Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

ja auto woskowałem w lutym, po każdym myciu używam QD, mam z 5 do wyboru więc różnie się trafi, do tej pory są okrąglutkie kropelki, jak chciałem zrobić to dokładniej to psikam więcej , jedną małą mikrofibrą rozprowadzam a drugą poleruję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze jedno. Czy Pro-Detailer trzeba psiknąć, wetrzeć i spolerować czy wystarczy tylko przetrzeć? Bo nie polerowałem, a sądzę,że smugi zostawiała zbyt duża ilość naniesionego QD.

 

CG ma to do tego, że trzeba spolerować.

Na jedno przetarcie, to są pełne syntetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

poniewaz ja myje auto prawie w kazdy weekend i zastanawiam sie i szukam po forum czy mozna to tak czesto stosowac i na ile myc Forda Focusa Kombi ten srodek starczy.

Auto jest dosc duze.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domelos, to może warto zastanowić się nad ValetPro Citrus Bling? Za 45zł nasz do 3l QD :)

 

http://www.mrcleaner.pl/valetpro-citrus ... p1455.html znalazlem tylko taki... za 45 nie ma opakowania 3 litrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś gdzieś kiedyś wyraził swoje przypuszczenie, że Citrus Bling osłabia mu połozony wcześniej wosk.

Jak myślicie? Bo zastanawiam się nad jakimś fajnym, niewygórowanym cenowo QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

VP Citrus Bling raczej nie ma konkurencji pod względem relacji cena - jakość - ilość, i jak ktoś szuka dużej ilości QD to bym to mocno rozważał. ONR w stężeniu QD też wychodzi dobrze, ale IMO zdecydowanie pogorsza właściwości wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Optimum Instant Detailer?

 

http://www.waxparadise.pl/produkt,Optim ... ,6437.html

 

Również się zastanawiam nad tym produktem, w stosunku ilość / cena bije całą konkurencje na głowę, lecz niestety nie za wiele informacji na jego temat znalazłem. Tylko tyle że kolega opisywał go na 20 stronie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten weekend testowałem PB QD+ na wosku Collinite 476s - ładnie daje się wypracować i mazy nie zostają. Kropelkowanie także bez zmian. Także u mnie nie sprawdziły się przytoczone wcześniej obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem niedawno Optimum Instant Detailer po FK 425 więc tylko do niego mogę porównać. Łatwość pracy na pewno po stronie OID, bardzo szybko odparowuje, bez problemu jedna fibra wystarczy, łatwo usuwa zacieki, FK trochę bardziej oleisty był. Zapach przyjemny - przypomina mi trochę jakiś słodki lek z dzieciństwa :D . Natomiast co do śliskości lakieru to lepszy jest według mnie zdecydowanie FK. Oba fajnie podbijają głębie ale różnicy w wyglądzie między nimi pewnie nie zauważysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.