Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Znacie moze taka firma STJARNA GLOSS ?

 

Wlasnie zakupilem troche w ciemno ich Silke Detailer.

 

Mozecie sie cos wiecej wypowiedziec na temat tego produktu ? Kupilem w mrCleanerze :)

 

Pachnie jak guma balonowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel, Ja też zakupiłem ten produkt. Jeśli chodzi o efekty, to pierwsza klasa. Jednak nie mam porównania z innymi, bo to mój pierwszy QD. Używam do niego Eurowa i ostatnio dosyć ciężko mi się z nim pracowało. Po spsikaniu elementu ręcznik napotykał jakiś niewidzialny opór i pierwsze przetarcie nie należało do najłatwiejszych. Jednak po kilku sekundach powierzchnia zrobiła się super gładka i śliska.

 

Nie wiem, QD wciera się mocno w lakier polerując kolistymi ruchami, czy tylko ledwo dotykając lakieru i wykonując ruchy przód-tył? Tego jeszcze nie obczaiłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Silke Detailer

 

Dobry QD - ale unikaj rozgrzanych elementów.

Dlaczego ? Cos może pójść nie tak ?

 

Domel,

Nie wiem, QD wciera się mocno w lakier polerując kolistymi ruchami, czy tylko ledwo dotykając lakieru i wykonując ruchy przód-tył? Tego jeszcze nie obczaiłem :/

 

Ja rozprowadzam delikatnie po całym elemencie i w tedy mikrofibrą np. na masce od góry do dołu przecieram :)

 

 

Jak tylko przetestuje dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam do niego Eurowa i ostatnio dosyć ciężko mi się z nim pracowało. Po spsikaniu elementu ręcznik napotykał jakiś niewidzialny opór i pierwsze przetarcie nie należało do najłatwiejszych.

typowy objaw z fibrami Eurow shag, ktore "przywierają" do lakieru i zostawiaja mikro kłaczki. Zostaw sobie je do polerowania wosku bo tu sprawdzają sie idealnie. Do QD dobrze sprawdza się stary poczciwy Janek stroną bardziej puszystą.

Co do samej Stjarny, świetny qd, niczym nie ustepuje dużo droższemu UQD megsa który miałem wczesniej i lepiej pachnie (o cenie nie wspomnę biorąc pod uwage galonowe opakowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autobrite Berry Blast jako nierozcieńczony służy jako wosk, jako QD trzeba go rozcieńczyć 3:1 - 5:1. Czy każdy wosk w płynie można rozcieńczać, aby posłużył jako QD? Akurat posiadam Quick Wax i zastanawiam się nad powyższym. Jest jakaś reguła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie Chemical Guys Hybrid V7 znalazłem kilka opinii ale były to wyrwane z kontekstu wypowiedzi które nie dawały mi satysfakcjonujących odpowiedzi tak więc co sądzicie o tym produkcie faktycznie tak świetnie współpracuje z selantami które już są na aucie, dodatkowo u mnie w mieście jest strasznie twarda woda gdzie bym nie umył i nie wytarł dokłądnie zostają zaschnięte krople jak z tym sobie radzi ten QD. Dodatkowo zainteresował mnie przez wybór go na QD roku przez DW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Testowałem na Cquartzie i na naturalnym, nie widzę powodów dla których miałby nie działać na syntetyku, oczywiście po upłynięciu odpowiednio długiego czasu od nałożenia wosku.

 

 

co przez to rozumiesz?

 

Mi się mazał i cieżko było dotrzeć, ale to raczej na skutek mojego błędu i bardzo dużej temperatury. Niemniej producent sam zaleca rozcieńczenie 1:1 na czarnych kolorach, w celu uniknięcia problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że producent przede wszystkim zaleca rozcieńczenie Reload bo dość mocno przyciemnia czarny lakier (jak ktoś woli to pogłębia kolora :-))

 

I sądzę że wolą sią zabezpieczyć przed ewentualnymi zarzutami klientów o zmianę koloru, choć w sumie problem jest na ciemnym według mnie tylko jak niedokładnie wypracujesz mokry Reload na aucie (na czarnym mogą powstać przyciemnienie które faktycznie wyglądają jak smugi).

 

Reload kropelkuje genialnie, akurat to przyciemnienie lakieru jest dla mnie :good:

 

A tak na marginesie H7 też jest super..., ten zapach :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.