Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Luxury Gloss już używałem i dla mnie jest rewelacyjny. Chciałem kupić i przetestować coś z woskiem dlatego pytałem o CG i AF myśląc,  że będą na podobnym poziomie co Soft99. Widzę, że pozostanie mi kupić kolejnego Softa, bo kupując coś innego, mogę być nie do końca zadowolony. 

Gdyby ktoś miał jeszcze jakąś propozycję/konkurencję na poziomie Luxury Gloss chętnie się zapoznam ☺ (na razie nie biorę pod uwagę QDów kwarcowych).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy Nie,raczej efekt wizualny 😉 Luxury nie znam to sie nie wypowiem,ale sprzeczne opinie na jego temat,od zachwytow po taki sobie….,pewnie zalezy na co nakladamy,na moim grafitowym ciezko o efekt przyciemnienia i nie widze go raczej po zadnym syntetyku.Jak narazie nic mi nie zrobilo takiego WOW na calkiem nie przygotowanym lakierze jak wlasnie SSW,polecam kazdemu kto  chce tylko przemyc i cos na szybko przeleciec,jak narazie kazdy zachwycony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

@kriss76b Jesli szukasz cos bardzo podbijajacego to czemu nie SSW,chyba nic innego w sprayu tak szybko i latwo nie podbija 😉

U mnie niestety SSW do wyglądu nic nie wnosi, za to hydro ma bardzo dobre, i zapach gumy balonowej też spoko

 

Godzinę temu, menior napisał:

Jak narazie nic mi nie zrobilo takiego WOW

Jedynym sprayem, który u mnie zrobił efekt WOW to ADS NGPSv3 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ADS NGPSv3 efekt jest bardzo zacny. Może nie jest to typowy QD bo schodzi trochę czasu przy nim ale efekt to rekompensuje. Na plus śliskość, przyciemnienie. Naprawdę rewelacja. Przerobiłem już praktycznie całą butelkę
Zapomniał bym o wydajności... jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  Ze wzgledu na cene i dostepnosc jest to produkt niszowy,nie dla przecietnego smiertelnika 😉 Nie watpie ze jest on dobry w tej cenie,a SSW w swojej kategori rozwalil system i zdeklasowal inne produkty w spraju,nie wiem jak Tobie do wygladu nic nie wnosi,dla mnie to idealny psikacz do szybkich partyzanckich akcji w stylu umyj i psiknij(nawet na kompletnie nie przygotowanej zaniedbanej karoseri robi wow),jako QD na woski wole co innego jednak 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSW uważam za naprawdę bardzo udany siuwax. I pewnie miałbym kolejne butle w arsenale gdybym nie odkrył że mój ulubieniec w świecie QD czyli Water Gold aplikuje się na mokro tak samo jak SSW. Na dzień dzisiejszy dla mnie WG jest zdecydowanym numerem 1. Jak już pisałem NGPS też jest fajny ale czegoś mu zabrakło. Może tego 1% w stosunku do WG.... Tego ulotnego procenta który ja u siebie akurat widziałem 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, menior napisał:

na kompletnie nie przygotowanej zaniedbanej karoseri robi wow

już zapomniałem jak to jest mieć lakier bez wosku/sealantu/powłoki 😂😂

46 minut temu, Strus napisał:

Jak już pisałem NGPS też jest fajny ale czegoś mu zabrakło. Może tego 1% w stosunku do WG.... Tego ulotnego procenta który ja u siebie akurat widziałem

W których 6 kategoriach uważasz, że Prostaff wygrywa z ADS, a w których odwrotnie ?

wygląd

śliskość

łatwość aplikacji

cena/cena per aplikację

2 z tych kategorii uznałbym na korzyść ADS, jedną WG, i w jednej remis 

 

ciężko mi porównać pozostałe 2 kategorie

hydro 

trwałość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost napisał:

wygląd

PWG

10 godzin temu, ghost napisał:

śliskość

Tu mi trudno ocenić.

10 godzin temu, ghost napisał:

łatwość aplikacji

PWG

10 godzin temu, ghost napisał:

cena/cena per aplikację

Remis

10 godzin temu, ghost napisał:

hydro 

Chyba ciut lepiej NGPS

10 godzin temu, ghost napisał:

trwałość

Testowana latem. PWG ciut lepiej się zachowywał w fazie umierania czyli tak pomiędzy 5 a 6 tygodniem.

 

Oba produkty leżały u mnie jako LSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Strus napisał:

Oba produkty leżały u mnie jako LSP

A widzisz. U mnie pełniły inną funkcję,  jako top coat  na zabezpieczenie bazowe.

 

wygląd:

ADS (oba podbiły połysk, natomiast ADS kosmicznie przyciemnił na czarnym w porównaniu do WG)

śliskość:

ADS

łatwość aplikacji:

WG

cena:

remis (480ml WG 109zł, 500ml ADS 129zł, natomiast cena per aplikację podobna, bo ADS wydaje sie bardziej wydajny )

 

hydro i trwałość - nie testowane bo używane jako top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kwestia tego że nie jestem pewien czy miałem NGPS V3 czy V2. Podejrzewam że mogło to być V2 bo u mnie takiego przyciemnienia nie było. One się różnią jakoś butelką albo etykietą ?

 

EDYTA 🙂

Znalazłem 🙂 Nie było pytania. Kompletnie się różnią. Miałem V3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strus napisał:

przyciemnienia

Różnice były na tyle ogromne gołym okiem, że nawet aparat z telefonu myślę, że to uchwyci.

Obecnie nawet nie myję samochodu bo od tygodnia codziennie leje, a potem mają być przymrozki.

Jak się ociepli to przypomnij mi żebym zrobił jakieś 50/50 i wrzucę zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Co Drive napisał:

Zastanawia mnie wyraz "Silica" w opisie na butli Reloada

Tzn..? Zastanawia Cię określenie "silica" ? Krzemionka (silica) to określenie SiO2 (krzemu) w formie uwodnionej - występuje m.in. w kosmetykach samochodowych (wspominam o nich, gdyż to forum DA) z dodatkiem SiO2. Co tu może zastanawiać..? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam spróbować QD od RRC na felgach. Mocny zawodnik jak na tą cenę. Nakładałem go pierwszy raz we wrześniu, dokładne umycie deironem i szamponem ph neutralne, potem IPA i na to nałożyłem QD. Potem samochód sobie delikatnie jeździł.

Na początku listopada znowu dokładnie wymyłem felgi przy pomocy standardowych środków i nadal coś kropelkowało ale nie żałowałem QD i psiknąłem na mokre felgi i potem spłukałem (bez wycierania). Od tamtego momentu do następnego mycia, które wypadło 25 listopada, dokładnie 3 tygodnie (u mnie jest to ok 1500km) po "dopsikaniu". Potraktowałem felgi deironem, potem na mokrą felgę ADBL Wheel Warior i pędzelkowanie. To bardzo odetkało tego QD, były widoczne krople i zrzut wody bardzo dobry. Potem psiknąłem trochę apc z wodą (podobno lepiej zneutralizować kwas) - wiadomo powłoka się trochę "przytkała", ale było ok. Po ok 2700km (od początku listopada) byłem na myjni bezdotykowej i nadal ewidentnie widać, że coś spływa. Wiadomo jest chłodno i hamulce się tak nie nagrzewają, ale to i tak lepiej niż BSD.

Zachęcam was do testu tego QD, bo jest w naprawdę przystępnej cenie, dla mnie nie ma "tego czegoś" jeśli chodzi o lakier, jest taki pośredni w każdej kategorii, oprócz ceny i trwałości i moim zdaniem do felg się nadaje dobrze, szczególnie na całe, bo skoro możemy go psikać na mokre (ja potem spłukiwałem i działa, ale producent mówi o wycieraniu), to można raz nałożyć przy zdjętych kołach, a potem psiknąć po dokładnym umyciu i się nieźle trzyma, pomimo "kiepskiego" nałożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 16:39, kriss76b napisał:

Ja to bardziej traktuję jako położenie QD po każdym myciu z tym, że chcę to robić na zmianę WG z innym QD.

Zgadzam się w 100%. Ja też nakładam QD po każdym myciu. Samochód ma być ładny dla oka i tyle. SW lub QD nakładam ze względów wizualnych i specjalnie nie przejmuje się czy myje samochód raz na tydzień czy na dwa tygodnie 🙂 Jakie to ma znaczenie? Przecież tych produktów nie schodzi nie wiadomo ile. A druga sprawa to lubię myć fure 🙂 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące QW, który:

- Fireball Ultimate Carnauba Wax

- Chemical Guys Insta Wax

Może ktoś z Was używał jednego, drugiego lub obu i ma porównanie. Fireball obecnie używam i jestem bardzo zadowolony szczególnie jeśli chodzi o "look"/ "wet look" co mnie najbardziej interesuje. 

Chciałbym kupić jeszcze jeden QW, dlatego pytanie o CG, który mnie zainteresował.

Czytałem tutaj o ADBL SSW i QW, DM SWM  i innych opisanych na forum, ale nic nie znalazłem o CG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.