Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Stjarna ma bardzo fajny zapach, coś jak guma balonowa i jest mocno wyczuwalny. Co do paprochów. W galonowym opakowaniu faktycznie był na ściance czerwony osad i troche paproszków było. Nie były to jakieś straszne kłęby, czy syf przypominający piasek. Myślę, że dla pewności można przez sitko przelać i byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi mówił, że pływają w nim jakieś dodatkowe paprochy, a generalnie jest bardzo podobny. ja sam nie wiem, szukam tylko potwierdzenia informacji.

 

To w CG Pro pływały strzępki nitki ;) - ale różne są historie.

Mnie wydaje się, że to wszystko robione jest i tak w jednej fabryce. CG, Adams, PB, SmWax, Stjarna, IF. Kluczem jest IF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się, że to wszystko robione jest i tak w jednej fabryce. CG, Adams, PB, SmWax, Stjarna, IF. Kluczem jest IF.

Kluczem nie jest InstaFinish. Kluczem jest Warner Chemicals, ale PB u nich nie zamawia. Chemical Guys i InstaFinish można porównać do Media Markt i Saturn. Niby co innego, a właściciel jest ten sam :)

 

Takie praktyki są powszechne. Wiele firm zamawia w różnych miejscach, bo nie mają własnej fabryki. Tak jest też z Zaino, który zamawia produkty w Duragloss. Nie są to te same formuły (Zaino ma starsze formuły), ale prawdziwym producentem jest Duragloss.

 

Kolejnym przykładem jest http://www.worldsbestwax.com/main.htm Woski dla nich produkuje Victoria Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi mówił, że pływają w nim jakieś dodatkowe paprochy, a generalnie jest bardzo podobny. ja sam nie wiem, szukam tylko potwierdzenia informacji.

 

to chyba byłem ja ;)

owszem pływa coś jakby czerwony osad który osiada na ściankach. w żaden sposób to nie przeszkadza w pracy z nim. jeszcze w zeszłym roku po wejściu stjarny ktoś na forum w de stwierdził ze to są substancje zapachowe. a zapach to wg. mnie i żony ;) banan.

ogólnie bardzo przyjemny środek. psik, rozprowadzić, przetrzeć, błysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo QD+ zachowuje się praktycznie jak wosk w spreju, po zaaplikowaniu jest troche tępo i dopiero po przejechaniu suchą fibrą robi się ślisko. (...)

 

Dokładnie tak, ogólnie przyjemny środek. Gdzieś na tym forum znalazłem opinię, że jest niemal bliźniaczy z Pro Detailerem od CG, ale wcale tak nie jest. Dłużej się wyrabia na lakierze, w przeciwieństwie do CG ma brzydki zapach, a lakier po aplikacji przyciąga pyłki i paprochy. Pro Detailer jest jednak lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do CG ma brzydki zapach
wcale nie, bardzo ładnie pachnie :)

 

Ale jednak nie jak Pro Detailer. :P QD+ przypomina mi zapach niespecjalnie wyszukanych męskich perfum. :P

 

tak trochę obok ale: ile zużywacie QD na całe auto pokroju passata b6, mi zeszła 1/4 pro detailera i wydaje mi się to całkiem sporo :o

 

Huhu, na bogato się bawisz! Jeszcze pewnie QD ścieka na ziemię po takiej aplikacji. :D

Na taki element jak np. przedni błotnik wystarczy nawet pół "psiknięcia". ;) W przypadku np. drzwi spokojnie powinny wystarczyć 2 pełne. Po zrobieniu takiego auta jak Passat zużycie buteleczki powinno być niemal niezauważalne, 1/4 pro detailera to mogłaby zejść po 15 autach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu, na bogato się bawisz! Jeszcze pewnie QD ścieka na ziemię po takiej aplikacji.

Na taki element jak np. przedni błotnik wystarczy nawet pół "psiknięcia". W przypadku np. drzwi spokojnie powinny wystarczyć 2 pełne.

 

dokładnie, ja robie klika psiknięcić na całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba uzywać takich mikrofibr, przy których masz pewność że nic się nie stanie, czyli jak najgrubszych. Ja np używam Zymola i uważam ją za b.dobrą.

 

o tą:

 

http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/ ... niane.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co wybrać z oferty Mequiars. Quick Detailer vs Ultimate Quick Detailer. Chciał bym zakupić jeden z nich i nie wiem, czy warto dopłacać prawie 2x tyle za ultimate. Używałem szukajki, ale coś słabo mi idzie dlatego ten temat. Jeśli już było to proszę o link. Oczywiście w katalogach jest tylko "marketingowy spam" i nic więcej :?

PS. A ten final inspection ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek-m nie mam jej pod ręką, żeby zmierzyć, ale rozmiar taki standardowy

 

Gówniash

Final Inspection to środek do usuwania resztek past polerskich w czasie korekty, nie jestem pewien czy bedzie bezpieczny dla wosku, ale jest wiele innych QD.

 

Ultimate detailer posiada wosk w składzie, natomiast sam QD jej nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.