Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, a tak koniecznie musisz ten qd użyć? Może pojeździj normalnie trochę, a jak się zakurzy po 2dniach to opłucz ostatnim prograem na bezdotyku czyli samą wodą, wytrzyj i dopiero użyj FK #425. Uwielbiam pierwsze płukanie po woskowaniu, woda tak super spływa i w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, czytając Twoje posty, mam wrażenie, że nie wiesz do czego służy QD i kiedy się go stosuje. To forum jest kopalnią wiedzy, więc wystarczy poświęcić troszkę czasu na odpowiedni dział i wszystko będziesz wiedział, a jak nie zrozumiesz, wtedy zadasz konkretne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, czytając Twoje posty, mam wrażenie, że nie wiesz do czego służy QD i kiedy się go stosuje. To forum jest kopalnią wiedzy, więc wystarczy poświęcić troszkę czasu na odpowiedni dział i wszystko będziesz wiedział, a jak nie zrozumiesz, wtedy zadasz konkretne pytanie.

 

ja wiem do czego sluzy QD, tylko odpowiadam na post kolegi - u niego woda ladnie splywa a mi na myjni recznej kropelkuje i rozbryzguje wode :) - takie sobie porównanie.

a co do nalozenia QD na 476 od razu po woskowaniu - chcialem podniesc efekt wizualny na jasnym lakierze bo 476 az takiego efektu nie daje, takze chcialem aby po nocy stojac w garazu nie zgarnal calego kurzu na siebie (bo 476 ma tendencje do przyciagania kurzu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy1117, ja uzywam 1:4 jako QD - przecieram fibra z krotkim wlosem i przepolerowuje EUROW SHAG. 1:16 jako lubrykant do glinki i jest fajny poslizg (zupelnie inaczej niz woda z szamponem). Przemywam nim takze szyby. Oczywiscie tak jak do rozcienczania innych produktow uzywam wody demineralizowanej!. Dla mnie jako raczkujacej w temacie produkt jest bardzo fajny i ma wiele zastosowan i jest bardzo wydajny. Na razie zaspokaja moje potrzeby i nie bede szukala innego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam opakowanie w użyciu. Sprawuje się bardzo dobrze, zarówno na suchym jak i na mokrym aucie. Nieźle wspomaga osuszanie. Aktualnie jest dosć zimno i czasem zostawia lekką smugę która schodzi po przetarciu ale nie wiem czy to wina produktu czy temperatury. Mocno podkręca połysk i przyjemnie pachnie. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam nowe posty, widzę post zamo111, pod nim wywalone oczy Evo, no to trzeba odpalić :D uderzenie w maskę skojarzyło mi się z testem cquartz'a, myślę sobie - koledze pomyliły się produkty, potem widzę zbliżającą się butelkę i moja gęba wyglądała identycznie " :shock: "... niezwykły test :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewien bo na youtube sporo filmików widziałem.

Nie wiem jak na tym lakierze bo to niemiecki standox ale miesiac temu malowali mi też coupe ale to już DuPont-em i woda spływała po nowym lakierze znacznie lepiej jak po nałożeniu na niego cquartz + reload :| W sensie bez skrajności i tu i tu super ale różnica była zauważalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.