Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem ostatnio zaczołem używać Cquartz Reload i jest super nie dawno wychodzą z garażu zachaczyłem o bramę garażową efekt jak widać :) po 3 tygodniach od nałożenia (bramę czyszczę regularnie i czasem wycieram jakiś QD jednak Reload super wyciąga kolor i widzę, że super sie utrzymuje brama.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzeka na PB QD+. Prawdą jest że kluczem do sukcesu jest mała ilość środka i dobra fibra. Wtedy efekt jest super :good: Jednak zauważyłem jeszcze inną prawidłowość - przy identycznej technice aplikacji znacznie więcej pracy jest gdy na aucie leży Megs #16 niż Gold Class. Po prostu na Gold Class'ie nic się nie maże i pracuje się znacznie przyjemniej. Czyżby kwestia tego, że #16 jest "bardziej syntetyczna" niż GC i carnauba zawarta w QD+ niezbyt go lubi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np. UQD megsa maże się po colli 476(dotyczy to głównie w miare świeżego wosku-tak do 3 myć), natomiast poorboyowy QD+ robi idealne wykończenie choć fakt, że nie jest to tak szybki i łatwy detailer i trzeba go troche posmyrać fibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz testowałem quick detailer FK 425.

Auto było myte 1,5tygodnia wczesniej szamponem Megsa GC a z miesiąc temu nałożony #476, a że było tylko lekko przykurzone bo większość czasu stało w garażu to użyłem QD.

 

Fk 425 ma fajny zapach i nadaje fajną śliskość (prawie jak po woskowaniu), jest łatwy w aplikacji. Ciekawi mnie tylko wydajnośc (wczesniej nie za specjalnie mialem doświadczenie z quick detailerami bo miałem tylko QD Megsa). Na całe auto zeszło mi ok. 1,5cm z butelki, czy nie za dużo tego zużyłem ?

 

Jedyny minus jaki zauważyłem to taki, że zabarwił na różowo zółtą mikrofibre megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, FK 425 nie używałem (jeszcze) - obecnie korzystam z Pro-Detailera od CG i po dwukrotnym obleceniu samochodu, poziom preparatu w butelce zmniejszył się o 1cm. Ja psikam 1-2 razy na panel wielkości drzwi i przecieram. Moja mikrofibra po tej czynności jest delikatnie(!) błękitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Opowiem jak jakie marnotrastwo detailera i pieniędzy było w moim przypadku. Używam Filed Glaze od Zymola na przemian z @uik finish od SV oraz Pro Detailera od ChG.

Na mojego golfa v potrafiłem wylać przy jednorazowym użyciu nawet pół butelki FG!. Potem dziwiłem się, że tak się detailer rozmazuje na lakierze;-). Teraz idzie mi lepiej, choć na detailerach nie oszczędzam. Ale trzeba przyznać, że mają konkurencję w postaci nano express SV. Efekt piorunujący, choć ochrona krótsza niż detailera z carnaubą. A czy jest sens używać detailera z carnaubą a na to nano express lub odwrotnie? Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yampiotr, Dobre porównanie ale Fk 425 troche gumą balonową pachnie, szkoda że nie miałeś do testu StjarnaGloss silke detailer, pachnie jeszcze bardziej balonowo niż Fk ale mniej chemicznie i jest jak dla mnie słabszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yampiotr, bardzo fajny teścik! :):good:

Może założyłbyś osobny temat w dziale Testy - Z zewnątrz np. Test quick detailerów;-), aby ten fajny teścik nie zginął w gąszczu wiadomości!

 

Ciekawi mnie też Optimum Instant Detailer (Koncentrat), z jednego litra otrzymujemy 4 litry :) Wychodzi dobrze cenowo.

http://www.waxparadise.pl/produkt,Optim ... Koncentrat),6437.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii, yampiotr, troszke uzywalem StjarnaGloss Silke detailer i zeczywiscie jest fajny, ale nie odwazylbym sie uzywac go do odkurzania... jest dosc mocno sliski i umiarkowanie odparowuje. ale ja dopiero zaczynam sie zajmowac detailingiem, niech sie wypowie ktos z prawdziwych wyjadaczy:D

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam S&W ale jeszcze nie uzywalem... czekam teraz na paczke, w ktorej bedzie #425. mam nadzieje ze bedzie lepiej sie nim pracowalo niz QD+ z ktorym mam mase klopotu na moim bordowym [perła] golfie - ale brat na blekitnym metallicu go sobie chwali:D

 

 

 

Może założyłbyś osobny temat w dziale Testy - Z zewnątrz np. Test quick detailerów;-)

popieram:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś trochę rozwinąć: zapach, konsystencja, kolor, aplikacja itp. Porównanie do innych...

Mógłbym ;)

Zapach najfajniejszy i najmocniejszy ze wszystkich przedstawionych wyżej.

Konsystencja podobna do powyższych jednak nie ma mowy o żadnych smugach jak w przypadku PB

Kolor jeśli dobrze pamiętam "mleczny"

Aplikacja banalna a połysk i poślizg na 10 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.