 1/3 i wydaje mi się, że za dużo psikałem, bo czasem zostawały smugi i musiałem jeszcze raz przetrzeć fibrą. Na maskę psiknąłem z 6x, na każdy element ok.3x,4x. Czy to nie za dużo?

Czy mogę używać QD na szyby i lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.