Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

ja ściągnąłem swojego po około 3 tygodniach. Po FK myłem jeszcze 2 razy samochód z czego ostatni raz proszkiem na jednej z myjni bo chciałem zmienić zabezpieczenie na inne. Śladowe ilości wosku jeszcze występowały. Lecz do wosków naturalnych osobiście bardziej przypasił mi Pro Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak - bardziej przypomina mi w użyciu DJ Red Mist niż typowe detailery, które nakładasz w dowolnej ilości (CG Pro, Silke, itd.). Nakładać tylko na czystą powierzchnię (bez żadnego kurzu), ładnie radzi sobie z zaschniętymi plamami po wodzie, ewidentnie i widocznie dokłada ochrony do wosku, fajnie też odżywia plastiki, nie zostawia smug. Używałem go tylko na RG55, nie wiem jak się spisuje na innych woskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam sonus carnauba spritz i czasami musze go dużo docierać żeby wytrzeć do sucha. Jak wygląda praca z RG Clearmist, można go nakładac w słońcu. Kiedyś uzywałem PB spray and gloss czy jakoś tak i to była bomba jeżeli chodzi o aplikacje-łatwo, szybko i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu zalecają stosować w cieniu i na chłodnej powierzchni. IMHO jeśli nie używasz wosku RG, to ten detailer nie ma sensu. Co do samego wypracownia QD to jednak bardzo duże znaczenie ma mikrofibra - jak Ci się ciężko poleruję to sprawdź inną, najlepiej lepszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Liptonosz, czytając Twoje ostatnie posty, mam wrażenie że popadłeś w pułapke marketingowych sloganów producentów dotyczących super efektów, łączenia konkretnych produktów etc ;) \

 

 

Poczytaj opinie ludzi tutaj, na DW i kilku innych forach interenetowych , wtedy wyrobisz sobie odpowiednie zdanie na temat poszczególnych pozycji, być może sprzecznych z tym co twierdzi producent czy dystrybutor, ale jeśli sprawdza się to użytkownikom na całym świecie, to coś w tym musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Sonusa na bazie carnauby i wcale nie jest żle. Jedna MF ładnie go rozprowadzam, odczekuje chwile ąz ładnie przyschnie i jechana drugą...Lakierek ładnie sie prezentuje i szybki również. Zuzyłem juz dwa opakowania i teraz czas na zmiane i zapewne będzie on z Zymola :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo : chyba masz rację, trochę się wkręciłem w detailing i kupowanie kosmetyków, fajnie się to wszystko testuje a wybór jest tak duży że ciężko się zdecydować na cokolwiek. Zdaję sobie sprawę że czasami zakup drogich kosmetyków nie ma większego sensu, ale samo obcowanie/posiadanie czegoś wyjatkowego trochę mnie kręci:)

 

No nic wezmę próbkę RG 55 a docelowo mam zamiar uderzyć w Zymol oraz Cquartz pod koniec lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ulubione qd ostatnio to obok nieśmiertelnego CG pro-detailera także ReLoad i Clearmist Detailer.

Z tym, że widzę wśród tej trójki wyraźny podział na: pro-detailer, który idealnie nadaje się do konserwowania auta z w miarę świeżym i "żyjącym woskiem" oraz pozostałe dwa, które dają radę na zdecydowanie więcej niż jedno mycie nawet na niewyglinkowanym lakierze bez wosku na znacznie dłużej niż jedno mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo QD+ zachowuje się praktycznie jak wosk w spreju, po zaaplikowaniu jest troche tępo i dopiero po przejechaniu suchą fibrą robi się ślisko. UQD Megsa też może być sam ze sobą, super kropelkuje i również 2-3 mycia pozostaje. Teraz ożeniłem się ze Stjarnagloss Slike Detailer (ożeniłem bo mam galonowy baniak :-] ) i po pierwszych testach widzę że to będzie udany związek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stjarnagloss Slike Detailer

 

Ja też coś powiem - mnie się bardzo podobało, lecz znalazłem lepszą alternatywę.

coś a'la "Masz piękną jak Lilia, a tu napotykasz Róże " - wydatki wróżę, ale jak tu się nie skusić ;)

 

Stjarna nie lubi za bardzo rozgrzanych elementów. Pachnie ciekawie, lecz nie idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM, na razie nie jestem w stanie dużo powiedzieć poza "fajny" użyłem na razie tylko raz. Aplikacja bardzo zbliżona do UQD czyli praktycznie jedno przetarcie i już, sliskość naprawdę super, zapach niespecjalny, ale też nie przeszkadzający, kropelkowanie i trwałość jeszcze nie wiem. Dla mnie największym plusem jest cena w galonowym opakowaniu, która wynosi ok 30zł/1L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.